Meglepetés Szekszárdon
2017.03.05 | 10:25
Meglepetés Szekszárdon Az utolsó fordulóban robbant a bomba a női NB I-ben. Az utolsó helyen álló Airnergy idegenben győzte le a bajnoki címre is esélyes Szekszárd csapatát. Agenta Girls Szekszárd FC – Airnergy FC 1-3 (0-0) Szekszárd, Városi Sportcsarnok Vezette: Sipos L – Kiss G – Bíró R Szekszárd: Hargas – Mausz R, Ganczer, Szekér, Fábián Csere: Blesz N, Megyes, Buchmüller, Urbán Edző: Micsó Márk Airnergy: Molnár – Kókai, Horváth H, Pável D, Pistyák Csere: Üveges, Kovács Sz, Szabó K Edző: Üveges Katalin Góllövők: Urbán 26’ illetve Üveges 32’, 37’, Horváth H. 40’ Sárga lap: Szabó K 11’ Piros lap: Fábián Rebeka: 37’  A mérkőzés a felejthető 0-0-s első félidő után kezdett beindulni. Buchmüller Petra szólója után Urbán Anett 26 percben lőtt góljánál mindenki úgy gondolta, hogy beindul a hazai henger, kivéve a vendégeket. Üveges Kati végre megcsillantotta klasszisát és megfordította a mérkőzés állását. Előbb egy ragyogó egyéni alakítás után, amikor előbb Megyest, majd Ganczert cselezte ki és bombagólt lőtt 12 méterrről. Aztán Fábián Rebeka piros lapja után a szabadrúgásból kilőtte – olyan Üveg módon – a felsősarkot. Hiába támadott a Szekszárd a hátralévő 3 percben, az Airnergy könnyedén kivédekezte ezeket, majd amikor Hargas is előre merészkedett, Horváth Hanna az utolsó pillanatokban az üres kapuba lőtt. fabian(1)Fábián Rebeka:Nem értek egyet a játékvezető ítéletével. Teljesen értelmetlennek és jogtalannak tartom. Nem volt benne semmilyen szándékosság csupán össze ütközött a lábunk és ő jött ki belőle rosszabbul, de ez úgy gondolom látható a videón is, mint az is hogy az utolsó ember sem én voltam. A játékvezető sajnalatos módon így döntött, de én a piros lapot túlzásnak érzem. Konklúzió a Szekszárd számára, hogy nekik mindenki ellen a saját erőszakos, nyomást gyakorló játékukat kell játszani. Ezen a mérkőzésen nagy árat fizettek a kényelmes játékukkal. E mellett meg kell tudni oldaniuk a rájátszásban a beállt ellenfél elleni játékhelyzeteket. Az Airnergy a legjobbkor szerezte meg a második győzelmét, amivel az alsóházi rájátszásban megfelelő önbizalommal várhatják az ellenfeleket. A Szekszárd vereségével elveszítheti a rájátszás második helyét, azaz az 5 pontot, az Airnergy viszont az utolsó előtti helyen végez az alapszakaszban, és három ponttal kezdheti az Alsóházi rájátszást. micsko_kozeliMicskó Márk: - Szégyellem magam a történtek után, nagyon bízom benne, hogy a játékosaim is így gondolják. Kritikán aluli teljesítményt nyújtottunk, fejben több játékosom nem is ezen a mérkőzésen volt, ami teljességgel elfogadhatatlan. Elnézést kérünk szurkolóinktól. Hullámvölgybe van a csapat, ami persze minden csapat életébe előfordul, de még így is gólokkal kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést. Valószínűleg ezzel a vereségünkkel a harmadik helyen zárjuk az alapszakaszt, ami nem rossz, viszont a vége nagyon nem tetszett. Nagyon gyorsan rendet kell tenni a fejekben és visszatérni arra az útra, ahol volt a csapat. Ha ezt meg tudom oldani, akkor sikeres lesz a csapat, ha nem akkor még a dobogót se fogjuk elérni. Gratulálok az Airnergynek! Üveges KatalinÜveges Katalin:Taktikus védekezéssel, türelemmel és higgadtsággal sikerült fölényes győzelmet aratnunk. Csapatunk minden tagja szívvel-lélekkel játszotta végig a Szekszárd elleni mérkőzést! Nagyon büszkék vagyunk a fiatal játékosainkra és a többiekre is egyaránt! Nagyon fontos volt ez a győzelem, hogy bizonyságot nyerjen amit elterveztünk. Tudtuk hogy nehéz lesz az elején, hogy sok gólba beleszaladunk az új igazolások miatt, de a cél az az volt, hogy az alsóházi rájátszásra összeálljon a csapat. Úgy érzem most itt tartunk és sikerül bent maradnunk az Nb1-ben, mert itt a helyünk!

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15