Indulatos meccsen, nehéz böszörményi győzelem
2015.09.13 | 00:29

Reklámpress-Skorpió - Hajdúböszörményi TE 3-5 (2-2) Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Kozma Zoltán - Geleta Mihály - Kéri I. Zoltán Skorpió: Cseh-Rusz Bianka - Gál Veronika, Szandra, Tóth Friderika, Bede Anna, Bede Anett Csere: Bokor Berill, Mészáros Zsófia Ilona, Balya Dorottya, Tari Tímea, Fehér Vivien Edző: Tóth Zsolt HTE: Torma Lilla - Sándor Zita. Tóth Barbara, Szekér Anita, Benkő Mónika Csere: Molnár Judit, Hegyi Szilvia, Halászi Kinga, Sebestyén Györgyi, Pintér Violetta, Horváth Eszter Edző: Simonyi András Gólszerző: Bede Anna (3) illetve Halászi Kinga (2), Benkő Mónika (2), Tóth Barbara A meccs előtt a hazai csapat vezetői ajándékkal lepték meg Simonyi Andrást a HTE mindenesét a női futsalért tett erőfeszítéseiért. Szép gesztus volt ez! Az első félidőben a HTE letámadott, azonban a hazaiak cseppet sem voltak megilletődve és egymást kisegítve felvették a harcot a Böszörménnyel, akik sokáig nem találták a Skorpió játékának ellenszerét. A 6. percben azonban Halászi Kinga büntetőjével megtört az átok, de mindössze néhány percig tartott a böszörményiek öröme.. A folyamatosan támadó salgótarjániak a szédületesen játszó Bede Anna duplájával fordítottak és csak Torma Lilla bravúros védéseinek volt köszönhető, hogy nem nőtt a különbség. Az első játékrész utolsó perceiben a HTE szinte egykapuzott, és megérdemelten egyenlített ki Benkő Mónika révén, aki rendkívül higgadtan használta ki ziccerét. (2-2) A fordulást követően egy sebességi fokozattal magasabbra kapcsolt a Hajdúböszörmény és az első élvonalbeli futsalmeccsét jàtszó Tóth Barbara magabiztosan értékesítette Benkő Mónika átadását, majd Halászi Kinga bődületes erejű szabadrúgását nem tudta hárítani Rusz Bianka.(2-4). A 33. percben Benkő Mónika gyönyörű átlövés-góljával már hárommal ment a HTE, s bár dicséretes módon Tóth Zsolt alakulata egy pillanatra nem adta fel a küzdelmet, erejéből csak a szépítésre futotta a mesterhármasig jutó Bede Anna jóvoltából. A tényekhez hozzátartozik, hogy az utolsó percekben kissé elszabadultak az indulatok, s a játékvezetők 5 sárga lappal fegyelmezték a heveskedőket. Küzdelmes, nagy iramú, de nem túl színvonalas összecsapás után nyertek a vendégek, a Skorpió azonban igazolta, hogy képes felvenni a harcot a legjobbakkal is. Simonyi András (HTE): Az ellenfél dicséretével illendő kezdenem értékelésemet. Fantasztikusan küzdött minden hazai játékos, az első félidőben sajnos sokkal akaratosabbak voltak nálunk. A 15. perctől kezdve azonban átvettük az irányítást és sikerült az egyenlítés. A második félidőben jobbára mi kezdeményeztünk és szebbnél szebb találatokkal felőröltük a Skorpiót, és összességében megérdemeltnek tartom sikerünket. Talán erőben is jobban bírtuk. Sajnálom, hogy az utolsó 6-7 percben néhány játékos(unk) túllépte a sportszerűség határát, és a játékvezetők sárga lapokkal fékezték meg az indulatokat. Bede Annának külön is szeretnék gratulálni, csodálatosan játszott. Meghatódtam, hogy ellenfelünk vezetői ajándékkal leptek meg a női futsalért tett erőfeszítéseimért, amíg élek nem felejtem el nekik a gesztust.  Tóth Zsolt (Skorpió): Első félidőben egyértelmű fölényben voltunk és irányítottuk a játékot, és ha nem véd ilyen jól a HTE kapusa jobban is elhúzhattunk volna. Ugyanakkor kondicionálisan sokat kivett belőlünk az első félidő. Nem tudtam kellő mértékben rotálni, amit tetézett Bede Anett bokasérülése. Az ő kiválása nem tervezett cseréhez vezetett és ennek következtében gólt kaptunk. Második félidő kiegyenlített volt és ellenfél jobban kihasználta helyzeteit. Van egy játékosunk aki kezd válogatott formát mutatni..