Kontra-rekontra-szubkontra, és mindez egy női futsalmeccsen
2018.03.12 | 12:49
Kontra-rekontra-szubkontra, és mindez egy női futsalmeccsen A HTE már a biztos alapszakasz-elsőség tudatában léphetett pályára az NB I bajnokság 19. fordulójában, a Miskolc szempontjából azonban fontos volt a pontszerzés, hogy felsőházi reményeiket életben tartsák. A mérkőzés legeleje jól alakult a vendégek számára, hiszen rögtön az első percben egy labdaszerzést követően Bernáth Csilla törhetett kapura, és megszerezte a vezetést a borsodiaknak. A kapott gól nem törte meg a hazaiakat, akik a játékrész nagy részében dominálni tudtak, és már a 2. percben kiegyenlítettek Pádár Anita távoli lövéséből. Néhány perc múlva Tell Zsófia révén átvette a vezetést a HTE, majd a 16. percben ismét Pádár növelte a böszörményiek előnyét, így 3-1-es hazai vezetéssel mehettek szünetre a csapatok. Női futsal NB. I. 19. forduló. HTE - Miskolci Vénusz 5-4 (3-1). Hajdúböszörmény Bocskai István Általános Iskola Sportcsarnoka. Játékvezető: Takács István. Asszisztensek: Erdélyi Tamás, Kovács Ádám. HTE: Torma - Szekér, Pádár, Kota, Tell. Csere: Quirikó, Vígh, Nagy, Bokor, Mogyorósi, Kovács. Miskolci-Vénusz: Almási - Bernáth, Miliczki, Váradi, Galambvári. Csere: Putnoky - Szőke, Skaliczki, Bunda-Tóth, Tamók, Palakovics. Góllövők: Bernáth (0-1) az 1., Pádár (1-1) a 2., Tell (2-1) az 5., Pádár (3-1) a 16., Bernáth (3-2) a 22., Palakovics (3-3) a 26., Bernáth (3-4) a 31., Pádár (4-4) a 39., és Tell (5-4) a 40. percben

A második játékrészben más felfogásban lépett pályára a Vénusz, ami láthatóan összezavarta a hajdúságiakat. Az egyéni hibákat kihasználták a vendégek, Bernáth kétszer, Palakovics egyszer talált be Torma kapujába, aminek köszönhetően a félidő derekán már Bernáth Csilláék vezettek 4-3-ra. A hazaiak nem adták fel, aminek meg is lett az eredménye: a 39. percben Pádár góljával egalizált, majd néhány másodperccel a lefújás előtt Tell szépségdíjas találatával nyert a HTE. Quirikó Vivien: - A szép számban kilátogató hazai és vendég szurkolók küzdelmes, izgalmas összecsapást láthattak.Az első játékrész alapján magabiztos győzelemre számítottam, de a miskolciak második félidei játékára nem találtuk az ellenszert. Dicséret a csapatnak, mert ennek ellenére nem adták fel, és az utolsó percig küzdve, szinte vért izzadva, de sikerült itthon tartanunk a három pontot. Kovács Aliz: - Tudtuk, hogy a Hajdúböszörmény ellen nehéz mérkőzésre számíthatunk, ezért próbáltunk kellően agresszívek lenni, hogy a labdaszerzésekből kontrázhassunk. A második félidőben sikerült megfordítanunk az eredményt és egy kis szerencsével begyűjthettük volna a 3 pontot. Gratulálok a csapatnak, mert minden megtettek a győzelemért.