Kisbüntetők okozták az egyetemisták vesztét
2015.10.06 | 20:10

Nagy küzdelemben győzött a Göcsej az Elte-BEAC ellen a női NB II, Nyugati-csoportjának rangadóján. A Kalafa az első félidőt átaludta, a másodikban azonban parádézott, a végére elfáradó AC Villám bánatára.

Női NB II, Nyugati -csoport, 2. forduló

GÖCSEJ SK – ELTE BEAC SE 4-2 (2-0)
Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Városi Stadion     játékvezető: Stárics Roland - Dávid József - Vincze Gábor

Göcsej SKKiss Emilia – Horváth Kitti, Németh Erika, Széplaki Rebeka, Orbán Szandra
Csere: Fábián Ramóna, Montag Eszter Anna, Légrádi Hajnalka, Nagy Bianka, Lehota Szimonetta
Edző: Szimán Bálint

ELTE BEAC SE: Szabó Annamária – Juhász Adrienn, Pfundtner Vivien,  Baksai Éva, Winternitz Katalin
Csere: Móczik Alexandra Cintia, Gladity Alexandra, Béres Adrienn,  Winternitz Anna., Blayer Zsófia, Tihanyi Tímea
Edző: Sajben Marcell

Gólszerzők: Horváth Kitti( 2), Orbán Szandra (2) ill. Béres Adrienn, Winternitz Anna.

Kiállítás: Pfundtner Vivien ( 37’)

Rangadóhoz méltó módon nagy lendülettel kezdtek a csapatok. Az első percektől kezdve a hazaiak irányították a mérkőzést. Jöttek is sorra a helyzetek, majd a 9. percben góllá érett a fölényük, Horváth Kitti távoli lövése talált utat a vendégek kapujába (1-0). A gólt követően a lendület nem hagyott alább, de a helyzetek rendre kimaradtak. A félidő hajrájában újra Horváth Kitti volt eredményes és így kétgólos előnnyel várhatta a Göcsej a folytatást (2-0).
A második játékrész elején egy kicsit az öltözőben maradtak a zalaegerszegi hölgyek. Az ELTE vérszemet kapott és sorban dolgozta ki helyzeteit. A 27. percben Béres révén sikerült nekik a szépítés (2-1).
Ahogy közeledett a hajrá a mérkőzésen egyre több szabálytalanságot fújtak le a játékvezetők. Mindkét csapatnak összegyűlt az 5-5 fault, így 10 méteresek következtek minden szabálytalanság után.
A játékvezetők pártatlanságára jellemző, hogy 4-4 kisbüntetőt fújtak mindkét gárda javára, azonban ezek értékesítésével az Egyetemisták hadilábon álltak. Persze ebben Kiss Emília is „ludas” aki minden próbálkozást hárított.
A 32. percben Orbán Szandra értékesítette a 10 méteresét és így 3-1-re módosult az állás. Az ELTE lehozta a kapusát is és 5:4 elleni játékra váltott át. Ennek a  34. percben meglett az eredménye és újra egy gólra feljöttek a vendégek Winternitz Anna találatával.
Orbán Szandra találata azonban mindent eldöntött, és ha nehezen is de megérdemelten győzött a Göcsej.

Szimán Bálint (Göcsej): Igazi erőfelmérő volt az ELTE elleni mérkőzés. Tavaly még az első osztályban pályára lépett játékosok ellen kellett felvennünk a versenyt. Nagy kontaszt volt az előző mérkőzésünkhöz képest, kicsit akadozott is a játék, de összességében megérdemelten nyertünk. Kiss a kapuban Orbán és Horváth a mezőnyben végzett hatalmas munkát.

Horváth Kitti (Göcsej) gyönyörű gólja

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kalafa-Újbarok SE – AC Villám 11-2 (2-1)
Szári Sportcsarnok
Játékvezető: Antal Szabolcs – Mezei Ádám – Marcz Rajmund Tamás

Kalafa: Botos Regina – Szabó Zita, Kontó Vivien, Torma Julianna, Pap Eszter
Csere: Dani Karolina
Edző: Szabó László

AC Villám: Veres Ágnes – Hugyecz Renáta, Dan Erika, Völgyi Andrea Ibolya, Koszorus Krisztina
Csere: Szűcs Helga
Edző: Guti Dávid

Gólszerző: Szabó Zita (4), Kontó Vivien (3), Botos Regina (2), Pap Eszter, Botos Regina

Szabó Zita átmentette múlt heti formáját és ismét négy gólt szerezve, vezéregyéniséghez méltó módon segítette csapatát az újabb ponthoz. Joggal lehet rá büszke édesapja Szabó László is, aki egyben a Kalafa edzője is. Persze nemcsak Zita, hanem a többi hazai játékos is sokat tett azért, hogy győztesen hagyják el a játékteret.
Nem ünneprontásnak szánjuk, de az első félidőben látott teljesítménynél sokkal többet kell nyújtaniuk ahhoz, ha meg szeretnék tartani vezető helyüket. Az AC Villám derekasan küzdött, ha több cseréjük lenne, akkor nem fáradtak volna el a szünet után. Lelkesek, szimpatikusak, imádják a futsalt , de igazolniuk kellene ahhoz, hogy sikerélmény is érje őket.
Szabó László (Kalafa-Újbarok): Gratulálok valamennyi játékosomnak a győzelemhez. Az első félidőt jobb elfelejteni, a másodikban hengereltek a lányok.

A Veresegyház VSK – PTE ÁOK-Petőfi SE mérkőzés az első félidő 8. percében 8-0-s hazai vezetésnél félbeszakadt, miután a csere nélkül érkező vendégcsapat két játékosa is megsérült.