Következik a rájátszás a női NB I-ben
2024.03.28 | 13:00

Véget ért a női első osztály alapszakasza. Hosszú évek óta ismét nyolc csapattal vágtak neki a lányok a bajnokságnak, és a mostoha körülmények ellenére nem volt visszalépés, bár akadtak érdekes meccslemondások a 21 forduló alatt.
Az már az elején kirajzolódott, hogy kettéválik a mezőny, 4-4 csapatra, azon belül is a felsőházban a DEAC és a TFSE külön csatát fog vívni. Hiába tűnt biztos befutónak a DEAC, az utolsó fordulóban elvesztette a sárga trikót, és az alapszakasz bajnoka a TFSE lett.
Persze ez nem jelent marginális előnyt, hiszen a bajnoki döntőig még bármi történhet. Kétségtelen, hogy a nagydöntőig vezető út könnyebb lett így a pesti egyetemistáknak, hiszen „csak” a Vénusszal kell játszaniuk érte, míg a DEAC-nak a Tolnával, aki bárki ellen győzelmi eséllyel léphet pályára.

És akkor nézzük a párosítást:

TFSE-11TEAMSPORT – DVTK-VÉNUSZ
DEAC - 2F-BAU TOLNA-MÖZS

A páros találkozók az egyik fél kettő nyert mérkőzéséig tartanak. Amennyiben döntetlenül végződik egy mérkőzés úgy 2 x 5 perc hosszabbítás következik, majd, ha még mindig döntetlen az állás a büntető pontról végzett rúgásokkal a Futsal Játékszabályainak rendelkezései szerint döntik el a csapatok, hogy ki a mérkőzés győztese.

Az alsóházban a versenykiírás értelmében, még bárki kieshet, hiszen a kieséses rendszer ezt is lehetővé teszi. Itt az újonc Újpest kellemes meglepetése volt a bajnokságnak, a negatívumot pedig a Budaörs szétesése, gyenge szereplése okozta.

Itt a párosítás a következő:

Újpest FC – Dunaújváros
Csepel FC – Budaörs

A páros találkozók az egyik fél kettő nyert mérkőzéséig tartanak. A párharcok győztesei az ötödik helyért, a vesztesei pedig a kiesés elkerüléséért játszanak majd.
A Női NB I. versenykiírása
itt olvasható!

Ami biztos, hogy a bajnokság gólkirálya 28 góllal Folk Zsuzsanna lett, mivel ennek eldöntésénél csak az alapszakaszban szerzett gólok számítanak.