Kikapott Békéscsabán az éllovas
2015.09.29 | 11:52

Meglepetésre kikapott Békéscsabán, a tabella élén álló Skorpió, a női NB II hétvégi fordulójában. A HTE a vártnál kisebb különbséggel múlta felül az Alukonstruktot, a Gyulai Amzonok pedig a második félidei játékával diadalmaskodott Deszken. Női NB II, 4. forduló Békéscsabai Wanted SC – Skorpió SE 4-3 (2-2) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezető: Belicza Bence Péter – Sándor Gergő – Görgényi András Békéscsaba: Balta Zsanett – Sugár Ágnes, Simonka Róza, Püski Nóra, Örkényi Bianka Csere: Nagy Enikő Anna, Balogh Viktória, Moldován Lili Rozália, Kis Vivien Kitti, Horváth Sára Ticiána, Kis Krisztina Éva, Püski Adrienn Edző: Domokos András Skorpió: Terdik Tamara – Tóth Friderika, Bokor Berill, Bede Anett, Szklenár Kitti Csere: Mészáros Zsófia, Szabó Adrienn, Csábi Bianka, Takács Dorina Edző: Tóth Zsolt Gólszerző: Kis Vivien Kitti (2), Simonka Róza, Balogh Viktória illetve Bede Anett, Bokor Berill, Szklenár Kitti Bombameglepetésre a Békéscsabai Wanted SC legyőzte az éllovas Skorpió SE-t! Kevesen hitték volna ezt a mérkőzés előtt, hiszen bár Bede Anna sajnálatos sérülése miatt vezérét vesztette a vendégcsapat, de még így is elvárható lett volna tőlük az újabb siker. Nem így történt! Ennek oka, hogy Domonkos András együttese nagyon jó napot fogott ki, nem ismertek elveszett labdát és sokat futva felőrölték ellenfelüket. Nem tudott érvényesülni a salgótarjániak technikai fölénye így ezúttal pont nélkül maradtak, a másodosztályú bajnokság legnagyobb meglepetését okozva. Domokos András (Békéscsabai Wanted SC): Mindenekelőtt gratulálok játékosaimnak ehhez a szép eredményhez, nagyot küzdöttünk a komplett NB1-es csapatukkal felálló Salgótarján ellen. Abba most nem mennék bele, hogy mi a véleményem arról, hogy az NB1-es meccsüket elhalasztották, miközben ellenünk meg ki tudtak állni ugyanazokkal a játékosaikkal. Az új MLSZ futsal vezetéstől korrektebb viszonyokat várok a jövőben, hogy ilyen esetek ne fordulhassanak elő. Mindenesetre jól jöttünk ki a mérkőzésből, sok helyzetet kidolgoztunk, melyeknek a nagy részét sajnos - rossz szokásunk szerint - ki is hagytuk, izgalmassá téve ezzel a végjátékot. Célunk, hogy az alapszakaszban az első négyben végezzünk, bízom benne, hogy ez a győzelem lendületet ad, és még sok követi a későbbiekben. Szurkolóinknak ezúton is köszönjük a biztatást, szeretettel várjuk őket a következő meccseinkre is! Tóth Zsolt (Skorpió): Mindkét félidőben a buszon maradtunk..Nem játszottunk jól és a sokat futó ellenfelünk akár két góllal is nyerhetett volna. Megérdemelt a Békéscsaba győzelme, többet tettek a három pontért és rengeteget fejlődtek az előző évhez képest. Bede Annának mielőbbi felépülést kívánok és nagyon köszönöm a futsal-hungarynek, hogy ők is minden jót kívántak meghatározó játékosunknak.   ST. Mihály SC – Gyulai Amazonok 1-7 (2-2) Deszki Sportcsarnok Játékvezető: Fülöp István Zoltán – Vincze Balázs – Kucsora Attila ST. Mihály: Horváth Melinda – Redetzky Andrea, Baksa Katalin, Fehér Zsuzsanna, Géczi Bettina Csere: Jankulár Zita, Hódi Zsuzsanna, Dékány Dóra, Marancsik Adrienn, Seprenyi Dóra Ilona, Börcsök Ágota, Varga Zsuzsa Edző: Hódi Zsuzsanna Amazonok: Zahorán Dóra – Molnár Ágnes Irén, Fülöp Diána, Kurai Nikolett, Perjési Rita Csere: Deák Márta, Csanálosi Amada, Erdélyi Angéla, Szilágyi Zsanett Edző: Molnár Zoltánné Gólszerző: Marancsik Adrienn illetve Molnár Ágnes Irén (2), Fülöp Diána (2), Kurai Nikolett, Perjési Rita, Szilágyi Zsanett Mindkét csapat a mérkőzés elején próbálta a saját játékát érvényesíteni, azonban ez inkább a gyulai lányoknak sikerült. A mérkőzés egyik legjobbja, Horváth Melinda, a hazai csapat kapusa rend-re hárítani tudta az Amazonok futószalagon érkező próbálkozásait. A gólcsendet Molnár Ági átlövése törte meg, majd Kurai Nikolett találata után 0-2-es eredménnyel fordultak a csapatok. A második játékrészben még pontosabban játszottak a vendégek, és a hazaiak hibáit kihasználva gyorsan négygólos előnyre tettek szert Szilágyi Zsanett és Fülöp Diana révén. Még futotta szépítésre a házigazdáknak, de az i-re a pontot Perjési - Fülöp - Molnár trió tette fel a mérkőzés legvégén, így magabiztos és megérdemelt győzelmet arattak. Hódi Zsuzsanna alakulata az első félidőben jól tartotta magát, de aztán a futsalban rutinosabbnak számító ellenfelük fokozatosan felőrölte ellenállásukat. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály): Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk kitűnő ellenfelünknek, bíztunk ezek után abban, hogy sikerül pontot szerezni. A második félidő közepén szétesett védekezésünk, elfáradtunk és Horváth Melinda bravúrjainak köszönhető, hogy nem lett nagyobb a különbség. Gratulálok az Amazonok játékosainak és edzőjének! Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok): A mérkőzés elején rengeteg helyzet kimaradt, amely majd-nem meg is bosszulta magát. A lányok aztán szerencsére összeszedték magukat, nagyon lelkesen, határozottan játszottak, melynek meg is lett az eredménye. Ki kell emelnem, hogy a hazai csapat kapusa kiválóan védett. Összességében szerintem megérdemelten nyertünk, készülünk a következő mérkőzésre! Nagyon örülök, hogy ilyen sportszerű mérkőzést tudtunk játszani!     Hajdúböszörményi TE II – Alukonstrukt ECS 6-1 (2-1) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezető: Erdélyi Tamás – Takács István – Vasziliu Tamás HTE: Tóth Renáta – Farkas Éva, Czégény Zsuzsanna, Sipos Bernadett, Quirikó Vivien Csere: Szilágyi Mariann, Szilágyi Szilvia, Pálóczi Krisztina, Bölömi Ibolya, Nagy Mária, Mogyorósi Zsuzsanna Edző: Quirikó Vivien Alukonstrukt: Serbán Apollónia – Sós Noémi, Malachovszky Dóra, Balogh Erika, Mencsik Anita Anikó Csere: Popovics Tamara, Vasvári Dorina, Szabó Ivett Edző: Makay Robin Gólszerző: Sipos Bernadett (2), Szilágyi Szilvia (2), Bölömi Ibolya, Czégény Zsuzsanna illetve Balogh Erika Jó hírünk van az Alukonstrukt híveinek: kedvenceik kezdenek kijönni a gödörből és már látszik valami abból, amit szeretnének játszani. Az első játékrészben teljesen egyenrangú ellenfele volt a bajnokesélyes Hajdúböszörménynek, amelynek hatodik embere ezúttal is közönsége volt. A második 20 percben már kijött a nagyobb játéktudás és végül ötgólos hazai siker született. A hazaiak tehetsége Sipos Bernadett – akit hónapokkal ezelőtt Dombó János az Astra vezetőedzője is hosszan méltatott- és a visszatérő Szilágyi Szilvia 2-2 gólt szerezve sokat tettek azért, hogy a HTE otthon tartsa a 3 bajnoki pontot. Quirikó Vivien (HTE): Az első félidőben nem sikerült megvalósítani azt, amit megbeszéltünk. A másodikban már kezdtünk magunkra találni, és bár a vége magabiztos győzelem lett, korántsem vagyok elégedett a játékkal. Ennél sokkal több fog kelleni az elkövetkező fordulókban. Makay Robin (Alukonstrukt): Az első félidei játékunk alapján egy kicsit nagyobb koncentrációval még szorosabbá tudtuk volna tenni az eredményt, de meg kellett hajolni a mérkőzés végére a rutin előtt. Nagyon szimpatikus és segítőkész közönség előtt játszottunk ahová ezután is szívesen térünk vissza. Büszkék vagyunk azokra a lányokra, akik két ilyen "pofon" után is mezt húztak magukra és küzdeni tudásból, jelesre vizsgáztak.