Hátrányból fordított a Göcsej, nehezen nyert az ELTE
2016.03.15 | 09:11
Hátrányból fordított a Göcsej, nehezen nyert az ELTE  A Nyugati csoport szuper-rangadóján a Kalafa megnehezítette a listavezető Göcsej SK dolgát, azonban a vendégek Lehota Szimonetta góljaival fordítani tudtak, s végül kétgólos győzelmet arattak. Az ELTE három pontot szerzett Pécsen, de a játékuk nem volt meggyőző.   Női NB II, Nyugati-csoport, 14. forduló   Kalafa-Újbarok SE – Göcsej SK 1-3 (0-0) Szári Sportcsarnok Játékvezetők: Ibriksz Máté – Kovács Róbert – Makk Péter  Kalafa: Boros Andrea – Botos Regina, Kiss Patrícia, Szabó Zita, Pap Eszter Csere: Szabó Katalin, Kovács Nikolett, Mészáros Ivett, Sántháné Szamos Éva, Tari Tímea Edző: Szabó László  Göcsej: Kiss Emília – Széplaki Rebeka, Szabó Réka, Orbán Szandra, Lehota Szimonetta Csere: Légrádi Hajnalka, Fábián Ramóna, Nagy Bianka, Megyeri Boglárka, Puskás Nóra, Molnár Nikoletta Edző: Halmos Máté Gólszerző: Pap Eszter illetve Lehota Szimonetta (2), Molnár Nikoletta Kiegyensúlyozott, jó mérkőzést játszott egymással a Nyugati-csoport első két helyezettje. A Göcsej az utóbbi két mérkőzésén csak döntetlent játszott, így joggal reménykedhetett a Kalafa, hogy talán megszakad a veretlenségi sorozat és közelebb kerülhetnek az első helyhez. A mérkőzés első félideje igazolta, hogy igazi rangadót játszik a két csapat. Mindkét fél agresszívan játszott, letámadta ellenfelét. Helyzetei inkább a Göcsejnek adódtak, akik távoli lövésekkel is tesztelték a hazai hálóőrt Boros Andreát, aki remekül védett. Gól így nem született, így 0-0-val vonulhattak a csapatok a félidei szünetben az öltözőbe. Fordulást követően a Göcsej taktikát váltott, saját térfélen kezdték meg a letámadást abban bízva, hogy terület nyílik a kontrázásra. Ez balul sült el, mert a hazaiak labdabiztosan, jól és pontosan játszottak, s egy a hosszúra átívelt átadást Papp Eszter fejelte Kiss hálójába a 26. percben. Nagy volt az öröm a hazai csapatnál, akiket a helyi kézilabdacsapat tagjai buzdítottak! De a mérkőzésen jobban játszó zalaiak nem adták fel és egy nyílt sisakos játékot felvállalva sorra alakították ki a helyzeteiket. Egy elkésett belépő után a játékvezetők hatméterest ítéltek a Göcsej javára, de hiába a hatalmas egyenlítési lehetőség, a büntetőt nem sikerült kihasználni. Tovább támadtak a hátrányban lévő vendégek és egy perc alatt két gólt szereztek Lehota Szimonetta révén, így máris a Göcsejnek állt a zászló! A hátralévő hét percben mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, de gólt ismét a vendégek szereztek Molnár Nikolett révén, ezzel beállítva a 1-3-as végeredményt. Küzdelmes, sok helyzetet hozó mérkőzésen a több helyzetet kialakító Göcsej nyert ezzel tovább erősítve vezető helyét a tabella élén! Szabó László (Kalafa): - Készültünk nagyon erre a meccsre is, szerettük volna bizonyítani, hogy tart a jó sorozatunk. Nagy csata volt jellemző végig a mérkőzésen, kihagyott helyzetek, nagy védések mindkét oldalon. Sikerült vezetnünk a második félidőben,de talán elfáradtunk a végére. Egyenlítés után volt egy kis zavar, majd a gyorsan kapott második találat után kitámadtunk, próbáltunk gólt szerezni, de csak helyzetekig jutottunk. Sajnos a két csapat nagyon eltérő háttérrel rendelkezik,és ez a különbség eldönti az ilyen találkozókat. Továbbra is heti egy edzéssel tudunk készülni,de okozunk még meglepetést. Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez, valamit saját csapatomnak is, mindent megtettek a pontszerzés érdekében! Halmos Máté (Göcsej SK): - Három hét bajnoki szünet után léptünk ismét pályára, nagyon vártuk már az újabb megmérettetést! Keményen edzettek a lányok, de tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk a jó formában lévő Kalafa otthonában. Remekül játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, de mint már oly sokszor, az ellenfél kapusa remek napot fogott ki! A Kalafa letámadásának köszönhetően lehetőségünk nyílt olyan taktikai elemeket is gyakorolni, amire eddig nem sűrűn volt lehetőségünk. A számtalan kihasználatlan helyzetünket követően gólt kaptunk és rögtön kihagytunk egy hatméterest. Úgy érzem ez szinte minden csapatot a padlóra küldött volna, az amúgy is agresszíven játszó ellenféllel szemben. Mégsem gondoltuk úgy, hogy elveszíthetjük ezt a mérkőzést és végül három gólt lőve tettünk tanúbizonyságot a kitartásunkról és a csapategységünkről! Sok sikert kívánok a Kalafának és gratulálok a lányaimnak, akik ma egymásért küzdve igazolták, hogy egy futsal mérkőzés 40 percig tart! Hajrá Göcsej!  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ PTE ÁOK-Petőfi SE – ELTE-BEAC 2-4 (1-2) Pécs, Széchenyi Csarnok Játékvezetők: Resch András – Maml Zoltán – Oláh József  PTE: Lénárt Eszter – Kett Veronika, Kutnyánszki Katalin, Hógli Claudia, Deák Ottilia Csere: Molnár Andrea ELTE: Móczik Alexandra Cintia – Juhász Adrienn, Baksai Éva, Pfundtner Vivien, Kókai Mariann Csere: Blayer Zsófia, Winternitz Katalin, Tihanyi Tímea, Nyéki Eszter, Lovas Nikoletta, Winternitz Anna Edző: Sajben Marcell  Gólszerző: Deák Ottilia illetve Nyéki Eszter, Pfundtner Vivien, Juhász Adrienn, Winternitz Anna  Az Egyetemi rangadó színvonalában ugyan elmaradt a várttól, de azért a küzdelemre nem lehetett panasz, igazi pressztízscsatát vívott egymással a két gárda. Ez persze a PTE dicsérete is, akik mindössze egy cserével igencsak megnehezítették a sokkal erősebb játékosállománnyal rendelkező vendégek dolgát. Az ELTE edzője csak a győzelemmel lehetett elégedett, de ennél sokkal jobb játékra lesz szükségük ahhoz, hogy a hátralévő mérkőzéseken sikeresen szerepeljenek. Sajben Marcell (ELTE): - Sikerült az év legrosszabb játékával is három pontot elhozni a hősiesen küzdő Pécs ellen és nekünk csak ez számított a mai napon. Nyéki Eszti a nagypálya után futsalban is bizonyítja tehetségét, rövid időn belül a csapat nagy erőssége lehet!   Már közölt végeredmény: AC Villám-Geobusz.hu – Veresegyház VSK 0-1 (0-0) Fotók a Kalafa - Göcsej mérkőzésről: [gallery ids="56869,56871,56874,56877,56880,56881,56883,56886,56887"]