Kétgólos előnyről veszített az Astra
2017.04.10 | 08:03
Kétgólos előnyről veszített az Astra Hiába vezetettkét góllal a szünetben az Astra Hajdúböszörményben, a második félidőben Benkő Mónika, és a 25. születésnapját ünneplő Tell Zsófia vezérletével állva hagyták őket a hazaiak. A második játékrészben ugyanis nyolc gólt lőttek a hajdúságiak, míg a vendégek nem találtak a kapuba egyszer sem.  Ellentétes félidőket követően 9-3-ra alulmaradt a Hajdúböszörményi TE otthonában az Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC a női futsal NB felsőházi rájátszásának 5. fordulójában. Az Astra Nagy Anett, Gál Tímea és Görög Zsófia góljaival a szünetben még 3-1-re vezetett, de a második játékrészben nem tudta megtartani előnyét.
Hajdúböszörményi TE – Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC 9-3 (1-3) Hajdúböszörmény, Városi Sportközpont Vezette: Szűcs László, Török Zoltán, Berettyán Zoltán
HTE: Torma – Vígh, Benkő, Tell, Pádár Csere: Czégény, Kota, Farkas É, Szilágyi, Mogyorósi Edző: Quirikó Vivienn
Astra-Artiflex KKFHÁZA FC: Bogárdi – Godvár, Gál, Görög, Krascsenics Csere: Nagy A., Vancsik, Mészáros Edző: Dombó János
Góllövők:  Benkő 3, Tell 2, Pádár, Kota, Mogyorósi, Godvár (öngól), illetve Nagy A., Gál, Görög
Quiriko Vivien
Quirikó Vivien: Az Astra ellen mindig nehéz mérkőzésre számítunk, és bár a végeredmény magabiztos győzelmet sugall, egyáltalán nem volt könnyű dolgunk. Az első félidőt jól kezdtük, de az első kapott gól után a játékunk elkezdett szétcsúszni, kapkodtunk, és a szünetre kétgólos hátrányba kerültünk. Dicséret illeti a csapatot - és annak minden tagját - hogy a második játékrészre úgy tudtunk kijönni, mintha új mérkőzést kezdtünk volna, és sikerült ekkora fordítást véghez vinnünk. 0 Dombó János: - Gratulálunk a HTE yőzelméhez, és sok sikert kívánunk a továbbiakban nekik.