Hajdúböszörményi TE – Árkád ETO 3-6
2015.03.29 | 10:07
Hajdúböszörményi TE – Árkád ETO 3-6 Ismét meglepetést hozott a Hajdúböszörmény – ETO soron következő találkozója, csakúgy, mint ebben a bajnokságban mindig. Úgy látszik, hogy a hazai pálya előnyét egyik csapat sem tudja érvényesíteni. Az ETO talán a legfájdalmasabb három pontot vette el a bajnoki címre törő Simonyi alakulattól. Ezzel a vereséggel bizony távolodnak a bajnoki esélyek. Persze, ha egy csapat már az első percben gólt kap, az sose jó előjel. A mérkőzés folyamán végig az eredmény után kellett futnia a hazaiaknak. A támadásoknál hiányzott Vágó Fanni gólerős játéka, míg a másik oldalon Oláh Erika és Szórádi Niki megoldhatatlan feladatot jelentett a Böszörménynek. A mérkőzés hőse a négy gólt szerző Vígh Renáta, aki a rájátszásban már 14 gónál tart. Úgy néz ki, hogy Győrben belátták, hogy nincs jobb megoldás, mint az alapító lányokra építeni a csapatot, még ha Demeter Réka üdítő kivételnek hat is ebben a vonulatban. Simonyi András: Ez volt a mélypontunk azóta, hogy szerepet vállaltunk Hajdúböszörményben! Ami a legjobban fáj ebben a vereségben, hogy küzdőképességben is felülmúlt minket ellenfelünk, mintha nem éreztük volna át a derbi jelentőségét! Elnézést kell kérnünk ezért a gyalázatos produkcióért a mellettünk állóktól és kutya kötelességünk, hogy a hátralévő mérkőzéseken megszerezzük az ezüstérmet, amely újoncként ragyogó eredménynek számítana! Az ETO valamennyi játékosa megérdemli az elismerést csakúgy, mint kitűnő szakvezetője Molnár Attila! Molnár Attila: Nagyon sokat vártam egy ilyen játékra a csapatomtól, ahol nem tudok kritikát megfogalmazni, csak dicsérni. Öröm volt ma az ETO edzőjének lenni, mert fegyelmezetten betartották az utasításokat, kreatívan, bátran játszottak és végre futsallal győztük le a nagypályás foci kiválóságait. Tanultunk a hibáinkból, és tudtunk fejlődni is az elmúlt időszakhoz képest. Ez bizakodásra ad okot a jövőre nézve. A célunk továbbra is a harmadik hely megszerzése, de úgy gondolom, senki nem mehet biztosra ellenünk a hátralévő fordulókban. A mérkőzés krónikája (etofutsal.hu): Az első perc eseménydúsra sikeredett a rangadón, Nagy Á. kapufája után Vígh R. szerzett labdát a hazai hatosnál, majd Torma L. mellett a jobb alsó sarokba lőtt (0-1). A Győr előtt több lehetőség adódott, mégis a HTE fordította meg az állást. Előbb Nagy Á. egyenlített (1-1), majd Tell Zs. szerezte meg a Böszinek a vezetést, mikor Oláh mellett, a jobb szélről a bal sarokba helyezett (2-1). Még ebben a percben, remek összjáték után Jakab R. vágta Torma L. kapujába a labdát (2-2). Fokozni tudta az iramot a vendégcsapat az egyenlítő gól után, több gólhelyzetük is kimaradt, köszönhetően Torma L. bravúros védéseinek. A 13. percben kétérintéses villámgyors kontra után Jakab R. passzából Vígh R. Tormát is kicselezve, estében gurított a hálóba. 2 perccel később az eredmény szempontjából fordulatos félidőben Nagy Á. lőtt kapura, Tell Zs. két lépésről beleszúrt a lövésbe, a labda védhetetlenül vágódott a hálóba (3-3). Ezután újabb kimaradt győri helyzetek következtek. A Győr sok passzos, rengeteg mozgással fűszerezett játéka ellen nem tudott mit kezdeni a HTE, kapusuk Torma L. bravúrt bravúrra halmozott és óvta meg a további góloktól csapatát. Nem állt le az ETO, a győriek csodaszép kényszerítő után egy demoralizáló találattal újból megszerezték a vezetést Demeter R. révén a 19. percben (3-4). A 21. percben ismét gyors találattal 2-re növelte Vígh R. az ETO előnyét, amikor lefordult védőjéről, majd kapura bombázott, a labda Tormáról pattant a hálóba (3-5). A 23. percben a kiválóan osztogató Jakab R. pontosan indította Vígh R.-t, aki elfektette cselével a hazai kapust és éles szögből Tormát érintve gurított a kapuba. A 27. percben Halászi K. lövését lábbal védte Oláh E., a győri sokadik bravúrját mutatta be a második félidőben. A 29 percben Jakab P. felrúgásáért Benkő M. kapott sárgalapot. Keményebb lett a mérkőzés, a hazaiak elkeseredetten próbáltak támadni. A 31. percben Tell Zs. lőtt óriási kapufát, majd mindkét csapat a 33. percben összegyűjtötte az 5. faultját, következhetett a győriek 10 méterese, Vígh R. azonban kihagyta a lehetőséget. Az utolsó perc győri helyzetekkel és szórványos, pontatlan hazai lövésekkel végződött. Az eredmény nem változott, az ETO győzelme megkérdőjelezhetetlen. Hajdúböszörményi TE – Árkád ETO 3-6 (3-4) Hajdúböszörmény, vezette: Takács-Erdélyi-Kovács Á HTE: Torma L.- Sándor Z., Tell Zs., Benkő M., Nagy Á. Csere: Horváth E., Farkas É., Bernhardt B., Bernhardt B., Halászi K., Hummel-Smuczer A., Vesszős M., Sebestyén Gy. Vezetőedző: Simonyi András ETO: Oláh E.- Szórádi N., Demeter R., Jakab R., Vígh R. Csere: Jakab P., András F., Pintér V., Bocsárdi E. Vezetőedző: Molnár Attila Gólszerzők: Nagy Á. (06:17), Tell Zs. (08:15, 14:01) illetve Vígh R. (0:46, 12:06, 20:25, 22:28), Jakab R. (08:38), Demeter R. (18:59) Sárgalap: Benkő M. (28:17)