Könnyed HTE győzelem Debrecenben
2017.02.19 | 02:13
Könnyed HTE győzelem Debrecenben A DEAC Női Futsal tudósítása a mérkőzésről. Nulla pontot ért a kiváló kezdés Tanulság: senki ellen, a bajnokesélyes ellen főleg nem lehet 5-6 percig betlizni hátul. Pedig nem így indult... Önkritikusan úgy lehet jellemezni, hogy ez volt az a meccs, amelyet teljességgel megérdemelten nyert meg a HTE, még nagy különbséggel is. Ám szögezzük le, hogy ennyire szerencsétlen gólokkal, amelyeket félig-meddig a mi játékosaink készítettek elő vagy segítettek be (két öngólt is rúgtunk) nem volt nehéz. Egészében véve a mérkőzés több mint felében okosan és helyenként jól futsaloztunk. Ám amikor nem, akkor átrohant ellenfelünk rajtunk. sssss Sólyom Attila (DEAC): - Kiválóan kezdtük a mérkőzést. A Hajdúböszörmény 12 percig nem tudott mit kezdeni a védekezésünkkel (ugyebár 20 perc egy félidő - a szerk.). Az előre játékunk ugyan nem mindig működött, de a védekezésünk összefogott volt, határozott és koncentrált. Aztán jött egy 5-6 perces rövidzárlat, ami el is döntötte a meccset. Ezt főleg a koncentrációhiány számlájára lehet írni, pedig, ha ez nem történik szoros mérkőzésre lett volna kilátás a bajnokesélyes ellen. A második félidőben igyekeztük úgy elkezdeni a játékot, hogy 0-0-ról indulunk. Ekkor már közelebb voltunk ellenfelünkhöz. Még egyszer kiemelném, hogy amíg bírták lábbal, fejjel a játékosaink, egyenrangú ellenfelek tudtunk lenni. Quirikó Vivien (HTE): - Az első félidőben a lányok nagyrészt megvalósították azt, amit elterveztünk. A befejezéseknél azonban hiányérzetem volt, de a félidő közepe táján beindult a gólgyártás. A második félidő eleje nem úgy alakult, ahogy reméltük - részben a kiállításunk miatt is, amit azonban sikerült kivédekeznünk. A vége felé megint elkaptuk a fonalat. Azt sajnálom, hogy végül picit sokat kellett fújnia a játékvezetőknek - talán olykor indokolatlanul is. A meccsben nem volt benne az a keménykedés, ami néha előfordult. Reméljük, hogy a sérültek mindkét oldalon hamar rendbe jönnek! wwwwwA DEAC célja egyértelműen az volt, hogy masszív védekezéssel kínálja meg ellenfelét, amiből bármi kisülhet, ha jól és minél tovább tartani tudjuk. Ez eleinte tökéletesen megvalósult. Sőt, bár ismerjük el, főleg a HTE rohamozott, de egy-két esetben nagy gólszerzési esélye volt a DEAC-nak is. Aztán egyszer csak kihúzták a sámlit a mieink lába alól. Illetve félig-meddig mi magunk húztuk ki, hiszen nincs rá jobb szó, olykor kabaréba illő módon botlottuk be a magunk kapujába a labdát (Radics Áginak sikerült a mozdulat), vagy az ide-oda cikázó lövés pihent meg végül nagy flipperezés után a hálónkban. (Sőt, Tóth Zsuzsi gyönyörű gólt emelt a jobb felsőbe a félidő végén - kár, hogy nem a jó kapuba. Minden irónia nélkül, remek mozdulat lett volna a másik oldalon, de tudjuk, csak menteni igyekezett szegény - benne van a pakliban, bárkivel megeshetett volna.) Ez meg is tette hatását, és a lányok elbizonytalanodtak. Ráadásul közben azért cserélgetni is kellett a pihentetések miatt, s bár igyekeztek a debreceniek, de ekkortájt a vendégek sokkal erőteljesebbek, pontosabbak és célratörőbbek voltak. A sokkoló 5-6 percet látszólag kiheverte lelkileg a DEAC a szünetben, mert a második félidőben - bár gyakorlatilag már csak a becsületért mentek előre a lányok - ismét partiban voltak jó darabig. Sőt, Dancs Rebeka egy profin kipasszolgatott támadás végén bevágta a csapat első (és sajnos később kiderült, hogy egyetlen) gólját. Aztán kiállították a HTE együtteséből a bírók egyik ítéletén elég vehemensen felháborodó Kota Gabriellát, így lehetőség adódott a további zárkózásra. Ezt a helyzetet azonban elég rosszul oldotta meg a DEAC, mert emberfölényben is csak gyürkőzött olykor, de a passzok nem voltak elég pontosak. Sőt, a HTE néha még vissza is tudott támadni. A kihasználatlan 2 perces emberelőny után kissé visszaesett ismét a hazai gárda, és bár voltak lehetőségei, a vendégek második számú kapusa (Deczki Vanda váltotta a félidőig védő kiváló Torma Lillát) ügyesen állt a lábán. Igaz, ekkor már az első félidőben mesterhármasig jutó, de egy szerencsétlen mozdulatnál megsérülő klasszis, Pádár Anita nem játszott, de a többiek is betaláltak még 3 alkalommal, így szoros végeredményt sem tudott elérni a DEAC. A meccsben sokkal több volt, de ehhez végig tökéletesen kell játszani azt, amit tudunk. A krónikához tartozik még, hogy Katona Barbi, kapusunk, lelkesen fejjel tolt ki egy labdát, amit kézzel nem ért volna el, ám ennek következményeként percekig ápolni kellett. Gyors gyógyulást neki is, a többi sérültnek is! [gallery ids="76939,76936,76933,76930,76927,76925"]