Javítottak az Amazonok
2015.09.15 | 18:21
Javítottak az Amazonok Gyulai Amazonok - Alukonstrukt ECS 13-0 (10-0) Játékvezetők: Flinta Zoltán-Pap László-Csatári Tibor Gyula: Zahorán Dóra - Molnár Ágnes Irén, Fülöp Diána, Papp Laura, Pilán Tímea Csere: Deák Márta, Szilágyi Zsanett, Csanálosi Anada, Kurai Nikolett, Perjési Rita, Molnár Zoltánné Edző: Molnár Zoltánné Alukonstrukt: Szabó Ivett - Lippai-Szűcs Anita Zsuzsanna, Malachovszky Dóra, Schiller Vivien Rozália, Balogh Erika Csere: Popovics Tamara, Gemzsi Alexandra, Mencsik Anita Anikó, Vasvári Dorina, Serbán Apollónia Edző: Makay Robin Gólszerző: Fülöp Diána (5), Csanálosi Anada (4), Kurai Nikolett (2), Pilán Tímea, Molnár Ágnes Irén Sokan szeretik, sokan pedig nem, mindenesetre azt nem lehet vitatni, hogy Kis János a magyar futsal egyik legnagyobb egyénisége. Őszinte, szókimondó és futsalt iránt elhivatott szakember ugyanakkor nem mindenki van oda sokszor nyers stílusáért. Mindenesetre azon trénerek csoportjába tartozik, akik bárhol vállalnak munkát, nagyon oda kell rájuk figyelni. Éppen ezért várjuk nagy izgalommal a Gyulai Amazonok - Alukonstrukt ECS NB II-es női bajnokit, hiszen Jani első női mérkőzése volt ez a kispadon, ő segítette szakmai tanácsadóként a vendégcsapat edzőjének, Makay Robinnak a munkáját. A látottak alapján rengeteg munka és türelem szükségeltetik ahhoz, hogy a nyírségi hölgyek az NB II meghatározó csapatává váljanak. A mérkőzés elején látszott, hogy a gyulai lányok otthon akarják tartani a 3 pontot. Rögtön nyílt sisakos játékkal kezdtek, melynek a 4. percben meg is lett az eredménye, a roppant fiatal Csanálosi Anada révén. Rendkívül kreatívan és pontosan játszottak a hazaiak, és sorra értékesítették helyzeteiket. A mérkőzés elején a mindössze 16 éves Pilán Tímea, Kurai Nikolett és Csanálosi Anada szebbnél-szebb gólokat jegyeztek, így az eredményjelzőn a 8. percben már 4-0 volt olvasható. Ezután beindult a Fülöp Diána-Molnár Ágnes duó, előbbi négy perc alatt négy alkalommal mattolta Szabó Ivett kapuját. Az első félidőben 10-0 volt a hazai csapat javára, teljesen megérdemelten. Hatalmas iramot diktáltak, futószalagon jöttek a szebbnél-szebb támadások és gólok. A második játékrészben kicsit mintha visszább vettek volna az Amazonok, így az első találatra majd’ 15 percet kellett várni.  A 13 gólos hazai siker a jàték képe alapjàn megérdemeltnek tekinthető. Az Alukonstrukt sikeréért szorítóknak annyi biztatót tudunk mondani, hogy a második félidőben már sokkal szervezettebben játszottak, mint az elsőben és küzdeni tudásukra nem lehetett panasz. Cserekapusuk Serbán Apollónia pedig kimondottan jól védett és nagy része van abban, hogy nem lett nagyobb a különbség a két alakulat között. Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok edzője): Nagyon tetszett a lányok hozzáállása, főleg az első félidőben. Rendkívül kreatívak voltunk, és öröm volt nézni, hogy mennyi tanult dolog jött vissza a mérkőzés folyamán. A második játékrészben kicsit bele ültünk a mérkőzésbe, de így is rengeteg szép találatot szereztünk. Ha kicsit jobban összpontosítunk, akár nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna. Tovább kell haladnunk ezen az úton, voltak hibák, ezeken igyekszünk javítani, hogy mérkőzésről mérkőzésre ez a fiatal csapat még jobban összeérjen. Gratulálok minden játékosnak a ma nyújtott teljesítményéhez!   St. Mihály FC – Skorpió SE 2-3 (1-2). Kistelek, 100 néző. Vezette: Borbás Bottyán Aurél (Túri Tamás, Fülöp István Zoltán). St. Mihály FC: Horváth M. – Géczi B., Redetzky A., Baksa K., Czibere A. Csere: Jankulár Z. (k), Seprenyi D., Marancsik A., Börcsök Á., Hoffmann K., Fehér Zs. Vezetőedző: Hódi Zsuzsanna. Skorpió SE: Terdik T. – Szklenár K., Ferencz F., Molnár A., Keresztes P. Csere: Percze R., Takács D., Csábi B., Szabó A. Vezetőedző: Tóth Zsolt. Gólszerzők: Redetzky A. (3′), Géczi B. (37′), illetve Ferencz F. (5′, 19′, 24′) A korán megszerzett vezető találat sem nyugtatta meg a másodosztály újoncának futsalosait, akik kapkodva és sok hibával játszottak 1-0-ás vezetésük birtokában is. A Skorpió persze sokkal rutinosabb és jobb annál mintsem, hogy lélektani előnyét kihasználatlanul hagyja és Ferencz Flóra kétszer is bevette az amúgy kimondottan jól védő Horváth Melinda hálóját. 2-1-s Skorpió vezetéssel zárult tehát az első játékrészt, ami izgalmas folytatást ígért. Így is történt.. Ferencz Flóra ugyan harmadszorra is bevette a hazai kaput de kétgólos hátrányban ritmust váltott a házigazda és helyzetek egész sorát dolgozták ki Hódi Zsuzsanna lányai de csak egyet sikerült közülük kihasználni Géczi Bettina jóvoltából, így ha a létező legkisebb különbséggel is, de elvitte három pontot Kistelekről a salgótarjáni gárda. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Terdik Tamara ragyogó kapusteljesítménye nélkül aligha állja két forduló után élen a Skorpió.. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály edzője): Nagy várakozás előzte meg az első bajnoki mérkőzést, ami kicsit rányomta a bélyegét a játékunkra. A mérkőzés elején sikerült vezetést szereznünk ugyan, de idegesen és kapkodva játszottunk, amit a dinamikusan futsalozó Skorpió ki is használt. A második félidőben, játékban az ellenfél fölé kerekedtünk, de sajnos rengeteg gólszerzési lehetőséget elpuskáztunk. Próbáltuk nyomás alatt tartani az ellenfelünket, de a kimagasló kapusteljesítményt nyújtó Skorpió kapuját már csak a szépítéskor tudtuk bevenni. Egy küzdelmes, izgalmas, kiegyenlített játék után kissé csalódott vagyok az eredmény miatt, de a játék képe azért bizakodásra ad okot! Gratulálok a Skorpió csapatának, nagyon szimpatikus csapat benyomását keltették a mai nap! Tóth Zsolt (Skorpió SE edző): Ahogy azt a futsal-hungary előre megjósolta igencsak tartalékosan tudtunk kiállni a mérkőzésre. Nem tudtam ma sem kellő mértékben rotálni. Rengeteg munka kell ahhoz, hogy mindenki elérje azt a szintet, hogy ezt nyugodt szívvel megtehessem. A szív és az akarat diadala volt a sikerünk titka éppen ezért szívből gratulálok játékosaimnak. Ha minden futsalosunk ilyen mentalítással és alázattal fog küzdeni a későbbiekben, mint ahogy azt ma tették, akkor előrébb végezhetünk az 5. helynél, ami egyébként a hivatalos célkitűzésünk.