Győrben visszatért Szórádival a győzelem is
2016.10.31 | 08:56
Győrben visszatért Szórádival a győzelem is Megőrizve az otthoni veretlenségét, az Árkád ETO 3-1-re tudott nyerni a DVTK-Vénusz ellen.
Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, az első 10 percben a Vénusz többet veszélyeztetett, az ETO támadásban pontatlanabb volt.  A 15. percben megszerezte a vezetést az ETO. Dikanová passzát egy csel után Szalkai Kitti lőtte kapura, Almási kezéről perdült a hálóba a Győr vezető gólja (1-0). Három perccel később kettőre növelte az ETO az előnyét, András Franciska emelése a felsőlécről a miskolci kapu bal oldalába csapódott (2-0). Az első két győri gólhoz igaz nagyban hozzájárult a szerencsefaktor is, ami szombaton a győrieket segítette. A szünetig a DVTK próbálta csökkenteni a hátrányát, azonban a befejezésbe mindig hiba csúszott, illetve a Szórádival megerősödött győri védelem jól tisztogatott. 3140_dsc_4832 A szünet után nem változott a játék képe, a vendégek birtokolták többet a labdát, az ETO kontrák azonban veszélyesebbek voltak, de a kínálkozó lehetőségeket az ETO mind elpuskázta. Nagy csatát vívott a két csapat, Bocsárdi Eszter ma is remekül védett, és amikor már a győri kapus is tehetetlen volt, a kapufa mentette ki egy hosszúra sikeredett átadásból kapura vágódó lövésnél. A Miskolc a 28. perctől kezdve vészkapusjátékra tért át, de egy átadást elcsípve Beke Adrienn egészpályás emelésével háromra növelte a Győr a találatok számát, ami el is döntötte a mérkőzést (3-0). A vészkapus játékhoz ragaszkodó Vénusz játékát a győriek sikeresen levédekezték, ezt a munkát kapusuk Bocsárdi Eszter remek védéseivel fűszerezte. Az ETO hősiesen állta a miskolci támadásokat az utolsó percig, amikor egy győri labdavesztést követően Váradi állította be a végeredményt, góljával szépített a DVTK az utolsó másodpercekben (3-1). Az ETO magabiztosan gyűrte le a helyenként jól futsalozó miskolci alakulatot, akiknek ma nem ment a góllövés. molnar-attila_2016-04-15Molnár Attila (Árkád ETO): - Hat meccset játszottunk, de először volt a szerencse mellettünk. Ma sokat tettünk azért, hogy ez bekövetkezzen. Megszerveztük a védekezésünket, próbáltunk támadásokat felépíteni, és sokat birtokolni a labdát. Sajnos voltak a mérkőzésnek olyan periódusai, amikor ez nem sikerült. A DVTK jó csapat, jó játékosokkal, akik egy percig nem adják fel a harcot, hogy megszerezzék a győzelmet. Ennek tudatában egy értékes győzelmet arattunk, és talán ez kellő önbizalmat ad a lányoknak a következő fordulókban. Haladunk az eltervezett úton, próbálunk egyre kevesebb hibát elkövetni, de a helyzetkihasználásunkon javítani kell, hogy nyugalmasabban tudjuk a meccseinket lezárni. FH_sablon100Fórizs Sándor (DVTK-Vénusz): - Elkerülhető gólokat kaptunk az első félidőben, ami megadta a mérkőzés menetét. Máshogy is alakulhatott volna, többet vártam a mérkőzéstől. Viszont elégedett vagyok a lányok játékával, mert pályára vitték a megbeszélteket, láttam olyan játékelemeket, amiből építkezhetünk. Biztos vagyok benne, hogy a miskolci visszavágón sokkal nehezebb dolguk lesz. Gratulálok az ETO-nak a győzelemhez.

Árkád ETO - DVTK Vénusz 3:1 (2:0)

Rába ETO: Bocsárdi E. - Szórádi N., Beke A., Szalkai K., Dikanová D. Csere: András F., Öreg C., Zemlényi Cs., Kardos E., Mészár K., Szűcs L. Vezetőedző: Molnár Attila DVTK: Almási I. - Bernáth Cs., Újvári K. Miliczki N., Váradi C. Csere: Paranai E., Szőke Zs. Vezetőedző: Fórizs Sándor Gólszerzők: Szalkai K. (15), András F. (18), Beke A. (29), illetve Váradi C. (40) Forrás: eto.hu [gallery ids="68825,68826,68829,68832,68834,68835"]