Kiütéses vendéggyőzelmek a női NBII rajtján!
2018.09.17 | 09:40
Kiütéses vendéggyőzelmek a női NBII rajtján! Keleten egy, míg nyugaton három mérkőzéssel megkezdődtek a küzdelmek a női másodosztályban. A mögöttünk hagyott hétvégén elrajtolt az MLSZ NB2-es női futsal bajnoksága végre. A két félre osztott (Nyugat-Kelet) 14 fős bajnokság lebonyolítása visszakanyarodik a két idénnyel ezelőttihez, miszerint az alapszakaszban háromszor mérkőznek meg egymással a csapatok márciusig, összesen 18 meccset lejátszva, majd a két oldalról a legjobb 4-4 mérettetik meg újabb 8 meccsen. Keleten a Csömör Egerbe látogatott, ahol néhány perc játék után eldöntötték a három pont sorsát. 5 perc után már négy volt a különbség, így a vendéglátóknak nem lehettek nagy reményeik. A vége egy tucat lett vendégoldalról, míg az Eger becsületére legyen mondva, hogy egy becsületgólt összehoztak. 41991368_528938390886643_1871394375594934272_n Nyugaton is hasonlóan sima mérkőzések voltak. A Készenléti Rendőrök az újonc Ercsinél vendégeskedtek, és hamar el is döntötték az összecsapást. A félidő közepén már4 gól volt az előnyük a fővárosiaknak, akik nem álltak le és folytatták a gólgyártást. Az Ercsi erejéből mindössze egy becsületgólra futotta. IMGL8170 A Fradi törökbálinti vendégjátéka is hasonlóra sikeredett. Az egész első félidőben fölényben játszottak, de csak négy gólt sikerült szerezni. Aztán a fordulás után már kiütközött a különbség. A Fradinak az is belefért, hogy két hatméterest is elpuskázzon. A mérkőzésről sokat elárul, hogy a 14 kapott gól ellenére a Viadukt kapusa volt a mezőny egyik legjobba. A forduló egyetlen izgalmas mérkőzése a PAFCELTE volt, ahol egy góllal jobbnak bizonyultak a vendéglátók. Az egyetemisták kerültek előnybe és úgy tűnt, meg is lehet a három pont, hiszen már csak 3 perc volt hátra, de a piliscsabaiak hősies hajrával nem csakhogy egyenlíteni tudtak, de a győztes gólt is megszerezték.