Ismét Hajdúböszörmény lett a legjobb női csapat
2018.05.28 | 17:38
Ismét Hajdúböszörmény lett a legjobb női csapat A Hajdúböszörményi TE nyerte a női futsal NB I. 2017/18-as kiírását. A bajnoki döntő negyedik összecsapásán egy góllal győzött az Astra-4IG Kiskunfélegyházi Bulls ellen. A három nyert mérkőzésig tartó párharc mindvégig szorosan alakult, az Astra az első találkozón jobbnak bizonyult, de ezt követően a Hajdúböszörmény hátrányból fordított, a negyedik mérkőzést 2-1-es előnyről várhatta. A sorsdöntő összecsapás egyetlen gólját a második félidő közepén Szekér Anita szerezte, amivel aranyéremhez segítette csapatát. A Hajdúböszörményi TE alapszakasz-győztesként megvédte címét, míg az Astra ezúttal ezüstérmesként zárt. 33618695_2160488870634124_1746627826208997376_n Női Futsal NB I. Döntő 4. mérkőzés 05. 26. (Szigetszentmiklós) Astra-4IG Kiskunfélegyházi Bulls - Hajdúböszörményi TE 0-1 (0-0) Szigetszentmiklós Sportcsarnok Vezette: Márkus András, Ézsiás Gábor, Markó László Astra: Urbán Anett – Nagy Anett, Gál Tímea, Szabó Boglárka, Halászi Kinga Csere: Rozmis Gabriella, Krascsenics petra, Godvár Katalin, Dikanová Dominika, Gelb Mónika Edző: Dombó János HTE: Torma Lilla – Tell Zsófia, Szekér Anita, Vígh Renáta, Pádár Anita Csere: Nagy Anikó, Kota Gabriella, Bokor Adrienn, Mogyorósi Zsuzsanna, Kovács Anikó, Quirikó Vivien Edző: Quirikó Vivien Gólszerző: Szekér Anita 31. p. dombóDombó János:  -Gratulálok a Hajdúböszörménynek a bajnoki címhez, és egész évi kiegyensúlyozott szereplésükhöz. nagyon örülök az ezüstérmünknek, hiszen ez mindenképp előrelépés a tavalyi bronzhoz képest. De a legnagyobb öröm az, hogy sikerült 4-5 nagyon tehetséges fiatalt beépíteni a csapatba. Quiriko VivienQuirikó Vivien: - A bajnoki döntő mérkőzései közül talán ez volt a legnehezebb. Nem tudtunk annyi helyzetet kialakítani, mint a többi meccsen, de egy rúgott gól most elég volt a győzelemhez. Gratulálok az egész csapatnak, nehéz volt a rájátszás, nagyot küzdöttünk azért, hogy megvédhessük a bajnoki címünket. És gratulálok az Astrának is, úgy gondolom, döntőhöz méltó, az utolsó másodpercekig izgalmas, küzdelmes összecsapásokat vívtunk.   Korábbi: Női Futsal NB I. Döntő 3. mérkőzés 05. 19. Hajdúböszörményi TE – Astra-4IG Kiskunfélegyházi Bulls 7-6 (5-2) Gólszerzők: Pádár Anita 5. p., 14. p., 16. p., Tell Zsófia 7. p., 26. p., Nagy Anikó 16. p., 27. p. ill. Krascsenics Petra 10. p., 29. p., 37. p., Nagy Anett 12. p., Gelb Mónika 22. p., Dikanová Dominika 35. p. Piros lap: Farkas Katalin 14. p. (Astra)   Női Futsal NB I. Döntő 2. mérkőzés 05. 13. Astra-4IG Kiskunfélegyházi Bulls - Hajdúböszörményi TE 2-4 (0-1) Gólszerzők: Szabó Boglárka 30. p., 38. p., ill. Kota Gabriella 1. p., 31. p., Pádár Anita 36. p., 39. p. Piros lap: Bodor Adrienn 24. p. (Hajdúböszörmény)   Női Futsal NB I. Döntő 1. mérkőzés Hajdúböszörményi TE – Astra-4IG Kiskunfélegyházi Bulls 1-2 (1-0) Gólszerzők: Tell Zsófia 8. p. ill. Szabó Boglárka 21. p., Gelb Mónika 23. p.