Megbotlott Debrecenben a Tolna
2016.01.31 | 23:14
Megbotlott Debrecenben a Tolna Női NB I, 14. forduló Nagy meglepetésre a Tolna-Mözs nem tudott nyerni a Bokor Adriennel megerősített DEAC otthonában, így már csak jobb gólaránnyal előzi meg üldözőjét a HTE-t.   DEAC – Brand Mission Tolna-Mözs 4-4 (2-1) Debreceni Egyetemi Sportaréna Játékvezető: Szűcs László – Gáti Csaba – Pallai Zsolt  DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Bokor Adrienn, Urai Bianka Csere: Erdős Edina, Balla Anikó, Horváth Renáta, Veres Erika, Kertész Réka Edző: Sólyom Attila Tolna: Vincze Anikó – Hodován Edit, Folk Zsuzsanna, Varga Adél, Buchmüller Petra Csere: Ősz Csenge, Megyes Ágnes, Fábián Rebeka, Ferenczi Anna, Bozsik Nikolett, Maláti Dalma, Orbán Rebeka Edző: Frank Tamás Gólszerző: Erdős Edina (3), Kota Gabriella illetve Hodován Edit, Megyes Ágnes, Varga Adél, Buchmüller Petra A DEAC már az első percben megszerezte a vezetést, Kóta vett le egy előreívelt labdát, Hodován Editről lefordulva, Vincze Anikó lábai közt talált a kapuba (1:0).   A 4. percben sikerült az egyenlítés, szépen járatott labda után Hodován Editet találták meg csapattársai, aki higgadtan értékesítette a helyzetét (1:1). A Tolna fokozatosan vette át a játék irányítását, Folk Zsuzsanna és Varga Adél előtt is gólhelyzet adódott, de ezek ki is maradtak. A Debrecen veszélyes kontrákkal operált. A félidő második felében egyre nagyobb fölényben játszott a listavezető, de kimaradtak a lehetőségeik, Bozsik Nikolett lövésénél pedig a kapufa segítette ki a hajdúsági hálóőrt.  A félidő utolsó előtti percében újabb hideg zuhany érte Frank Tamás alakulatát: Bokor húzott el a baloldalon, begurított labdájába Vincze Anikó szerencsétlenül ért bele és Erdős Edinának nem volt nehéz feladat a hálóba juttatni a játékszert. (2:1). A második félidőt a Tolna kezdte aktívabban, óriási erőket mozgósítottak az egyenlítésért, de még büntetőből sem sikerült betalálniuk: a Fábián Rebeka buktatásáért megítélt büntetőt Varga Adél a kapusba lőtte. Váratlanul a hazaiak tovább növelték előnyüket, egy eladott labdát követően Erdős Edina megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját. (3-1) Kétgólos hátrányban sem estek pánikba Varga Adélék , de üldözte őket a balszerencse, kétszer is a kapufát találták telibe. Az utolsó öt percben vészkapus játékra állt át a Tolna,  amelyből megfordította a mérkőzés állását. Megyes Ági szépségdíjas gólja után, Varga Adél megpattanó lövése vágódott a hálóba, majd Buchmüller Petra szerzett labdát, s a Folk Zsuzsannával való összjáték után a vezetést is megszerezte a vendégcsapatnak.  Az utolsó előtti percben egyenlítettek a hazaiak, Erdős Edina szemfüles találatával, így hatalmas meglepetésre a DEAC értékes ponttal gazdagodott. Sólyom Attila (DEAC): - Pirruszi "döntetlen" a listavezető ellen. Két súlyos, három kisebb sérülés az amúgy sem túl hosszú cserepadunkat egy zsámolyra redukálta. A múlt heti pofon után talpra álltunk és nagyon közel álltunk az igazi bravúrhoz. Mentális erőnket bizonyítva az utolsó percekben a tolnai vezetést sikerült egalizálni a fáradt és meggyötört csapatunknak. S bár az utolsó öt percben a szerencse is mellénk állt, azt hiszem teljes mértékben rászolgáltunk az egy pontra. Tabella