Megharcolt a három pontért Gyulán a Szekszárd
2017.11.20 | 13:39
Megharcolt a három pontért Gyulán a Szekszárd Úgy kezdődött minden, ahogy azt a vendégek megálmodták: Ganczer Hajnalka gyors góljával korán vezetést szereztek. A gól csak néhány percig fogta meg az Amazonokat, akik ezt követően magukra találtak és egyre többször jutottak el Deczki Vanda kapujáig. Csúsztak-másztak a hazai futsalosok, látszott rajtuk a motiváltság és harcmodoruk cseppet sem ízlett a az előző idény másodikjának. Sőt a félidő közepén átvették az irányítást Irénke tanítványai, de a szekszárdi hálóőr mindent hárított. A 19. percben Fülöp Diána mégis túljárt az eszén , így 1-1-1 állt félidőben az eredményjelző táblán. Screenshot-2017-11-20 Futsal Hungary Futsal MagyarországA küzdelemre és iramra nem lehetett panasz a fordulást követően sem, többször is megszerezhette volna az újonc a vezetést, de a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és előbb Ganczer Hajnalka majd Megyes Ágnes talált be Csontos Zsanett hálójába, s kétgólos előnyét a lefújás pillanatáig megtartották a szekszárdiak, akiknek örömét beárnyékolta, hogy egyik legjobbjukat Megyes Ágnes kiállította a játékvezető a találkozó utolsó percében. Ennek persze leginkább Hajdúböszörményben örülnek, hiszen Mági hiányában a védelem oszlopa esett ki, s ez döntő momentum lehet a következő fordulóban. Ha nem is sziporkázó játékkal, de rászolgált a három pontra a Szekszárd, ugyanakkor Fülöp Dianáék büszkék lehetnek magukra, mert igencsak megnehezítették jóval esélyesebb riválisuk dolgát.   Női NB I, 9. forduló Gyulai Amazonok – Agenta Girls Szekszárd FC 1-3 (1-1) Gyula Városi Sportcsarnok, 150 néző Játékvezetők: Boda László – Sándor Gergő – Baráth János Amazonok: Csontos Zsanett – Fülöp Diána, Kurai Nikolett, Papp Laura, Perjési Rita Csere: Németh Viktória, Sovány Liza, Kajári Gabriella, Bálint Rebeka, Balogh Noémi, Molnár Ágnes Irén, Erdélyi Angéla Edző: Molnár Zoltánné Szekszárd: Deczki Vanda Kinga – Ganczer Hajnalka, Megyes Ágnes, Buchmüller Petra, Horváth Katalin Csere: Hargas Annamária, Kágyi Árvácska Rebeka, Fábián Rebeka, Beke Adrienn Edző: Micskó Márk Gólszerző: Fülöp Diána illetve Ganczer Hajnalka (2), Megyes Ágnes Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné (Amazonok): - A látottak alapján abszolút megérdemelték volna a lányok minimum egy pontot, sőt volt nem is egy periódus a mérkőzésen, hogy akár két góllal is elléphettünk volna ellenfelüktől. Ennek ellenére a semmiből kaptunk két gólt, s futhattunk az eredmény után. Mindenképpen az ilyen mérkőzésekből lehet tanulni, egyre jobban belepörögnek a lányok az NB I-s ritmusba. Nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, sokszor a durvaság határát súrolták a játékosok mindkét oldalon, ebből is látszott, hogy a csapatok a 3 pontot szerették volna megszerezni. micsko_kozeli Micskó Márk (Szekszárd): - Gratulálok a Lányaimnak, nagy csatában sikerült győznünk. Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, az első félidő második felében voltak nehézségeink, amit a szünetben megbeszéltünk. A második félidő már rendben volt. Nem ez volt a legszebb és legjobb mérkőzésünk, de megvan a három pont és ez a lényeg. Sok sikert kívánok a Gyula csapatának a továbbiakban.   - Simonyi András -