Három halasztott, két elmaradt meccs
2021.10.01 | 12:30

Sajnos mindössze három találkozó került lejátszásra a női futsal másodosztály nyitófordulójában. Tudjuk, hogy nehéz a női futsal helyzete Magyarországon, de reméljük, továbbra is megmaradnak stabil tartópillérnek a másodosztályú csoportok, valamint az U15-ös bajnokság. Ennek tudatában sem megnyugtató hír, hogy Keleten egy, Nyugaton két meccset vívtak meg mindössze.

Női futsal NBII 1. forduló

Keleti csoport

Kiskunhalasi Szilády RFC - MVFC Berettyóújfalu 4-6 (1-5)

Vezetőedző: Ugrai Csilla

Gólszerzők: Stibrik (1'), Precsinszki (30'), Nagy V. (38', 40'), illetve Balogh E. (2', 9', 16', 17'), Hetrovics (11'), Pozsgai M. (32')

Már a legelső pillanatoktól kezdve maximális sebességre kapcsoltak a csapatok a Keleti csoport nyitómeccsén, ami egyben az egyetlen is a fordulóban. Ugyan a hazaiak szerezték meg a vezetést a legelső percben, de a másodikban már 1-1 állt az eredményjelző táblán, Balogh Erika szerezte meg az egyenlítő találatot csapatának. Kisebb gólcsend következett, hogy aztán a félidő derekán újra beinduljon a vendégcsapat - négy gólt lőttek nyolc perc alatt, így megnyugtató előnnyel vonulhattak félidei pihenőre.
A második játékrész már sokkal szorosabbnak ígérkezett, előbb Precsinszki volt eredményes, majd a vendégek kapusa, Pozsgai Melinda talált be. Későn kapott észbe azonban a hazai csapat, hiszen hiába Nagy Vivien két gólja az utolsó percekben, már csak a szépítésre volt elég, így a Mezei-Vill nyerte a találkozót.

Nyugati csoport

Kelen SC - Újpest FC 10-4 (5-1)
2021.09.26., Aréna Törökbálint
Vezette: Molnár - Szűcs - Kovács

Kelen SC: Pityó - Mayer, Nagy E., Vajda, Bernhardt Be.
Csere: Lombos, Tarpataki, Kerekes, Ferbert
Vezetőedző: Roni Ribeiro da Silva

Újpest FC: Pintér - Singer-Kakuk, Tóth B., Benkő, Nagy Sz.
Csere: Zalabai-Kránicz, Kovács A., Orbán, Lengyel, Koltai-Molnár, Seprényi

Gólszerzők: Nagy E. (2'), Tarpataki (4', 7', 26'), Bernhardt Be. (19', 20', 25', 32', 37'), Blayer (34'), illetve Benkő (14'), Singer-Kakuk (24'), Lengyel (32'), Nagy Sz. (39')

Mindenképpen izgalmas találkozónak ígérkezett a zöld-fehérek és a lila-fehérek összecsapása, még ha a női futsal másodosztályban nem is találkoztak eddig egymással. Úgy néz ki, tavalyhoz képest egy teljesen más Kelent láthatunk, akik gyakorlatilag lélegezni sem hagyták rutinos, volt NBI-es játékosokkal is felálló ellenfelüket. Hét perc alatt már 3-0 volt az állás, és akkor a meccs embere, Bernhardt Bernadett még el se kezdte a gólgyártást - öt találatig jutott egyébként a mérkőzésen. Félidőben négy, a meccs végén hat volt 'közte', a Kelen egy pillanatra sem hagyta elbizonytalanodni a találkozó végeredményével kapcsolatosan kétkedőket.

Roni Ribeiro da Silva (Kelen SC): - Tökéletesebb bajnoki rajtot nem is kívánhattunk volna! Nagyon érződött a csapaton, hogy vágynak már egy jó mérkőzésre, ez minden pillanatban megmutatkozott. Összeszedett, gólra éhes, koncentrált társaságként játszottunk, büszkén álltam a pálya szélén, és gyönyörködtem a gólokban. Gratulálok Lányok!

Vezetőedző: Nagy László

Gólszerzők: Béres (2', 18'), Nyiri-Hopka (19'), Kelemen (27'), illetve Tihanyi (21')

A Máltai SE gólgyárosa, Béres Lilla az új szezont is ott kezdte csapatával, ahol az előzőt abbahagyta, duplával kezdte az évet. Az első félidőben rajta kívül Nyiri-Hopka is betalált, így sima, háromgólos előnnyel fordulhatott a Máltai SE. A második játékrész ugyan 1-1-es döntetlennel ért véget, nagyot küzdött a megfogyatkozott ELTE, ám ez azt jelentette, hogy a mérkőzést is magabiztosan, három góllal nyerte tavalyi egyik nagy ellenfele ellen a hazai csapat.

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00