Könnyed TF siker az első mérkőzésen
2023.04.16 | 10:44

Hétvégén megkezdődtek az elődöntők küzdelmei a hölgyeknél. Az első találkozón a TFSE fogadta a Budaörs együttesét szombat délután. A vendégek számára jó hír volt, hogy hosszú sérülés után visszatért a kapuba Terdik Tamara. Viszont mezőnyben ezúttal is kevesen voltak, mindössze két cseréjük akadt, igaz a csapat meghatározó tagjai ott voltak. Ami az egyetemistákat illeti, mondhatni teljes kerettel várhatták a találkozót, így bizakodóak lehettek, főleg, hogy két hete is simán legyőzték mostani ellenfelüket.

A mérkőzésen a hazaiak domináltak, de a vendégeknek is akadtak lehetőségeik. Az első találatig a játékrész hajrájáig kellett várni, ekkor egy hazai szempontból szerencsés góllal megszerezték a vezetést, majd a félidő legvégén sikerült megduplázni Balya révén. A fordulás után küzdöttek a budaörsiek a felzárkózásért, de nem tudták bevenni Hargas kapuját. A mérkőzés a játékrész közepén dőlt el végképp, ekkor egy perc alatt kétszer is beköszönt a vendéglátó.Ismét Balya volt eredményes, majd Folk is feliratkozott a góllövők közé. A budaörsiek számára nem volt visszaút, főleg, hogy el is fáradtak a végére. A végeredményt a remekül játszó Gruber állította be az utolsó percben.

A vége magabiztos 5-0 az egyetemisták javára. A Csernai-lányok győzelme egy percig sem forgott veszélybe. Folytatás egy hét múlva, Budaörsön. Amennyiben ott is nyernek az egyetemisták, készülhetnek a bajnoki döntőre. Ahhoz, hogy ez ne így történjen, jobb játékra és jobb helyzetkihasználásra lesz szüksége a budaörsieknek.