Meggyőző játékkal nyert az Árkád ETO
2016.11.24 | 12:38
Meggyőző játékkal nyert az Árkád ETO Árkád ETO – Airnergy FC 8-2 (4-0) Győr, Magvassy Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Horváth Zoltán – Pálfy Éva – Szabados Róbert   ETO: Bocsárdi Eszter – Szórádi Nikolett, Beke Adrienn, Szalkai Kitti, Dominika Dikanová Csere: András Franciska, Öreg Cintia Mónika, Zemlényi Csenge, Szűcs Laura, Németh Napsugár, Mészár Krisztina Megbízott edző: Lelkes Zsolt   Airnergy: Deczki Vanda Kinga – Bozsik Nikolett, Folk Zsuzsanna, Kaiser Karina, Bereczki Orsolya Csere: Fehér Vivien, Bajcsy Krisztina Mária, Németh Beáta Edző: Ferenczi Anna   Gólszerző: Öreg Cintia Mónika (3), Dominika Dikanová (2), Szórádi Nikolett (2), András Franciska   Miután  Molnár Attila  a futsal Bajnokok Ligája elitkörében segédkezik Portugáliában az ETO férfi csapatával, segítőjére Lelkes Zsoltra bízta a szakmai irányítást az Airnergy elleni szerda esti bajnokin.  Zsolt régóta benne van a női futsalban, így nagyon jó döntésnek tűnt a szakember döntése. Az első percektől kezdve az ETO irányította a játékot, ugyanakkor sokáig remekül tartották magukat a vendégek, igaz ehhez hozzájárult Deczki Vanda is, aki bravúrok egész sorát mutatta be, versenybe tartva sokáig csapatát. Volt dolga Bocsárdi Eszternek is aki Bozsik Nikolett ziccerét hárította remek érzékkel. A győriek fölénye a 11. percben már gólban is megmutatkozott, András Franciska vezető találata után beindult a henger, s a félidőben már 4-0-t mutatott az eredményjelző tábla. Az igen lendületesen játszó Dikanová kétszer, Öreg Cintia pedig egyszer mattolta az Airnergy hálóőrét. Szórádi Nikolett a második félidő elején 5-0-ra alakította az állást, de Ferenczi Anna gárdáját dicséri, hogy nem adta fel a küzdelmet és Bozsik Nikolett valamint Kaiser Karina góljaival már „csak” három gól volt a differencia a mérkőző felek között.   Az ETO azonban tudott újítani és előbb Szórádi Nikolett növelte a különbséget, majd Öreg Cintia újabb két találatával alakult ki a 8-2-s végeredmény. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a lendületesen, egységesen és javuló formában játszó győri alakulat, felejthetetlenné téve megbízott trénerük debütálását. Az AIrnergy sem vallott szégyent, mindent megtettek amit lehetett, s szimpatikus volt, hogy a lefújás pillanatáig teljes erőbedobással küzdöttek.   Lelkes Zsolt (ETO): Minden úgy alakult a mai meccsen, ahogy azt előzetesen elterveztük. A mérkőzés elejéről kezünkbe vettük az irányítást és az történt a pályán, amit szerettünk volna. A lányokat maximális dicséret illeti, mert fegyelmezetten és csapatként sikerült legyőznünk egy masszív, a mérkőzés végéig küzdő ellenfelet. Ferenczi Anna: - Meggyőző játékkal és erőfölényét kihasználva nyert a Győr ellenünk. Küzdésből, ameddig erővel bírtuk jelesre vizsgáztunk. Azonban ennél többet kell tennünk ahhoz, hogy jobb eredményt érjünk el és ebben az osztályban folytathassuk szereplésünket.