MEGÁLLÍTOTTA AZ ETO A DEAC-OT
2017.03.26 | 14:09
MEGÁLLÍTOTTA AZ ETO A DEAC-OT Óriási meglepetésre az Árkád ETO hazai pályán állította meg a DEAC-ot és megérdemelt sikerével átvette az Alsóház tabellájának vezetését. Tillinger Dóra egy perc alatt lőtt triplájával, majd Dikanová duplájával magabiztosan nyert az ETO Debrecenben! Megállította az ETO a DEAC-ot
Meglepte a DEAC-ot az ETO Tillinger duplája, majd Joó bravúrjaival is két gólos előnnyel fordultak a csapatok. A szünet után a Győr magabiztosabb játékkal és többet is támadva fektette két vállra a Debrecent. Zemlényi és Dikanová további góljaival 3-6-os győri győzelem született Debrecenben, de amennyi helyzet kimaradt mindkét kapu előtt, abból mindkét csapat bőven megélhetne a hátralévő fordulókban. Jól kezdett az első percekben az ETO, kapujához szorította a DEAC-ot, akiket meglepett a nagy fölény és az állandó labdatartás. A 4. percben Tillinger Dóra kapott remek labdát Zemlényitől a bal sarokba, ki is lőtte a hosszú alsót, meglepetésre vezet az ETO Debrecenben (0-1). Alig telt el pár másodperc, Tillinger a jobb oldalon tűnik fel, magasan bombáz a léc alá! (0-2). Fél perccel később Dikanova passzát középről juttatja a győri 7-es a DEAC kapujába, egy percen belül tripláz Tillinger Dóra, középen szúrt bele a labdába, hazai lábról vágódott a játékszer a hálóba (0-3)! Időt kért a DEAC edzője, feljebb tolták védekezésüket és agresszívan letámadták a zöld-fehéreket, aminek meg is lett az eredménye, egy gyors kontrát követően Dancs gurított a kivetődő Joó mellett a jobb sarokba (1-3). Egyre többet volt a DEAC-nál a labda, az ETO védekezésre kényszerült, mellette Joó Alexandra védett extázisban. A 11. percben Zsoldosné maradt üresen, fordulásból leadott lövését Joó védte bravúrral. Nem először a mai mérkőzésen, egyszerűen megbabonázta a hazai támadókat, képtelenek voltak betalálni a győri kapuba, pedig egyre jobban elkezdett lejteni a pálya, beszorult a hajrára a győri csapat. A 14. percben Tilinger kap sárga lapot az ötödik faultja gyorsan összegyűlt a vendégeknek. A 15. percig ismét megvillant az ETO. Dikanová és Kardos Annabella kipasszolta a hazai védelmet, majd befejezésként Dikanová lőtt magasan a léc alá (1-4). AZ utolsó másodpercekben Kardos összeütközött vétlenül a Kósával, befújták a sporik a 6. győri hibát 10m-est lőhetett a DEAC! A büntetőnek Radics futott neki, de Joó lábbal kivédte a bal sarokba tartó lövést. 17499025_1537632816279396_7784443040374961703_n Tillinger lövését védte a hazai kapus rögtön a szünet után. A 22. percben Dancs passza pattant meg, és lassan a jobb alsó sarokba gurult (2-4). A gól felrázta a Győrt, átvették a játék irányítását helyzetek sokaságát dolgozták ki, de most Kósa  Viktória mutatta be milyen jó kapus,  egy perc alatt védett fél tucatszor. A 26. percben Dikanova közeli lövését tolta ki a levegőben úszva a bal felső sarokból. A hazai csapat láthatóan elfáradt, az ETO fölény egyre nagyobb lett, a 28. percben Kardos indulhatott egyedül Kósa kapujára, de a debreceni hálóőrbe lőtt ziccerben. Hatalmas helyzet maradt ki a másik oldalon, Urai lőtte el a felső lécet. A következő támadásból aztán megérdemelten lőtte 5. találatát az ETO, Zemlényi a bal szélen egy csel után a kivetődő Kósa mellett emelt a kapu jobb oldalába (2-5). Joó zárta jól a szöget egy hazai lövésnél, majd Radics tüzelt fölé. Tillinger lőhette volna 4. gólját, de a jobb kapufára perdített óriási helyzetben. A 35. percben túlkombinál egy szép akciót a debreceni csapat, Dancs nem tudott kapura fordulni időben, nagy helyzet volt. A másik oldalon is ugyanígy járt a győri csapat, Kardos nem találta el ziccerben a labdát. Rengeteg helyzet mindkét kapu előtt, azonban a 36. percben Dikanová már nem hibáz, közelről vágja Kósa mellett a labdát a hazai kapuba (2-6). Radics tüzelt az utolsó percben a győri kapura, de Joó lábbal mentett, majd Pócsik lőtte a győri hálóőrbe a labdát ziccerben. 17498781_1537272702982074_2967549690993397828_n Pócsik nem hagyta annyiban, labdát szerzett és a jobb szélről leadott lövése a végig jól védő győri kapus lába között jutott a győri kapuba (3-6). Schwenk Adrienn lövése volt az utolsó mozzanata a női Alsóház rangadójának, de Kósa bravúrral mentett. Óriási meglepetésre az Árkád ETO hazai pályán állította meg a DEAC-ot és megérdemelt sikerével átvette az Alsóház tabellájának vezetését. 14333079_1248029138565062_4869798510377684645_nSólyom Attila: - Tálcán kínáltuk ezt a győzelmet az ETO-nak, ennyi helyzetet büntetlenül kihagyni nem lehet, illetve olyat nem engedhet meg magának senki NB1-es szinten, hogy 3-0-s előnyt ad ellenfelének. Utána hiába küzdöttünk és mentünk előre, a rossz helyzetkihasználásunk miatt nem tudtunk igazán közel kerülni hozzájuk. A Győr teljesen megérdemelten vitte el a 3 pontot, bebizonyítottuk hogy hogyan nem lehet játszani. A jövő héten mindenképpen javítani szeretnénk, remélem, ott fogjuk megverni őket. molnar-attila_2016-04-15Molnár Attila: - Nagyon örülök ennek a győzelemnek, ezzel a 3 ponttal a saját kezünkben lett a sorsunk, hogy elérjük a biztos bent maradást. Jól játszottunk, szép gólokat is lőttünk, és ha az ellenfél kapusa nem véd ilyen szenzációsan, sokkal nagyobb is lehetett volna a különbség. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, kisebb megingásaink voltak, de mindig felül tudtunk kerekedni a fáradtságon és a hibánkon. Gratulálok a lányaimnak!   DEAC - Árkád ETO 3-6 (1-4) Debreceni Egyetemi Sportaréna Vezette: Szabó Sz - Forgács K - Kriston T DEAC: Kósa A.  Pócsik L., Tóth Zs., Maries N., Zsoldosné Bornemissza B. Csere: Bereczki O., Radics Á., Dancs R., Urai B. Edző: Sólyom Attila ETO: Joó A. – Tillinger D:, Dikanová D., Szűcs L. Zemlényi Cs. Pintér V., Szabó J., Kardos A., Schwenk A., Kardos E. Edző: Molnár Attila Gólszerzők:  Dancs (7', 21'), Pócsik (40'), illetve Tillinger (3', 3', 4'), Dikanová (16', 36'), Zemlényi (31') ééé [gallery ids="79703,79705,79710,79713,79714,79717,79719,79720,79723"]

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00