Legyőzte a Szekszárd az éllovast
2015.02.05 | 11:35
Legyőzte a Szekszárd az éllovast Tolle Szekszárdi UFC – DEAC 4-3 (0-2) Szekszárd, Csapó Dániel Szakképző Intézet Játékvezetők: Szabó Péter ,Rácz Zoltán Id., Sipos László, Tolle Szekszárdi UFC: Blesz Nikoletta, Horváth Katalin, Csigi Eszter, Schlotthauer Renáta, Klézli Szandra Csere: Grill Zita, Soós Petra Vezetőedző: Micskó Márk, Edző: Horváth György DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa, Radics Ágnes Mariann, Tóth Angelika, Dancs Rebeka. Kota Gabriella Csere: Péter Vanda Ágnes, Erdős Edina Vezetőedző: Sólyom Attila Gólszerzők: Grill Zita, Horváth Katalin, Klézli Szandra (2), illetve Tóth Angelika, Dancs Rebeka, Kósa Viktória Zsuzsa A női futsal NB II. 14. fordulójában a Tolle Szekszárdi UFC gárdájához látogatott Sólyom Attila csapata, mely a fordulót megelőzően 5 ponttal vezette a bajnokság tabelláját, ám most meglehetősen szűk kerettel vágott neki az összecsapásnak. A mérkőzés a vendégek számára indult jobban, hiszen már a 2. percben sikerült megszerezni a vezetést Tóth Angelika góljának köszönhetően. Ezután egy hosszabb gól nélküli periódus következett, majd a 15. minutumban Dancs Rebeka is betalált, így 2-0-s előnnyel mehettek szünetre a lányok.  A második játékrész első tíz percében nem történt semmi érdemleges, majd a 32. percben felpörögtek az események. Ekkor Grill Zita talált be hazai oldalon, sőt egy percre rá Horváth Katalin és Klézli Szandra is gólt szerzett, így két perc leforgása alatt megfordította a meccset a házigazda szekszárdi alakulat. Ez nem meglepő módon ki is zökkentett egy-két játékost a vendégek részéről, leginkább Kota Gabriellát, aki a 35. percben a kiállítás sorsára jutott. Természetesen ez után sem adta fel a DEAC és próbált gólratörően játszani, ami egy perccel a vége előtt össze is jött, de a tolnaiaknak is, így Klézli Szandra újabb gólja, valamint, Kósa Viktória találata után kialakult a 4-3-as végeredmény.   MVFC Női Berettyóújfalu – ZTE- Göcsej SK 5-1 (3-0) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Dobi Zsolt, Tóth Gábor, Németh Máté MVFC Női Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda, Tóth Nóra, Pozsgai Kitti, Varga Veronika, Kelemen Anett Csere: Tóth Tamara, Kóti Lilla, Tóth Anita, Papp Dóra, Czakó Viktória, Ugrai Csilla, Erős Zsanett Vezetőedző: Trencsényi János, Edző: Dávid Richárd ZTE-Göcsej SK: Kiss Emilia, Megyeri Boglárka, Molnár Nikoletta, Boda Patricia, Lehota Szimonetta Csere: Nagy Bianka, Puskás Nóra, Fábián Ramóna, Bakos Tímea Vezetőedző: Szimán Bálint Gólszerzők: Tóth Nóra, Czakó Viktória (2), Varga Veronika, Pozsgai Melinda, illetve Molnár Nikoletta A hazaiak számára nem is kezdődhetett volna jobban a mérkőzés. Már a 3. percben 2 gólos volt a hazaiak előnye Tóth Nóra és Czakó Viktória találatával. Ezt követően felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de míg a Zalaegerszegiek kihagyták őket, addig a Berettyóújfalu újabb gólt szerzett a 15. percben ismét Czakó Viktória találatával, így a lányok 3-0-ás állással mehettek szünetre. A második félidőben tovább folytatta játékát a hazai csapat és a 24. percben Varga Veronika növelte a előnyüket. A folytatásban a Göcsej becsülettel ment előre, de az utolsó pillanatban rendre elhibázták lehetőségeiket. A hazaiak a 35. percben ismét gólt tudtak szerezni, így már öt gól volt az előnyük. A vendégek a 39. percben megszerezték a szépítő találatot, ami Molnár Nikoletta nevéhez fűződik. Összességében a Berettyóújfalu megérdemelten szerezte meg a három pontot.   Veresegyház VSK- Hajdúböszörményi TE II 3-4 (1-2) Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola Játékvezetők: Dombai Szilveszter, Csehi Attila, Bodor Marianna Veresegyház VSK: Prekovics Emese, Mátyás Noémi, Nagy Barbara, Várkonyi Orsolya, Mogyorósi Zsuzsanna, Csere: Dohány Rita, Aszódi Gyöngyi, Szennai Adrienn, Kiss Fanni, Lengyel Zsanett, Popovics Dalma Vezetőedző: Tóth László Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta, Szilágyi Mariann, Sallai Anita, Balogh Erika, Quirikó Vivien Csere: Czégény Zsuzsánna, Bölömi Ibolya, Pálóczi Krisztina, Bernhardt Bernadett Vezetőedző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Nagy Barbara (2), Dohány Rita, illetve Bölömi Ibolya (3), Quirikó Vivien Újabb győzelmével már második a tabellán a Hajdúböszörmény. Quirikó Vivien lányai ezúttal a Veresegyház csapata ellen nyertek. A mérkőzést a vendég csapat kezdte jobban. Már az 5. percben Bölömi Ibolya találatával megszerezték a vezetést. Nem sokáig örülhettek a vezető találatban, ugyanis a 8. percben Nagy Barbara egyenlített. A csapatok nem adták fel és tovább alakították ki helyzeteiket, amit a HTE használt ki jobban. A 11. percben Quirikó Vivien szerzett újra vezetést csapatának. A további percekben nem született több gól, így 1-2-es állással mehettek szünetre a lányok. A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban. A 23. percben Nagy Barbara ismét egyenlíteni tudott. A folytatásban adódtak lehetőségek mindkét oldalon, de ezek sorra kimaradtak. A gólcsend a 27. percben szakadt meg, amikor is Bölömi Ibolya szerzett előnyt csapatának. A hazaiak a 32. percben szépítettek, amivel visszajöttek a meccsbe, de néhány perc múlva újabb HTE gól érkezett, amire már nem volt válasza Tóth László lányainak. Békéscsabai Wanted SC – Reklám Press-Skorpió 3-5 (2-1) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Benyovszki Zoltán, Telek András, Boda László Békéscsabai Wanted SC: Balta Zsanett, Sugár Ágnes, Simonka Róza, Püski Nóra, Örkényi Bianka Csere: Kis Krisztina Éva, Zahorán Kitti, Moldován Lili Rozália, Kis Vivien Kitti, Nagy Enikő Anna, Kondor Ivett Alexa Vezetőedző: Domokos András, Edző: Nyiri János Reklám Press-Skorpió: Németh Zsófia, Balya Dorottya, Gál Veronika Szandra, Bede Anett, Bede Anna Csere: Molnár Anett, Bokos Berill Vezetőedző: Tóth Zsolt Gólszerzők: Nagy Enikő Anna, Örkényi Bianka (2), illetve Bede Anett, Gál Veronika Szandra, Balya Dorottya (2), Bede Anna A papírforma a Skorpió győzelmét sejtetett, de meglepetésre az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Az első 10 percben nem sok minden történt, de utána beindultak a csapatok. Először a 13. percben a hazai csapat szerzett gólt Nagy Enikő találatával, majd a 18. percben Bede Anett egyenlített vendég oldalról. Az egyenlítő találatnak nem sokáig örülhettek, hiszen a 19 .percben Örkényi Bianka újra vezetést szerzett csapatának. A lányok így 2-1-es állással mehettek szünetre. A fordulás után a hazai csapat már nem tudta az első félidei formáját hozni, így a vendégek megszerezték az egyenlítő találatot, ami Gál Veronika nevéhez fűződött. Ahogy fáradtak a hazaiak, úgy szerezte góljait a Salgótarján. A 29. percben Balya Dorottya volt eredményes, aki ezzel a találattal átvette a vezetést csapatának. A 30. percben Örkényi Bianka még egyenlíteni tudott hazai oldalról. A találatnak azonban nem örülhettek sokáig, hiszen a 35. percben Balya Dorottya, majd a 39. percben Bede Anna adta meg a kegyelemdöfést a hazaiaknak. Nagy csatában végül a Salgótarján térhetett haza győztesen a mérkőzésről.