Hajdúböszörményben is győzni tudott a Gyula
2015.11.24 | 20:13
Hajdúböszörményben is győzni tudott a Gyula   Hajdúböszörményben is nyerni tudott a Gyulai Amazonok a Keleti-csoport rangadóján, s örömüket fokozza, hogy a mérkőzés során súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Kurai Nikolett már sokkal jobban van, s elképzelhető, hogy egyetlen mérkőzést sem kell kihagynia a tehetséges játékosnak. Az MVFC és a Békéscsaba hozta a kötelezőt, de a vártnál sokkal nehezebben szerezték meg a három pontot. Női NB II, Keleti-csoport, 12. forduló   Hajdúböszörményi TE II – Gyulai Amazonok 5-7 (2-3) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont, 100 néző Játékvezetők: Kövér Tamás – Takács István – Erdélyi Tamás  HTE: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Farkas Éva, Czégény Zsuzsanna, Sipos Bernadett Csere: Quirikó Vivien, Mogyorósi Zsuzsanna, Szilágyi Szilvia, Bölömi Ibolya, Pálóczi Krisztina, Nagy Mária Edző: Quirikó Vivien Amazonok: Csontos Zsanett – Molnár Ágnes Irén, Fülöp Diána, Papp Laura, Pilán Tímea Csere: Deák Márta, Perjési Rita, Erdélyi Angéla, Bálint Rebeka, Kurai Nikolett, Szilágyi Zsanett Edző: Molnár Zoltánné Gólszerző: Czégény Zsuzsanna (2), Quirikó Vivien (2), Bölömi Ibolya illetve Papp Laura (2), Pilán Tímea (2), Bálint Rebeka, Kurai Nikolett, Szilágyi Zsanett Rangadót nyert a Gyulai Amazonok! A Böszörményben megrendezett mérkőzés abszolút háromesélyesnek igérkezett, ám a látottak nem ezt igazolták. Szinte végig a vendégcsapat játszott fölényben, a böszörményieknek néhány kontrából sikerült helyzetet kialakítani, ám azokat Molnár Zoltánné tanítványainak rendre sikerült megakadályozni. A vezető találatra mindössze két percet kellett várni, Papp Laura szinte az alapvonalról értékesítette helyzetét. Az 5. percben Kurai Nikolett „vágódott neki” lökés következtében a bordásfalnak, mentő szállította korházba. Medencezúzódást diagnosztizáltak nála, szerencsére nem komolyabb a sérülés. 15-20 percet állt a játék, mire folytatni tudták a mérkőzést. A 14. percre az Amazonoknak kigyűlt a 6. szabálytalanság, a kisbüntetőt Czégény Zsuzsanna vágta Csontos Zsanett kapujába (1-1). Fél percre rá újabb ártalmatlannak tűnő szabálytalanságot követtek el a gyulai lányok, és ezt is magabiztosan értékesítette Czégény, (2-1). A 15. percben Molnár Ágnes térdsérülést szenvedett, számára is véget ért a mérkőzés még az első félidő közepén. Pilán Tímea és Papp Laura találatával azonban az ászát vesztett Amazonok fordítani tudott, így egygólos előnnyel mehetett pihenőre a listavezető. A második játékrészben a látogatók nagyobb iramot diktáltak, Bálint Rebeka majd Szilágyi Zsanett is feliratkozott a góllövők közé, 5-3-as előnyhöz juttatva csapatukat. A HTE játékosedzője, Quirikó Vivien még szépíteni tudott, de ezt követően a szemtelenül fiatal Pilán és Bálint is mattolta az ezúttal bizonytalannak tűnő Tóth Renátát. A lefújás előtt egy perccel két gólt tudtak szerezni a hajdúságiak, azonban így is magabiztos vendégsiker született a hétvége rangadóján. Ezzel a győzelemmel, 7 ponttal előzik meg a tabella második helyén tanyázó Hajdúböszörményt az Amazonok.  Quirikó Vivien (HTE): Gratulálok a Gyulai Amazonoknak, megérdemelten nyertek ezen a mérkőzésen. Sérültjeiknek jobbulást kívánok! Mi pedig a következő meccsre koncentrálunk, ahol javítani szeretnénk. Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok): A mérkőzés előtt tudtuk, hogy nagyon fontos lenne a 3 pont megszerzése, melynek jelentőségét a lányok is átérezték. A meccs néhány szakaszában görcsösen játszottunk, azonban végig kezünkben tudtuk tartani a játékot. Úgy gondolom, mi domináltunk, és megérdemelten hoztuk el a 3 pontot Böszörményből. Kiemelném, hogy nagyszerű csapatmunka volt, küzdésből ismét jelesre vizsgáztak a lányok! Remélem Kurai Niki és Molnár Ági sérülése nem komoly, minél hamarabb várjuk őket vissza a pályára! --------------------------------------------------------------------------------------------------------- ST. Mihály SC – MVFC Berettyóújfalu 1-4 (1-1) Deszki Sportcsarnok Játékvezetők: Fülöp István Zoltán – Vincze Balázs – Boldog János  ST. Mihály: Horváth Melinda – Baksa Katalin, Géczi Bettina, Fehér Zsuzsanna, Varga Zsuzsa Csere: Börcsög Ágota, Redetzky Andrea, Szabó Bernadett, Seprenyi Dóra Ilona, Hódi Zsuzsanna Edző: Hódi Zsuzsanna MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Tamara, Tóth Anita, Tóth Nóra, Kelemen Anett Csere: Pozsgai Kitti, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Kóti Lila, Erős Zsanett, Petrik Szilvia Edző: Trencsényi János Gólszerző: Varga Zsuzsa illetve Tóth Nóra (3), Kelemen Anett Vért izzadt a győzelemért a jobb erőkből álló MVFC Berettyóújfalu, ami már önmagában is dicséri Hódi Zsuzsanna csapatát. Tóth Nóra vezető góljára a 9. percben válaszolt Varga Zsuzsa, így már a félidő közepére biztossá vált, hogy nem adja olcsón a bőrét a ST. Mihály. A masszív és igen szervezett védekezés cseppet sem ízlett a Berettyóújfalunak, annak ellenére sem, hogy jobbára a vendégek irányították a játékot, s elvétve forgott veszélyben Pozsgai Melinda kapuja. A hazaiak kapusa nagyszerűen védett, neki is köszönhető, hogy az első játékrész 1-1-re végződött. A térfélcserét követően elszántan védekezett a ST. Mihály, de a 25. percben Kelemen Anett újra az MVFC-t juttatta vezetéshez. Nem omlottak össze Baksa Katalinék, mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de az utolsó 5 percben Tóth Nóra további két gólt szerzett, eldöntve a küzdelmes és igen eseménydús összecsapást. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály): Végre elhittük, hogy egy jobb csapat ellen is lehet esélyünk, ha csapatként működünk. Védekezésünkkel megleptük az ellenfelet, de sajnos építkezni nem tudtunk belőle, ez lehet a következő feladatunk! Ez egy vállalható eredmény számunkra, csak még meg kell tanulnunk, hogy nem 35 percig tart egy mérkőzés! Gratulálok a csapatomnak! Trencsényi János (MVFC): Örülők, hogy sikert begyűjtenünk a 3 pontot. Eléggé nyögvenyelős meccsen vagyunk túl, nehéz volt feltörnünk az ellenfél védekezését a sok technikai hiba miatt, de úgy érzem, hogy megérdemeltük a győzelmet. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Békéscsabai Wanted SC – Alukonstrukt ECS 5-3 (3-0) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Csatári Tibor – Belicza Bence Péter – Belanka Zsolt Péter Békéscsaba: Balta Zsanett – Sugár Ágnes, Balogh Viktória, Püski Nóra, Kis Vivien Kitti Csere: Hundzsa Erzsébet, Durkó Tímea, Zahorán Kitti, Horváth Sára Ticiána, Örkényi Bianka Edző: Domokos András Alukonstrukt: Serbán Apollónia – Vasvári Dorina, Popovics Tamara, Hudák Karolina, Balogh Erika Csere: Malachovszky Dóra, Szabó Ivett, Sós Noémi Edző: Makay Robin  Gólszerző: Horváth Sára Ticiána, Zahorán Kitti, Püski Nóra, Kis Vivien Kitti, Sugár Ágnes illetve Vasvári Dorina, Hudák Karolina, Sós Noémi A Békéscsabai Wanted SC igen tehetséges edzője kb. öt évvel nézett ki idősebben a mérkőzés lefújását követően. Egészen elképesztő mennyiségű helyzetet hagytak ki ugyanis játékosai az Alukonstrukt ellen, így egy pillanatra sem nyugodhatott meg a szakember. A szünetben pedig már 3-0-ra vezettek a hazaiak, s a vérmesebb békéscsabai drukkerek reménykedtek a gólfesztiválban, de csalódniuk kellett. Feltámadt az Alukonstrukt, a s a második játékrészt megnyerték 3-2-re így abszolút vállalható vereséggel hagyták el a játékteret. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a vendégcsapat kapusa Serbán Apollónia nagyon jó napot fogott ki, s az idény legjobb játékát nyújtották a nyíregyháziak, s bár ez is kevés volt a pontszerzéshez, de bizakodásra adhat okot produkciójuk. Domokos András (Békéscsaba): Örülök a győzelemnek, és hogy több mint 40 gólhelyzetet ki tudtunk alakítani a mérkőzés során. Azzal viszont magunknak tettük nehézzé a végjátékot, hogy ebből mindössze 5 gólt szereztünk. A második félidőre nem sikerült felpörögnünk, ezen is javítanunk kell a jövőt illetően. A Nyíregyháza sokat fejlődött az első kör óta, kívánom nekik, hogy megszerezzék első győzelmüket a következő meccseik valamelyikén. Makay Robin (Alukonstrukt): Ezen a mérkőzésen álltunk legközelebb a pontszerzéshez, viszont ahhoz hogy ez sikerüljön, még jobban kell koncentrálni! Gratulálunk az ellenfélnek!