Fordulatos mérkőzésen nyert az Astra
2017.01.21 | 13:06
Hátrányból fordítva 6-5-re győzött a női futsal NB I. 13. fordulójában az Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC, amely január 20-án a Debreceni Egyetemi AC-t múlta felül a Kész Aréna Városi Sportcsarnokban. A mérkőzés során az Astra színeiben nyolc utánpótláskorú játékos lépett pályára. Dombó János tanítványai a második félidő elején döntötték el a találkozót (5-2), a debreceniek erejéből ezt követően már csak a szépítésre futotta (6-5).
A tartalékos összeállítás ellenére az Astra volt a mérkőzés esélyese, az alapszakasz 13. fordulóját a 4. helyről várhatta, velük szemben a debreceniek a tabella alsó régiójához tartoztak. Az első félidő ennek ellenére kiegyenlítetten alakult, az Astra fiatal játékosainak idő kellett a felnőtt NB I-es ritmus felvevéséhez. A vezetést a vendégek szerezték meg, sőt 1-1-et követően ismét őt kerültek előnybe (1-2). A 16. percben egyenlített ki az Astra, ezt követően a mérkőzés irányítását is átvette. A szünet jól jött a játékosoknak, Dombó János tanítványai a második félidő elejét nagy elánnal kezdték és három perc alatt tekintélyes előnyre tettek szert (5-2). A debreceniek egy pillanatig sem adták fel, a félidő közepére 5-4-re felzárkóztak. Az Astra játékosai ekkor újfent megrázták magukat, szépségdíjas kapásgólt lőttek és okosan őrizték a vezetést. (6-4) Az utolsó percek izgalmasan alakultak, a debreceniek büntetőből szépítettek, ami után ismét felcsillant a reményük a pontszerzésre. (6-5) Az eredmény a hajrában már nem változott, az utánpótlás játékosokkal teletűzdelt Astra értékes győzelmet aratott. Dombó János:- Izgalmas mérkőzést játszottunk a Debrecennel, ellenük az U15-ös csapatból két játékos, az U18-as együttesből hat fiatal lépett pályára három felnőtt játékos mellett. Játéklehetőséget biztosítottam az U18-as csapat tagjainak, tavaly és tavalyelőtt megnyerték a korosztályos bajnokságot. A felnőtt NB I. kihívás elé állította őket, de megoldották a feladatot. A fiatalokra jellemző hullámzó játékot mutattak, de sikerült megtalálni az optimális felállást. Az összképet tekintve megérdemelten nyertünk, köszönhetően annak, hogy a második félidő elején rövid idő alatt három gólt szereztünk. Egyre jobb formát mutatunk, Miskolcon kiharcoltunk a Magyar Kupa továbbjutást, zsinórban hat éve bent vagyunk a négyes döntőben, ami hatalmas eredmény. Sólyom Attila: - A mérkőzés előtt kiegyeztem volna ezzel az eredménnyel, de a lefújást követően inkább bosszús vagyok, mert közel álltunk a pontszerzéshez. Jól játszottunk a tartalékos Astra ellen, pici rutin hiányzott a meglepetéshez. Női Futsal NB I. 13. ford. 01.20.  Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC - Debreceni Egyetemi AC (2-2) 6-5 Kiskunfélegyháza, Kész Aréna Játékvezetők: Kaszala M - Andrásy B Astra: Kordé - Görög, Godvár, Szennai, Gál Csere: Szabó N, Nádudvari, Léner, Kiss O, Németh A, Simon D, Megyesi Edző: Dombó János DEAC: Katona B - Radics, Pócsik Bornemisza, Urai Csere: Kertész, Tóth Zs, Fekete G Edző: Sólyom Attila Góllövők: Megyesi 2, Görög, Godvár, Nádudvari, Kiss O illetve Radics 3, Pócsik, Urai