Javuló játékkal győzte le az Astra a fáradt Tolnát
2018.02.05 | 09:06
Javuló játékkal győzte le az Astra a fáradt Tolnát Fölényesen, 5-1-re legyőzte a harmadik helyezett Brandmission-Artifex Tolnát az Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls a női futsal NB I. alapszakaszának 16. fordulójában. A felsőházi rájátszás bebiztosításáért küzdő Astra végig irányította a mérkőzést és ilyen arányban is megérdemelten nyert, amivel nagy lépést tett a negyedik pozíció megtartásáért. 20f518b4-3038-43f7-8ea0-5d9fa05d38e6A gólok sorát Godvár Katalin nyitotta, aki már az első percben bevette a vendég tolnaiak kapuját. A korai találat egyben lendületet adott az Astrának a folytatáshoz. Dombó János tanítványai ellenfelük fölé nőttek és Nagy Anett révén az első félidő közepére kettőre növelték előnyüket. (2-0) A folytatás sem tartogatott fordulatot, az Astra védelme jól állt a lábán, a kapuban Farkas Katalin bravúrosan védett. A felszabadult játék újabb gólokat eredményezett, előbb Krascsenics Csilla, majd pedig Gál Tímea is betalált, eldöntve a három pont sorsát. (4-0) A vendégek nem tudták felvenni a ritmust, a hajrában ugyan szépítettek, de egy perccel később Krascsenics Csilla gyorsan válaszolt, kialakítván az 5-1-es végeredményt. Az Astra a folytatásra nézve is biztató játékkal fektette két vállra riválisát. [gallery ids="96903,96904,96905"] Női NB I, 16. forduló Asrta-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Brandmission-Artifex Tolna 5-1 (2-0) Kiskunfélegyháza, KÉSZ ARÉNA Városi Sportcsarnok Kiskunfélegyháza Vezette: Márkus - Ézsiás - Patyi Astra: Farkas Katalin Kitti – Godvár Katalin, Nagy Anett, Gál Tímea, Szabó Boglárla Csere: Rozmis Gabriella, Krascsenics Petra, Krascsenics Csilla, Urbán Anett, Gelb Mónika, Mészáros Dalma Edző: Dombó János Tolna: Ősz Csenge – Szalkai Kitti, Folk Zsuzsanna, Varga Adél, Üveges Katalin Csere: Mariia Vaskovets Edző: Volodymyr Kolok Gólszerző: Krascsenics Csilla (2), Godvár Katalin, Nagy Anett, Gál Tímea illetev Folk Zsuzsanna dombóDombó János (Astra): Nagyon jó csapatot győztünk le, a tabella harmadik helyén álló Tolna komoly játékerőt képvisel, ukrán légióssal és az év játékosának választott Varga Adéllal. Megérdemelten nyertünk, tudatosan, koncentráltan játszottunk, le a kalappal a lányok előtt. Egyre jobb formába lendülünk, úgy gondolom jó úton haladunk. 14528264_10211058956776461_361683112_nVolodymyr Kolok (Tolna): Sajnos ma ennyi volt bennünk. Tudtuk előre, hogy ez a mérkőzés nehéz lesz számunkra. Kulcsjátékosainknak ez volt 6 nap alatt a harmadik mérkőzésük. Lányaink mindent megtettek a sikerért, de hiányzott belőlük érthető okból a frissesség. Nem sikerült a Miskolc elleni mérkőzés után visszanyerni erejüket. Csak azért dicsérhető a társaság mert valóban mindent megtettek a sikerért. Azt gondolom a csapat a következő mérkőzéseken megmutatja majd, hogy sokkal többre képesek.  - Simonyi András -