Még a gólarányt is eltaláltuk a mérkőzéseken
2018.02.19 | 09:17
Még a gólarányt is eltaláltuk a mérkőzéseken Néha nekünk is bejöhetnek megérzéseink.. Honlapunk a hétvégi fordulók előtt is jelentkezett beharangozóval és a HTE valamint az Astra háromgólos sikerét tippeltük. Az első játékrészben döcögött a HTE játéka a Szekszárd elleni derbin, sok volt a pontatlan átadás, a bosszantó hiba mindkét oldalon, de szünet után már helyreállt a rend. Ehhez persze szokás szerint kellett egy Pádár Anita, aki a 29. és a 31. percben is betalált Hargas Annamária hálójába , s a hajrában az előző klubja ellen pályára lépő Szekér Anita állította be a végeredményt. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy a vendégcsapat több játékosán végigsöpört az influenzahullám, s ezt figyelembe véve tisztességesen helyt álltak a Micskó tanítványok. Annyit azért megjegyeznénk, hogy elkélne egy klasszis támadó a Szekszárdba, hiszen hiába kitűnő a védelem és ragyogó a kapusteljesítmény, az elől lévők az igazán fontos meccseken mintha be lennének oltva gól ellen. Az más kérdés persze, hogy Pádár Anitán, Nagy Anetten, a jelenleg még harcképtelen Benkő Mónikán kívül kevés igazi gólvadász van a magyar mezőnyben. Elég ránézni a góllövőlistára és az is igazolja vélekedésünket. 28170506_2047292211953791_2034317648_o A Ricsilla – Astra mérkőzés napján került fel honlapunkra a Halászi Kingával készített interjú, amiben a nagyszerű képességű játékos is említette, hogy sikerült formába lendülnie a Bikáknak. 7969ab78-0cfa-4216-8150-373d36aa18dfEgy roppant kemény, harcos találkozón végig vezetve megérdemelten nyert Dombó János alakulata. Kinga egy káprázatos szabadrúgásgóllal és egy büntető értékesítésével persze ismét főszerepet játszott a sikerben. Megérdemli a dicséretet a Ricsilla is akik kétgólos hátrányban a szünetben rendezték soraikat és Marsai Nikolett szépítő találata után mindent megtettek az egyenlítés érdekében. De a hajrában az Astra kétszer is eredményes tudott lenni és nagyon közel került ahhoz, hogy az alapszakaszban a harmadik helyen végezzen. Ami azért lenne fontos a kiskunfélegyháziaknak, mert így a két nyert meccsig tartó elődöntőben elkerülnék az aranyérem első számú favoritjának számító Hajdúböszörményt. A Ricsilla az Astra meccs másnapján Tolnára látogatott, a szabályok megengedik ezt a lehetőséget.. A hazaiaknál Volodymyr Kolok lemondása után Tóth Ferenc kezébe került a szakmai irányítás. Hosszú idő után úgy nézett ki a Tolna mint egy igazi futsalcsapat, öt csere állt a szakember rendelkezésére, a megszokott 1-2 helyett.. Farkas Klaudia volt közöttük az újonc, akit a TFSE-ből igazolt az átigazolási időszakban az alapszakasz harmadik helyezettjéhez. Nagyon jól szórakoztak a nézők, mert kimondottan nagy iramú, küzdelmes és fordulatos találkozót vívott egymással a két csapat. Varga Adél és Horváth Hanna góljával 2-0-ra vezetett a Tolna, de utána rendezte sorait a Ricsilla és Szegedi Anita, Orbán Szandra és Marsai Nikoletta is mattolta Ősz Csengét, így egygólos vendégelőnnyel térhettek pihenőre a mérkőző felek. Orbán Szandra gyors góljával indult a második félidő, s úgy tűnt Varga Adélék nem fognak tudni újítani, de Horváth Hanna visszahozta őket a meccsbe és Üveges Katalin a 36. percben kiegyenlített és döntetlennel zárult az összecsapás, amelynek persze leginkább az Astra örülhetett.. 28236084_2039750662718767_1060967096_n Női NB I, 17. forduló Hajdúböszörményi TE – Agenta Girls Szekszárd FC 3-0 (0-0) Hajdúböszörmény Bocskai István Általános Iskola, 100 néző Játékvezetők: Takács István-Szűcs László-Tóth Gábor HTE: Torma Lilla – Tell Zsófia, Vígh Renáta, Pádár Anita, Bokor Adrienn Csere: Quirikó Vivien, Szekér Anita, Kota Gabriella, Mogyorósi Zsuzsanna, Kovács Anikó Edző: Quirikó Vivien Szekszárd: Hargas Annamária – Ganczer Hajnalka, Fábián Rebeka, Horváth Katalin, Beke Adrienn Csere: Kágyi Árvácska, Megyes Ágnes, Buchmüller Petra Edző: Micskó Márk Gólszerző: Pádár Anita (2), Szekér Anita Quiriko VivienQuirikó Vivien: - Nagyon jó színvonalú, fantasztikus hangulatú mérkőzésen értékes győzelmet arattunk egy jó ellenféllel szemben. A közönség, mind a hazai, mind a vendég oldalon, kitett magáért! Bárcsak minden NB I-es meccsen ilyen hangulat lenne! Gratulálok a csapatnak, szép munka volt! micsko_kozeliMicskó Márk (Szekszárd): - Gratulálok a hazai csapatnak és a lányaimnak is. Örülök, hogy el tudtunk utazni, hiszen hetek óta 3-4 egészséges játékosom van, ez az influenza nagyon elkapta csapatomat. Ebben ma így, ebben a formába ennyi volt.       BrandMission-Artifex Tolna – Ricsilla Futsal 4-4 (2-3) Tolna, Városi Sportcsarnok, 300 néző Játékvezetők: Lengyel Sándor – Álló Tibor – Rácz Zoltán Tolna: Ősz Csenge – Szalkai Kitti, Horváth Hanna, Varga Adél, Üveges Katalin Csere: Perger Dorina, Folk Zsuzsanna, Kaiser Karina, Farkas Klaudia, Mariia Vaskovets Edző: Tóth Ferenc Ricsilla: Kiss Emília – Megyeri Boglárka, Orbán Szandra, Tillinger Dóra, Marsai Nikoletta Csere: Fábián Ramóna, Nagy Bianka, Szegedi Anita, Szűcs Laura, Lehota Szimonetta, Vörös Viktória Edző: Halmos Máté Gólszerző: Horváth Hanna (2), Varga Adél, Üveges Katalin illetve Orbán Szandra (2), Szegedi Anita, Marsai Nikoletta Halmos MátéHalmos Máté: - Nem telt el 24 óra az előző bajnoki mérkőzésünk óta, amikor közvetlen riválisunk ellen játszottunk egy roppant fárasztó meccset. Ma 250kilóméterrel távolabb, Tolnán léptünk ismét parkettre... Csapatom több sebből vérzett, hiszen sérülések és általános fáradtság jellemezte a keretet. Nehezen kezdtünk, mint már lenni szokott, ellenfelünk 2-0-ra vezetni tudott ellenünk. De volt tartásunk! Mindenki összeszedte rejtett tartalékait. Mindent megtettünk és ragyogó egyéni teljesítményeinknek is köszönhetően 4-2-re átvettük a vezetést! Sajnos azonban nem tudtuk megőrizni az előnyünket, hiába tettünk meg mindent a győzelemért csupán egy pontot vihettünk haza. (4-4) Ennek ellenére roppant büszke vagyok a lányokra, hiszen emberfeletti erőket mozgósítottak és igazi CSAPATKÉNT küzdöttek egymásért! Köszönöm Nekik a hozzáállást! A sérülteknek jobbulást kívánok mindkét csapatban! Hajrá Csigák! Korábban közölt eredmény: Gyulai Amazonok – Miskolci Vénusz 4-5 (1-3)   Női NB I, 15. fordulóból elhalasztott mérkőzés Ricsilla Futsal – Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls 1-4 (0-2) Répcelak, Répce Sportcsarnok, 150 néző Játélvezetők: Vincze Gábor – Halász Gergő – Kondákor Trisztán Ricsilla: Kiss Emília – Megyeri Boglárka, Orbán Szandra, Lehota Szimonetta, Marsai Nikoletta Csere: Fábián Ramóna, Nagy Bianka, Szegedi Anita, Szűcs Laura, Tillinger Dóra, Horváth Lilla, Vörös Viktória Edző: Halmos Máté Astra: Farkas Katalin Kitti – Krascsenics Csilla, Gál tímea, Szabó Boglárka, Halászi Kinga Csere: Krascsenics Petra, Godvár Katalin, Urbán Anett, Gelb Mónika, Mészáros Dalma Edző: Dombó János Gólszerző: Marsai Nikoletta illetve Halászi Kinga (2), Szabó Boglárka, Godvár Katalin Halmos MátéHalmos Máté: - Mindenki tisztában volt azzal, hogy a hétvégi dupla fordulónk után akár oda érhetünk a hőn áhított negyedik helyre. Féltem attól, hogy a tét rányomja a bélyegét a meccsre, emiatt a meccs elején azt kértem a lányoktól, ami a lényege lenne a sportoló szemszögéből. Élvezzük! Az első félidőben sajnos nem sok mindent volt alkalmunk élvezni, hiszen 2-0-ra vezetni tudott az Astra. Nem volt még semmi veszve, hiszen fordítottunk már hasonló állából. Vissza is jöttünk 2-1-re és úgy tűnt sikerülhet az egyenlítés is, de egy esetben az üres kapuba sem tudtunk betalálni. Hiába támadtunk, a hatodik faultunk után 10méteresből betalált az Astra és ismét két gól távolságba kerültek. Tovább támadtunk, kapufát lőttünk aminek a kontrájából ismét gólt kaptunk. Ez ma egy ilyen nap volt! Összességében ez a realitás. Csodás mérkőzéseket sikerült megnyernünk, szívvel-lélekkel játszva. Ennyi meccsre azonban nem lehet 110%-an felkészülni! Kisebb sérülésekkel, fáradtan utazunk holnap Tolnára. Addigra felemeljük a most lógó fejeket és újra a győzelem lebeg majd a szemünk előtt! Gratulálok Dombó Úrnak és csapatának! Köszönjük az egyre nagyobb számban kilátogató szurkolóinknak a biztatást! Hajrá Csigák! dombó     Dombó János: - Egy nagyszerűen felkészített, harcos csapat otthonában arattunk értékes győzelmet.        - Simonyi András -