Lendületben a Tolna
2017.01.30 | 15:01
Lendületben a Tolna A Tolna jóval keményebb falatnak bizonyult az Astránál a DEAC számára  Nehéz győzelem volt, sokkal nehezebb, mint otthon. A szurkolók láthatják, hogy mi a célunk, és ez inspirálja a játékosainkat. Női futsal NB1 14. forduló DEAC – Tolna-Mözs 1-8 (0-5) Debrecen, DESOK Játékvezetők: Szabó F. Sz – Tóth T – Erdélyi P DEAC: Katona – Radics, Urai, Bornemisza Csere: Kertész, Nagy B, Horváth V, Baji, Pócsik, Fekete G, Maries Edző: Sólyom Attila Tolna-Mözs: Ősz – Hodován, Szalkai, Polischchuk, Varga Csere: Folk Zs, Sydorenko, Shulha Edző: Volodimír Kolok Góllövők: Bereczki illetve, Sydorenko 3, Szalkai 2, Varga 2, Hodován
14333079_1248029138565062_4869798510377684645_nSólyom Attila: - Ebben a meccsben több volt, mert bár más kaliberű játékosállománya van a Tolnának, leginkább a helyzetkihasználásban mutatkozott hatalmas különbség a két együttes között. Helyenként méltó ellenfelei voltunk a vendégeknek egy közepes iramú mérkőzésen, ám jóval nagyobb koncentráció kellett volna ahhoz, hogy szorosabb eredményt érjünk el. Pozitívum, hogy új játékosunk, Bereczki Orsi góllal mutatkozott be, ő hasznára lesz mindenképpen csapatunknak a jövőben. További kemény edzések várnak ránk, hogy játékosainkat és taktikánkat összébb csiszoljuk. 14528264_10211058956776461_361683112_nVolodimír Kolok: - Nehéz győzelem volt, sokkal nehezebb, mint otthon. A szurkolók láthatják, hogy mi a célunk, és ez inspirálja a játékosainkat. A hazaiak tisztességes ellenállást tanúsítottak, bár sokan közülük nem bíznak magukban, passzívan játszanak, ennek ellenére okoztak néhány veszélyes pillanatot. Nem volt jó a csapatjátékunk. Voltak problémák a játékon belüli fegyelemmel. Talán gyorsan megnyugodott a csapat az első gól után. Sajnos nem minden játékos játszhatott teljes erőbedobással kisebb sérülések miatt. Örülök, hogy sikeresen debütált a csapatban Kitty, gratulálok neki. Elégedett vagyok az eredménnyel, és a mérkőzéssel is. Ezután is a  minőségi játékon dolgozunk. További sok sikert kívánok a DEAC-nak, ők egy nagyon fiatal, és nagyon kedves, igéretes csapat. Így ír a DEAC honlapja a mérkőzésről: A találkozó előtt is tudtuk, hogy nehéz lesz az egy héttel ezelőtti, bravúr közeli teljesítményünket megismételni. A debreceni összecsapáson aztán az első félidőben szinte el is dőlt a mérkőzés. A rutinosabb tolnaiak kihasználták a mieink több védelmi megingását. A DEAC-ból többen is hibáztak a helyezkedésnél, így ki tudtak passzolgatni minket Sydorenko-ék. Igaz, a debreceni bakik mellett néhány tolnai gól amolyan talált módon esett, hiszen az egyébként is néhol lyukas védőfalban mozgókról pattant párszor oda a gólhelyzetbe kerülő vendégjátékos elé a labda. Öt perc alatt háromgólos hátrányba került (Szalkai, Varga és Sydorenko jegyezték a találatokat) a DEAC, ami kellőképpen meg is fogott bennünket. A félidőig még kétszer betalált a Tolna (Szalkai duplázott, valamint Hodován is feliratkozott a listára), ami után nem volt visszaút a számunkra. A második félidőben jobban kijött a szorításból a DEAC, ám a helyzetkihasználásunk továbbra is pocsék volt. Előfordult többször is, hogy ígéretes lehetőséget szalasztottunk el egy-egy igen gyatra utolsó visszapassz miatt, vagy egyszerűen nem tudtunk túljárni a tolnai kapus eszén. A Tolna magabiztosan futsalozott, és érvényesítette a papírformát. Még három gólt rúgtak a vendégek (a légiós Sydorenko végül mesterhármasig jutott, míg Varga is elérte második találatát). A végén a becsületgólt azért megrúgta a DEAC. Az új igazolás Bereczkit rúgták fel a hatoson belül – ő meg (büntetőből) a labdát rúgta be ezután az ellenfél kapujába. Nem történt tehát meglepetés, ám az bebizonyosodott, hogy a DEAC-nak csak maximális koncentrációval van esélye a jobb csapatok ellen akár a szoros mérkőzésre is.