MEGNYERT MÉRKŐZÉS HAJRÁJÁBAN PONTVESZTÉS
2016.10.08 | 17:16
MEGNYERT MÉRKŐZÉS HAJRÁJÁBAN PONTVESZTÉS Az Árkád ETO női futsal csapata egy szinte végig kézben tartott mérkőzés hajrában hullajtott ponto(ka)t az újonc Göcsej ellen, úgy, hogy két gólos biztos előnyük volt 3 perccel a mérkőzés vége előtt. A vendégek azonban kihasználták a győriek védekezési hibáit az utolsó percekben, és 3-3-ra egalizálták az eredményt. Megnyert mérkőzés hajrájában pontvesztés
A mérkőzés kezdete jól alakult az ETO számára, hiszen Dikanová használta ki a Göcsej utolsó emberének tanácstalanságát és megszerezte a vezetést a 4. percben (1-0). Jobbára a hazaiak támadtak többet, azonban minkét csapat rengeteg hibával játszott, ezért az első játékrészben nem sok helyzet volt, illetve amikor kellett a győri kapus Bocsárdi Eszter és kollégája a vendégeknél Kiss Emilia jó dolgozott. A szünet után az ETO elkezdett pontosabb támadásokat vezetni, aminek meg is lett az eredménye, Beke Adrienn a 24. percben kettőre növelte a győri előnyt (2-0), Ekkor úgy tűnt, sima ETO győzelem fog születni. Tovább játszott az ETO, sorra alakította ki helyzeteit, de a támadóinak lövéseit Kiss védte, illetve András Franciska és Németh Napsugár lövéseinél a kapufa segítette ki a szerencsés vendég hálóőrt. A játékban nem volt benne, hogy a 31. percben szépített a Göcsej. Ekkor Bocsárdi E. utolsó emberként csapattársa helyett Marsaihoz passzolt, aki köszönte a lehetőséget a győri kapus felett a hálóba emelt (2-1). Válaszul a Győr felgyorsította játékát, több helyzet kidolgozását követően Dikanová ismét kettőre emelte az ETO előnyét (3-1). A góltól azonban nem az ETO, hanem a Göcsej kapott lendületet. A 37. percben lemaradt a teljes győri védelem egy jobb oldali beadásról, így Horváth Kitti közelről lőtt a győri kapuba (3-2). Az ETO megpróbálta kivédekezni az utolsó perceket, ez azonban nem sikerült, mivel az utolsó percben Marsai a bal oldalról ellőtt labdájával bevette Bocsárdi kapuját (3-3). Az ETO-nak bosszantó, hogy nem sikerült a győzelem, mivel szinte végig nekik állt a zászló, egy megnyert mérkőzést adtak ki kezükből. Elkerülhető és könnyed gólokat kapva a győri női futsal csapat ma kénytelen volt megosztozni a bajnoki pontokon kitartó zalaegerszegi együttessel. Molnár Attila: - Egyre nehezebben dolgozom fel a Velünk történeteket. Nem csak arra gondolok, hogy mi történik a pályán, hanem mindarra, ami mostanság sújtja a csapatomat. Most már lelkisegély szolgálat kell nemcsak a lányok, hanem mellém is, mert azt, hogy éveken át a bajnoki címért küzdöttünk, most pedig lassan a kiesés elkerüléséért, sem felfogni, sem elfogadni nem tudom. Jelenleg nem vagyunk abban az állapotban, hogy egy agyonnyert meccset behúzzunk. Nem megbántva a nagyon szimpatikus göcseji csapatot, ezt a pontot nem Ők szerezték, hanem mi ajándékoztunk nekik. Rettenetesen fog hiányozni ez a két pont, mert Nekünk úgy kellene gyűjtögetni a pontokat, mint szorgalmas méhecskéknek, hogy az első ötbe odaérjünk. Most erre kevés esélyt látok. De ha a napos oldalon jó volt sütkérezni, akkor most a sötét oldalon is mindent el kell követnem, hogy sikerre vigyem a csapatomat. Mert ezek a lányok megérdemlik.  Tánczos Tibor: - Adtunk egy félidő előnyt a Győrnek! A szünetben rendeztük sorainkat és nagyon értékes pontot szereztünk tavalyi ezüstérmes otthonában. Szeretném kiemelni kapusteljesítményünket és Marsai Niki játékát is. Gratulálok az ETO-nak és további sok sikert kívánok nekik. Árkád ETO – Göcsej SK 3-3 (1-0) Árkád ETO: Bocsárdi – Beke, Szalkai, Dikanová, András Csere: Zemlényi, Szűcs, Németh Vezetőedző: Molnár Attila Göcsej SK: Kiss – Megyeri, Orbán, Horváth, Lehota Csere: Fábián, Marsai, Nagy, Németh Vezetőedző: Tánczos Tibor Gólszerzők: Dikanová (4, 34), Beke (24), illetve Marsai (31, 39), Horváth (37) Forrás: eto.hu