Kilenc góllal léptek túl a kupavereségen a gyulai lányok
2017.01.24 | 21:42
Kilenc góllal léptek túl a kupavereségen a gyulai lányok Magabiztos győzelemmel menetel tovább az NBII-es futsal bajnokságban a Gyulai Amazonok csapata. A fürdővárosiak ezúttal a hajdúsági Hajdúböszörményi TE csapatát fektették két vállra 8 góllal. A mérkőzés elejétől kezdve a hazaiak domináltak, nagy iramot diktálva vezették támadásiakat a vendég kapu elé, Varga Linda azonban hősiesen védte a hálóját a gyulai ostrom elől. Az első gólra 9. percet kellett várni, Csanálosi Anada egy jól eltalált lövés követően vette be az ellenfél kapuját. A félidő vége előtt még 3 gól esett, Fülöp Diána és Bálint Kata gólja után Csanálosi megduplázta a góljai számát. A második játékrészben a fiatal csapatok lendületes játéka örvendeztette meg a szép számú közönséget, hiszen amellett, hogy szép támadások, sok gól jellemezte a találkozót, rendkívül kreatívan futsaloztak a játékosok. Ebben a félidőben Csontos Zsanett kapuja nem forgott veszélyben, nem úgy, mint a vendégcsapaté. Perjési Rita triplázott a játéknak ebben a felében, de gólt szerzett még Bálint Rebeka és Erdélyi Angéla is. A mérkőzésen Molnárné Irénke csapata gyakorolni tudta az 5-4 elleni játékot, amelyből sajnos a vége előtt egy perccel gólt kaptak, ám elmondható, hogy nagyon hasznos periódusa volt a találkozónak. Ezzel a győzelmükkel a bebiztosították 2. helyüket a keleti-csoportban a gyulaiak, akiknek nem titkolt célja a bajnoki cím megvédése. Quirikó Vivien –a HTE II. játékos edzője- célja ebben az évben, hogy a fiatalok fontos szerephez jussanak a felnőtt mezőnyben minél hamarabb, így a rutinosabb játékosokkal kiegészülve próbálják kihozni a maximumot a csapatból. A keleti-csoport jelenleg 3. helyén álló alakulat vélhetően a felsőházi rájátszásban folytatja majd, ahol lehetősége nyílik a nyugati régióval is megmérkőzni. Gyulai Amazonok-Hajdúböszörményi TE 9-1 (4-0) Gyula, 150 néző. Vezette: Szelezsán György -Belicza Bence-Boda László Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett -Papp Laura, Perjési Rita, Fülöp Diána,Erdélyi Angéla Cserék: Bálint Rebeka, Bálint Kata, Csanálosi Anada, Szilágyi Zsanett Edző: Molnár Zoltánné Hajdúböszörményi TE: Varga Linda - Bölömi Ibolya, Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Anikó, Sipos Bernadett Cserék: Quirikó Vivien, Malachovszky Dóra, Palóczi Krisztina, Balla Anikó, Mága Alexandra Edző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Perjési Rita (3), Csanálosi Anada (2), Bálint Kata, Bálint Rebeka, Fülöp Diána, Erdélyi Angéla illetve Quirikó Vivien Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: - Szerettük volna jó játékkal és győzelemmel megörvendeztetni a lelkes hazai közönségünket, mely úgy gondolom, sikerült is. Rengeteg tanult dolog visszajött a mérkőzésen, szép gólokat szereztünk, és ami fontos, hogy nem csak csapatban működtünk jól, hanem jó egyéni teljesítményeket is láthattam. A lányok fegyelmezettek voltak és maximálisan betartották azt, amit kértem tőlük a mérkőzés előtt. Most jön egy rövid szünet, bízom benne, hogy a jó szériánk egész tavasszal ki fog tartani. 14012254_1419915748024777_655789494_nQuirikó Vivien: - A gyulaiak nagy iramot diktáltak ezen a mérkőzésen, az első félidő közepéig bírtuk csak állni a rohamokat. Ezen a találkozón osztálykülönbség volt érezhető a két csapat között, ami egyrészt dicséret a hazaiakra nézve, másrészt kritika a saját teljesítményünket illetően. Pontatlanul, dekoncentráltan játszottunk, de a legnagyobb hiba az volt, hogy egy alapvető taktikai dolgot, amit a mérkőzés elejétől kezdve kértem a csapattól, nem valósítottunk meg. Gratulálok a hazai csapatnak! A Keleti csoport többi mérkőzései: Gerjeni SK – Reklám-Press Skorpió 0-7 MVFC Női Berettyóújfalu - Nyírség NSC 4-2