Katasztrofális vereséget szenvedett az ETO
2016.12.19 | 14:54
Katasztrofális vereséget szenvedett az ETO Amire senki nem számított, az bekövetkezett. A Tolna Mözs megsemmisítő vereséget mért az ETO-ra a női NB I osztályban. Információk szerint ez a vereség személyi változásokat von maga után a Rába parti klubnál. Árkád ETO Győr - Brand Mission Tolna-Mözs 4:19 (1:11) Győr, 2016. december 17. 11.00 30 néző Játékvezetők: Horváth Zoltán, Csirke Rudolf, Görög Márió Árkád ETO: Mészár, - Szórádi, Beke, Dikanová, Öreg Cserék: András, Zemlényi Edző: Molnár Attila Brand Mission Tolna-Mözs: Ősz - Varga, Sydorenko, Polishchuk, Shulha Cserék: Heitzmann - Hodován, Maláti Vezető edző: Volodymyr Kolok Góllövők:  Dikanová (18’, 22’,39’), Öreg (26’) ill Shulha (9’,11’19’,19’,19’,24’), Sydorenko (21’,31’,34’,35’), Maláti (12’,29’,38’), Varga (3’,16’), Hodován (4’,17’). A találkozóról a Tolna Mözs tudósítását közöljük: Az év utolsó mérkőzését játszottuk Győrben. Fontos volt a győzelem, hogy túlságosan ne szakadjunk le az élbolytól, és a felső házi rájátszás lehetőségét tovább biztosítsuk. Rendhagyó módon készültünk a találkozóra, hiszen a héten mindössze két edzést vezényelt Kolok mester. Szerdán egy jó hangulatú sportnapon vettek részt a játékosok, akik a lány és fiú utánpótlás játékosokkal, szülőkkel, edzőkkel vidám hangulatban töltöttek el három órát. Elmaradt a pénteki edzés is, helyette Ősz Csenge szülei látták vendégül a kezdő ötöst Tatabányán. Mindennek köszönhetően a lányok jókedvűen, láthatóan felszabadultan érkeztek a mérkőzésre. A jó hangulatot tetézte még, hogy az előmérkőzésen U15-ös csapatunk szép játékkal magabiztosan 4:1-re legyőzte a vendéglátó csapatot. A mérkőzés remekül kezdődött számunkra, Varga Adél és Hodován Edit góljaival hamar kétgólos vezetést szereztünk, majd Polischuk és Shulha percei következtek. Remekül kapcsolódott be a játékba fiatal játékosunk, Maláti Gréta is, ő is feliratkozott a góllövők sorába. Varga Adél és Hodován Edit megduplázta góljainak számát, ezt követően Shulha egy percen belül háromszor is mattolta a győriek kapusát. A félidőben csak egy szépítő gólra tellett ellenfelünknek Dinaková révén. A második félidő gyors gólváltásokkal indult. Sydi is feliratkozott a góllövők közé, góljára Dinaková válaszolt, majd következett Shulha találata, melyet Öreg Cintia gólja követett. Ezután ismét tolnai találatok következtek Sydy vezérletével, ellenfelünket teljesen szétzilálva. Maláti Gréta szépségdíjas góljával zártuk a gólparádét. Az ETO még szépíteni tudott az eredményen, Dinaková lövésébe csúszott bele Shulha, a labda a hálóban kötött ki. A mérkőzés telje ideje alatt rendkívül motiváltan és felszabadultan játszott csapatunk, bár a gólkülönbség túlzottnak látszik, mégis ilyen arányban is megérdemeltük a győzelmet. Valamennyi játékosunk szerzett gólt (legalább kettőt) és Heitzmann Niki is kapott lehetőséget a kapuban, sőt egy bravúrt is bemutatott.  Ellenfelünk rendkívül rossz napot fogott ki ezen a délelőttön. Hétfőn ukrán légiósaink hazautaztak, majd az ünnepek után január 10-től folytatjuk felkészülésünket a január 15-i Skorpió elleni kupamérkőzésre és a 22-i Szekszárd elleni derbire. Vodymyr Kolok: - Sajnálom az ellenfelünket, mert nagyon keményen próbáltak játszani. De a lányaink ma formában voltak. Példát mutattak, hogy milyen egy kiváló munka. Ebből adódóan majdnem minden gól, kettőt kivéve, összjátékból született. A győri lányok inkább egyénileg próbálkoztak, de a mi szervezett védekezésünket így csak négyszer tudták áttörni, míg más versenytársak több problémát tudtak okozni nekünk. Szeretném minden játékosnak megköszönni ezt a szép eredményt és játékot.  [gallery ids="72739,72742,72745,72748,72751,72753,72755,72757,72760,72761,72762,72763,72765,72768,72769,72771,72774,72777,72779,72780"]