Hozta a kötelezőt a Göcsej
2015.11.11 | 22:19
Hozta a kötelezőt a Göcsej   A női NB II-ben, a Nyugati-csoportban az ELTE fordulatos mérkőzésen győzött a Veresegyház otthonában, a Göcsej pedig a vártnál kisebb különbséggel verte az AC Villámot. Női NB II, Nyugati-csoport, 6. forduló Veresegyház VSK – ELTE-BEAC 3-5 (2-2) Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola Játékvezetők: Kozma Zoltán – Laczkó Zoltán – Kéri I. Zoltán Veresegyház: Nyárádi Bernadett – Szennai Adrienn, Dohány Rita, Mátyás Noémi, Orbán Csilla Csere: Botka Bernadett Johanna, Kakuk Anikó, Nagy Szabina, Lengyel Zsanett, Pavlik Júlia Edző: Tóth László ELTE: Szabó Annamária – Juhász Adrienn, Pfundtner Vivien, Winternitz Katalin, Winternitz Anna Csere: Móczik Alexandra Cintia, Blayer Zsófia, Tatai Krisztina, Kovács Szilvia, Nyéki Eszter, Béres Adrienn, Horváth Bors Bettina, Tihanyi Tímea, Baksai Éva Edző: Sajben Marcell  Gólszerző: Mátyás Noémi (2), Szennai Adrienn illetve Tatai Krisztina (3), Winternitz Anna (2) A mérkőzés elején a Veresegyház jobbára a hazaiak támadtak, ami a hatodik percben góllá is érett, miután egy védelmi hiba után Mátyás 10 méterről vette be a Szabó Annamária hálóját. A játék képe a félidő derekára érve kiegyenlítődött, helyzetek adódtak itt is, ott is, ám egy labdaszerzés után Tatai iramodott meg a jobb szélen és talált a kapu közepébe ezzel egalizálva az eredményt. Az ELTE játékosainak öröme nem tartott sokáig, elaludtak a középkezdés után, amit Mátyás kegyetlenül ki is használt és ismét a piros mezes hazaiak vezettek. Az első félidő végét az Egyetemisták bírták jobban és lélektanilag a legjobbkor a 20. perc elején egyenlített Tatai passzából Winternitz Anna. A második játékrész eleje ismét hazai fölénnyel kezdődött, ám támadásaik megakadtak a kapunktól 10 méterre. Ennek ellenére a vezetést  ismét Tóth László tanítványai szerezték meg, Szabó kapus bizonytalanságát az Újpesten nagypályázó Szennai használta ki, 3-2. A 25 perc környékén magára talált az ELTE, ami helyzetekben is megmutatkozott, de próbálkozásaik rendre elkerülték Nyárádi hálóját. A 29. percben góllá érett a vendégcsapat fölénye, Tatai labdaszerzése után talált a kapuba. A 31. percben a Veresegyház egy hatalmas kapufával jelezte, hogy otthon tartaná a három pontot, ám innentől az ELTE percei következtek. Ebben a rövid időszakban sikerült háromszor is a hazai kapuba találniuk, igaz Nyéki találatát kéz címén a játékvezető érvénytelenítette. 5-3-s hátrányban sem adták fel Szennaiék a mérkőzést, beszorították ellenfelüket, de nem tudták mezőnyfölényüket góllá váltani, így némi meglepetésre pont nélkül maradtak. Tóth László (Veresegyház): Azt gondolom, hogy mindenben felülmúltuk az ellenfelünket, kivéve a játék legfontosabb elemében, a góllövésben nem! Sajnálom a lànyokat, mert sokat tettünk a siker érdekében, de sajnos amíg a hibáinkat nem tudjuk kivenni a játékból, addig ezeket a meccseket nem fogjuk tudni megnyerni. Adtunk két gólpasszt az ellenfélnek, rúgtunk két öngólt, egyszóval amiben csak tudtuk, toltuk az ELTE szekerét. Jövő héten javítunk majd. Gratulálok a vendégeknek a győzelemhez! Sajben Marcell (ELTE): Egy nagyon jó Veresegyháza ellen játszhattunk egy fordulatos mérkőzést. A lányok kiválóan teljesítettek, háromszor álltunk fel vert helyzetből és végül győztesen hagyhattuk el a pályát. Lassan kezdünk csapattá érni, ami hasznunkra fog válni a jövőben! ------------------------------------------------------------------------------------------ Göcsej SK – AC Villám-Geobusz.hu 5-0 (2-0) Zalaegerszegi Városi Stadion Játékvezetők: Vincze Gábor – Stárics Roland – Dávid József  Göcsej: Kiss Emília – Horváth Kitti, Puskás Nóra, Molnár Nikoletta, Orbán Szandra Csere: Légrádi Hajnalka, Montag Eszter Anna, Szabó Réka, Lehota Szimonetta, Nagy Bianka, Boda Patrícia, Széplaki Rebeka, Fábián Ramóna Edző: Szimán Bálint AC Villám: Veres Ágnes – Koszorús Krisztina, Völgyi Andrea Ibolya, Szűcs Helga, Hugyecz Renáta Csere: Dan Erika Edző: Guti Dávid  Gólszerző: Orbán Szandra (3), Molnár Nikoletta (2) A csere nélkül érkező vendégcsapat tisztes vereséggel távozott Zalaegerszegről, a listavezető otthonából. Szinte végig a hazaiak irányították a játékot, s annak ellenére, hogy Molnár Nikoletta révén már a 2. percben megszerezték a vezetést, a gólfesztivál elmaradt. Ez köszönhető az AC Villám szervezett védekezésének éppúgy, mint a hazaiak gyenge helyzetkihasználásának. A második találatot Orbán Szandra szerezte kevéssel az első játékrész lefújása előtt. Ugyanő a fordulást követően is bevette Veres Ágnes kapuját, így a mérkőzés eldőlt, csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbséggel győz a Göcsej. Miután a hátralévő időszakban Molnár Nikoletta és Orbán Szandra volt eredményes, így összességében 5-0-ra nyert a Göcsej, amely továbbra is 5 pont előnnyel vezeti a tabellát az ELTE-BEAC ellen. Külön kiemelnénk Orbán Szandrát, aki 15 gólos már a Nyugati-csoportban és fölényesen vezeti a mesterlövészek rangsorát. Szandra igazi vezéregyéniségnek számít, s a másodosztály talán legjobb futsalosának számít, s tehetsége alapján nem lenne meglepő, hogy ha hamarosan a magyar válogatott keretében is helyet kapna. Szimán Bálint (Göcsej): Nagyon elégedett vagyok a csapatommal. Új dolgokat gyakoroltunk élesben, a helyzetkihasználáson javítanunk kell. Gratulálok ellenfelünk kapusának, aki a mérkőzés embere lett. A PTE ÁOK-Petőfi SE - Kalafa-Újbarok SE összecsapást december 12-én játsszák le.