Javított a DEAC
2019.10.07 | 11:47
Javított a DEAC A Debreceni Egyetem női futsalosai negyedik győzelmüket aratták az NB I. mostani szezonjában. Üveges Katalin együttese ezúttal a Szekszárd otthonában diadalmaskodott. A DEAC 5-1-re múlta felül a Tolna megyei ellenfelet. A DEAC női futsalcsapata az előző héten elvesztette veretlenségét, a hajdúságiakat a TFSE-Szertarsport.hu fektette két vállra. Nem csupán a végeredmény miatt bosszankodhattak a debreceniek a DESOK-ban múlt szombaton, hiszen Tóth Nórát és Fekete Gabriellát is kiállították. Két játékosuk nem tarthatott a gárdával Szekszárdra. A szekszárdiak kerete a nyáron alaposan átalakult, a keretének zömét fiatalok alkotják. Screenshot_2019-10-07 Futsal Hungary Futsal MagyarországA hiányzók nélkül is sikerült megszereznie DEAC-nak a három pontot az ötödik fordulóban. A Tolna megyei egylet csarnokában Horváth Viktória találatával kerültek előnybe a 12. percben. Kicsit később Üveges Katalin is megvillant, ekkor már 0-2 állt az eredményjelzőn. A szünetig Horváth ismét túljárt a Szekszárd kapusának az eszén, így megnyugtató fórral mehettek az öltözőbe a vendégek. A második félidőben Kiss Gabriella Krisztina a 33. minutumban szépített. Sokáig nem bizakodhattak a szekszárdi drukkerek, mivel Üveges Katalin a 34. percben ismét ünnepelhetett. A végeredményt végül Krascsenics Csilla állította be. A DEAC a diadalának köszönhetően őrzi a második helyét a tabellán, hátrányuk csupán egy egység az éllovas TFSE együttesével szemben. Női NB I, 5. forduló Agenta Girls Szekszárd FC - DEAC SNK KFT. 1-5 (0-3) Szekszárd Városi Sportcsarnok, 200 néző Játékvezető: Éreth Attila, Petrovics István Szekszárd: Szabó Kata Angéla - Megyeri Boglárka Anna, Kágyi Árvácska Rebeka, Nagy-Cseke Vivien Edina, Kiss Gabriella Krisztina Csere: Kovács Kinga, Csóka Panna, Perger Dorina, Fáskerti Viktória Bernadett, Losoncz Anna Andrea Edző: Micskó Márk, Volodymyr Kolok DEAC: Tóth Renáta - Krascsenics Csilla, Üveges Katalin, Horváth Viktória, Mariia Vaskovets Csere: Pócsik Lívia, Horváth Petra, Czégény Zsuzsanna Edző: Üveges Katalin Gólszerző: Kiss Gabriella Krisztina ill Üveges Katalin (2), Horváth Viktória (2), Krascsenics Csilla, ŰvegesÜveges Katalin: - Az első 10 percben a játékunkra rányomta a bélyegét a több órás utazás, illetve két játékosunk eltiltását töltötte. További 2 játékosunk pedig betegség és sérülés miatt nem tudott részt venni a mai találkozón. Az első félidő második részét követően viszont már birtokolni tudtuk a mérkőzést. Egyéni teljesítményekben és összjátékban érvényesíteni tudtuk helyzeteinket, már a szünetben 3-0 as vezetéssel mehettünk be az öltözőbe. Második félidőben is folytattuk magabiztos játékunkat viszont egy hibánkat követően az ellenfél ezt kihasználva gólt szerzett, mellyel feljebb tudtak zárkózni de a játékosaim rutinjának és higgadtságának köszönhetően újabb két találattal tudtuk növelni előnyünket, melyet sikerült is megtartanunk a mérkőzés léfújásáig. A csapatomnak ezúton is gratulálok, az újabb sikeres győzelemhez illetve a szekszárdiaknak a színvonalas mérkőzéshez.