Még nem dőlt el semmi
2018.05.29 | 08:02
Még nem dőlt el semmi Nem bírt egymással a Női Futsal osztályozó mérkőzésén a Ricsilla és a Salgótarján. Mindkét csapat célja azonos, hiszen Halmos Máté lányai mindenképpen meg szeretnék őrizni NBI-es tagságukat, Koch Fruzsináék pedig vállalnák az első osztályban a szereplét a következő évben. Ennek megfelelően egymásnak estek az ellenfelek, a vendégek azonban gyorsan a tudtára adta a hazai Skorpió együttesnek, nyerni érkeztek Nógrád megyébe. A Ricsilla gólfelelőse, Marsai Nikoletta már a 2. percben mattolta Terdik Tamara kapuját, majd egy perccel később Nagy Bianka volt eredményes. Vendégoldalon nem volt túl hosszú a kispad, mindössze egy cserével érkeztek a tarjáni katlanba a Ricsilla futsalosai. Az első játékrészben még magukra találtak a vendéglátók, előbb Koch Fruzsina, majd Bede Anna és Takács Dorina volt eredményes, majd Orbán Szandra egalizálta a félidei eredményt. A második játékrész 7. percében Megyeri Boglára villantotta meg lövőerejét, melyet az egyébként egész mérkőzésen remekül védő Terdik Tamara sem tudott hárítani, így újra a zalai alakulatnál volt az előny. Az NBII. ezüstérmesét lehet dicsérni, hiszen ismét fel tudtak állni, sőt Bede Anna vezérletével meg tudták fordítani az eredményt, 5-4-re vezettek a mérkőzés vége előtt 5 perccel. Az utolsó minutumban azonban a válogatottban is szerepet kapó Megyeri Boglárka állította be az 5-5-ös végeredményt, mellyel a visszavágó mérkőzése újra nyílttá lett téve. Dicséret illeti mindkét együttest, hiszen egy igen gólgazdag és fordulatos mérkőzésen, kiváló egyéni teljesítményeket láthattak a kilátogató nézők. Kíváncsian várjuk a június 3-as visszavágót, melyet Répcelakon rendeznek a felek 15.00 órától. Női Futsal NBI.-NBII. Osztályozó 1. mérkőzés, Reklám-Press Skorpió – Ricsilla Futsal 5-5 (3-3) 2018. Május 25. péntek 20.00 Salgótarjáni Városi Sportcsarnok Reklám Press Skorpió Salgótarján: Terdik Tamara - Bede Anna, Bokor Berill, Koch Fruzsina, Tóth Friderika Cserék: Cseh-Rusz Bianka, Bede Anett, Takács Dorina, Balya Dorottya, Mészáros Zsófia, Molnár Anett Edző: Szabó Gábor Ricsilla Futsal: Kiss Emília - Megyeri Boglárka, Orbán Szandra, Szűcs Laura, Marsai Nikoletta Csere: Nagy Bianka Edző: Halmos Máté Gólszerzők: Bede Anna (2), Bokor Berill, Takács Dorina, Koch Fruzsina illetve Megyeri Boglárka (2), Marsai Nikoletta, Nagy Bianka, Orbán Szandra  - Molnár Ágnes -