GÓLFESZTIVÁL Szabó Bogi módra
2015.04.28 | 13:38
GÓLFESZTIVÁL Szabó Bogi módra A női futsal NB I. felső-ági rájátszás 8. fordulójában már bajnokként lépett pályára az Astra a harmadik helyen álló Árkád ETO ellen. Ennek ellenére egy jó mérkőzésben bíztak a hazai és a vendégszurkolók, ugyanis több félegyházi drukker választotta a győri kirándulást vasárnap délután. ÁRKÁD ETO – ASTRA Kiskunfélegyházi Bulls 3 – 10 (0-2) Győr, Magvassy Sportcsarnok Játékvezetők: Babos Gábor, Szilágyi János, Patai Balázs. ETO: Oláh E. – Jakab P., Jakab R., András F., Vígh R. Csere: Csuti M., Bocsárdi E. Vezetőedző: Molnár Attila. Astra: Vincze A. – Szabó B., Dombai Nagy A., Megyes Á., Gál T. Csere: Kovács K., Szabó I., Dikanová D., Kakuszi A. Vezetőedző: Dombó János Gólszerzők: Csuti M. (29.), Vígh R. (29.), Jakab R. (37.) illetve Dombai Nagy A. (19.), Szabó B. (20., 24., 26., 29., 33., 33., 34.) Jakab P.öngól (28.), Szabó I.(38.) Fergeteges iramban kezdődött a mérkőzés. Mindkét csapat nagyon megszervezte a védekezését. A hazaiak meglepetésre készültek, igen veszélyes kontrákkal támadták a bajnok kapuját, de a jobbnál-jobb helyzeteiket elhibázták, vagy amikor már mindenki gólt látott Vincze Anikó parádés védéseivel mentette meg csapatát. A vendégek is rengeteg helyzetig jutottak, de a győri védekezést nem lehetett feltörni, a hazaiak kapuvédője Oláh Erika is bravúrokat mutatott be sorozatban. A vendéglátók szívós védekezése a 19. percig tartott, ekkor Megyes Ágnes éles beadására Dombai Nagy Anett érkezett és megszerezte a vezetést, 0-1. A félidő letelte előtt néhány másodperccel Szabó Boglárka is betalált, 0-2. Szünet után az Astra kapujában Kovács Klaudia váltotta Vincze Anikót. A vendégek átszervezték játékukat, több labdát tudtak szerezni a párharcokból, így kreatívabb játékkal veszélyeztettek, ami gólokban is megmutatkozott. A csapatkapitány Szabó Boglárka kellemetlen perceket okozott a hazaiaknak, ugyanis a kínálkozó helyzeteit könyörtelenül kihasználta, háromszor volt eredményes, és még Jakab Petra is besegített öngóljával, igy az eredményjelző 0-6-t mutatott. A biztos vezetés megnyugtatta a vendégeket, így a hazai csapat a 29. percben szépített, a remekül játszó Vígh Renáta továbbítását Csuti Melinda közelről belőtte, 1-6. Rövid idő múlva az előző gól előkészítője Vígh Renáta is beköszönt, 2-6. A mérkőzés végére a hazaiak játéka szétesett, az első félidőben még remekül tartó csapat ellen a mai napon megállíthatatlan Szabó Boglárka újabb három gólt szerzett, 2-9. Közben egy védekezési hibát a hazaiak kihasználtak Jakab Réka találatával, 3-9. A vendégek tizedik gólját Szabó Ildikó lapos lövéssel szerezte, 3-10. A látottak alapján elmondható, hogy az első félidőben igen jól tartotta magát az ETO, csak a lefújás előtti utolsó percekben érték el góljaikat a vendégek. Küzdelemből mindkét csapat jelesre vizsgázott, nagy volt az iram, a futsal szépségéből mindent bemutattak a csapatok. A bajnokcsapat végig kézben tartotta a mérkőzést, és csapatkapitányuk, Szabó Boglárka ma remekül kihasználta helyzeteit (hét góllal), igy nagy lépést tett, hogy a hátralévő két fordulóban dőljön el a gólirálynői cím. Molnár Attila: Olyanok voltunk, mint a csehszlovák sorozatban kórház a város szélén. Szórádi Niki már a második rangadón nem állt rendelkezésre, de Jakab Réka is fájdalomcsillapítóval, lefagyasztva játszott. Csuti Melinda is egész héten lázas beteg volt. Kapusaink is kisebb sérüléssel vállalták a mérkőzést. Emberfelettit nyújtottak a lányaim, mert az első félidőben megleptük az Astrát. Egymás után vezettük a ziccereket, de Vincze Anikót nem lehetett mattolni, egyszerűen kivédte a szemünket. Az első félidő végére fejben elfáradtunk és egy perc alatt két gólt kaptunk. A második játékrészre már fizikailag is felőrlöttünk, nőtt a különbség, vészkapus játékra váltottunk, és sikerült felzárkózni, de hibáztunk, az Astra büntetett. Szerintem a különbség túlzó, de az Astra megérdemelten nyert, mi pedig küzdhetünk a jövő héten a harmadik helyért. Dombó János: Az első félidőben egy jó színvonalú pörgős meccset játszottunk. Hadilábon álltunk a szerencsével, mindkét csapatnak voltak lehetőségei. Számtalan helyzetet kidolgoztunk és hagytunk ki, le a kalappal Oláh Erika teljesítménye előtt, aki meccsben tartotta egy félidőn keresztül az ETO-t. A második félidőre változtattunk, más szerkezetben próbáltunk játszani, mind támadásban és védekezésben is. Azt gondolom, ez meghozta a sikert a végére elfáradó Győr ellen. Most már bepattantak a kapufáink, a helyzeteinket sikerült értékesíteni, így alakult ki ez a nagy arányú győzelem.  - Varga Ferenc -