Győzelemmel kezdett az Astra
2017.09.18 | 11:17
Győzelemmel kezdett az Astra Astra Kiskunfélegyházi Bulls – Göcsej SK 5-2 (1-0) Magabiztos játékkal 5-2-re nyert a női futsal NB I. nyitófordulójában az Astra Kiskunfélegyházi Bulls szeptember 17-én. A Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban a zalaegerszegi Göcsej SK-t fogadta az Astra, amely az első félidő hajrájában megszerzett vezetését követően felőrölte ellenfelét a második játékrészben. rtAz alapszakasszal vette kezdetét a női futsal NB I. szeptember 17-én. A lebonyolítás értelmében nyolc első osztályú csapat három-három alkalommal találkozik egymással, 21 fordulót követően a legjobb négy helyezett a felsőházban folytatja. Az Astra az elmúlt évek legsikeresebb női futsal csapatához méltóan minimális célkitűzésként a felsőházba jutást célozta meg a 2017/18-as szezonban. Az ehhez vezető út első lépcsőjeként a zalaegerszegi Göcsej SK-t látta vendégül. Az együttesből Godvár Katalin és az ügyeletes gólvágó, Nagy Anett eltiltás miatt hiányzott, rájuk októberig nem számíthat Dombó János vezetőedző, aki ugyancsak eltiltás miatt a nézőtéren foglalt helyet. Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést az Astra, de gól nem született az első támadásokból. A lelkesen játszó vendégek fegyelmezetten védekeztek, az akciók befejezésébe kezdetben hiba csúszott. A gólcsendet végül a félidő előtt három perccel Krascsenics Petra törte meg, szép akciót követően közelről passzolt a kapuba. (1-0) A folytatásban lendületben maradt az Astra, a második félidő elején néhány perc alatt 4-0-ra alakította az állást, majd öt minutummal a lefújás előtt Krascsenics Petra saját maga második, csapata ötödik gólját jegyezte. (5-0) Az utolsó percekben a zalaegerszegiek erejéből a szépítésre még futotta, de megszorítani nem tudták az Astrát. (5-2) királybianka1Király Bianka (Astra Kiskunfélegyházi Bulls): - Sok új játékos szerepel a csapatunkban, hátrány volt hogy a vezetőedzőnk, Dombó János nem ülhetett a kispadon, illetve Godvár Katalin, valamint Nagy Anett eltiltás miatt nem játszhatott. Megérdemeltük a győzelmet, a hiányzókat megfelelően pótoltuk. Az alapszakaszban az első négybe kerülés, a felsőház a célunk, utána bármi megtörténhet. A fiatalokra minden évben építünk, akadtak visszatérő játékosok, akik hasznos tagjai a csapatnak. 21733218_851944818304464_1730190953_nTánczos Tibor: - Egy percig nem tudom hibáztatni a játékosaimat, hiszen a küzdeni tudás ma is NB 1-es volt. 5 db edzésünk volt a felkészülés alatt, és ebbe beleszámoltam az ELTE elleni kupameccset is. Az nagyon kevés, és csodát nem is várhatunk a lányoktól. A héten megpróbálunk edzeni egyet, és utazunk a bajnok HTE otthonába. Semmivel nem lesz könnyebb, de nem feltett kézzel megyünk. Gratulálok az Astrának, és köszönjük a korrekt játékvezetést, annak ellenére, hogy az adott játékvezetők saját elmondásuk alapján is évek óta nem vezettek futsal mérkőzést. Astra Kiskunfélegyházi Bulls – Göcsej SK 5-2 (1-0) Gólszerzők: Krascsenics Petra 18. p., 36. p., Gál Tímea 21. p., Pintér Violetta 23. p., Mészáros Dalma 26. p., ill. Marsa Nikoletta 38. p., 39. p. (büntetőből)