Ismét csodát tett a Tolna
2018.04.29 | 11:28
Ismét csodát tett a Tolna A Tolna megyei rangadó védjegye a szenvedély, az izgalom és a hatalmas pressztízscsata. A 3. helyért vívott párharc első felvonása sem lógott ki a sorból, jár az elismerés a Tolna és a Szekszárd futsalosainak és szakmai stábjának. Folk Zsuzsanna sérülése miatt ezúttal is csak egy csere állt Varga Adél játékosedző rendelkezésére, Micskó Márknak ötször ennyi.. Az első félidőben mindenesetre kiderült, hogy a kevesebb néha több. Valamivel több kidolgozott helyzete volt a szervezetten játszó Tolnának, de Hargas állta a rohamokat, s ugyanígy tett a másik oldalon Ősz Csenge is. Gól ugyan nem esett az első 20 percben, de volt esemény szerencsére bőven. A fordulást követően felgyorsultak az események.. Üveges Katalin elemi erejű szabadrúgásgóljával gyorsan megszerezték a vezetést a látogatók, de nem sokkal később a fantasztikusan és nagy kedvel játszó Megyes Ágnes egy sarokrúgást követően mintegy 10 méterről gyorsan kiegyenlített. A 31. percben góllá érett a szekszárdiak mezőnyfölénye , miután Horváth Katalin erőszakos labdaszerzést követően védhetetlenül lőtt Őcs Csenge hálójába. A tehetséges Kágyi Árvácska mindent eldönthetett volna, de ziccerben hibázott, a túloldalon viszont Farkas Klaudia önzetlenül Üveges elé tálalt aki élt is a lehetőséggel és 2-2-re módosította az állást. A hosszabbításban nem esett gól, pedig voltak lehetőségek szép számmal mindkét kapu előtt, s így a büntetőpárbaj döntött a Tolna javára, miután az utolsó sorozatban Ganczer Hajnalka célt tévesztett. Érdekesség, hogy Varga Adél pont ugyanazokra, ugyanabban a sorrendben bízta a büntetőket ahogy azt a kupadöntőben tette. Egészen elképesztő, hősies teljesítmény amit ez a hat Tolnai futsalos hölgy véghez vitt, példát mutatva klubhűségből és futsal iránti alázatból. Női NB I, 3.helyért, 1. mérkőzés Agenta Girls Szekszárd FC - BrandMission-Artifex Tolna 2-2 (0-0) Szekszárd Városi Sportcsarnok, 150 néző Játékvezetők: Liebhardt András - Zsarnóczay Tamás - Soós Kristóf Szekszárd: Hargas Annamária - Ganczer Hajnalka, Megyés Ágnes, Buchmüller Petra, Horváth Katalin Csere: Lelovics Réka, Kágyi Árvácska Rebeka, Fábián Rebeka, Lovász Viktória, Béke Adrienn Edző: Micskó Márk Tolna: Ősz Csenge - Szalkai Kitti, Horváth Hanna, Varga Adél, Üveges Katalin Csere: Farkas Klaudia Edző: Varga Adél Gólszerző: Megyes Ágnes, Horváth Katalin illetve Üveges Katalin (2) A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1-0 a Tolna javára. micsko_kozeliMicskó Márk: - Nem játszottunk jól, de így is végig nyílt volt a mérkőzés. Mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, sajnos mi 2-1-s vezetésünknél mérkőzés labdát hibáztunk és fél perccel később a futball törvénye büntetett. Több kell a következő mérkőzésen és akkor visszahozhatjuk a bronzmérkőzést Szekszárdra! Köszönjük nagyszerű szurkolóinak biztatását és szeretetét. 21742980_1945692952420358_448078213812853283_nVarga Adél: - Nem indultunk jó előjelekkel neki a szombati mérkőzésnek, de úgy gondolom még így is mi tudtuk irányítani és uralni a játékot. Mindkét oldalon voltak helyzetek, de szerintem nekünk több volt, igaz a helyzet kihasználásunk gyenge volt ismét, sajnos. Sikerült izgalmassá tennünk a mérkőzést és a rendes játékidő döntetlennel zárult. Jöhetett a hosszabbítás ahol nem esett gól így jöhettek a büntetők. Mi a kupa döntőn jól bevált sorrendet választottuk. Végül a harmadik körben Szekszárd hibázott így sikerült az első meccset megnyernünk. Gratulálok az ellenfél csapatának küzdős, hajtós meccs volt, és természetesen a csapattársaimnak is a győzelemhez nagyok voltak.  - Simonyi András -