Fordulatos mérkőzésen nyert a Csömör, X-akták Deszken, újabb PTE-siker
2016.10.18 | 20:25
Fordulatos mérkőzésen nyert a Csömör, X-akták  Deszken, újabb PTE-siker  A ReklámPress Skorpió, a Csömör és a PTE sikerével zárult a női NB II, 5. fordulója. A legnagyobb küzdelem Száron volt, ahol a hazaiak már három góllal vezettek, de a végén pont nélkül maradtak. Női NB II, Keleti-csoport, 5. forduló   Szent Mihály – ReklámPress Skorpió 2-9 (1-2) Deszki Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Bereczki Bence – Minda Gábor – Farkas Katalin   Szent Mihály: Jankulár Zita – Géczi Bettina, Varga Zsuzsa, Redetzky Andrea, Fehér Zsuzsanna Csere: Horváth Melinda, Szabó Edina Éva, Börcsök Ágota, Lovászi Zita Edző: Hódi Zsuzsanna   Skorpió: Terdik Tamara – Koch Fruzsina, Tóth Friderika, Pintér Violetta, Bokor Berill Csere: Mészáros Zsófia Ilona, Bede Anna, Ferencz Flóra Franciska, Molnár Anett, Takács Dorina Edző: Tóth Zsolt Gólszerző: Varga Zsuzsa, Géczi Bettina illetve Pintér Violetta (3), Ferencz Flóra Franciska (2), Bede Anna (2), Bokor Berill Az első félidőben a Szent Mihály minimum egyenrangú ellenfele volt a tavaly még élvonalban játszó salgótarjániaknak, nagyon összeszedetten játszott ekkor a házigazda. Szünet után azonban megváltozott a játék képe, a vendégek szebbnél-szebb gólokat szerezve felőrölte ellenfelét, s nekünk úgy tűnt mintha Hódi Zsuzsanna játékai ahogy nőtt a különbség lélekben feladták a küzdelmet. Ennek okáról Hódi Zsuzsanna X-aktát írna, de ismerve az edzőnő szakmai kvalitásait, hozzáértését erre nem lesz szükség, s akár már a következő bajnokin a szebbik arcát fogja mutatni a Szent Mihály. A Skorpió valamennyi játékosa megérdemli a dicséretet, főleg a második félidőben sziporkáztak Bede Annáék. S ha már a salgótarjániak egyik legnagyobb ászánál tartunk, feltétlen ki kell emelni, hogy hosszú kényszerpihenője után egyre inkább belelendül, s ezt mutatja két gólja is. De még nála is több találatot szerzett Ferencz Flóra Franciska és Pintér Violetta, akik szintén remek formában vannak, de Koch Fruzsina is tanári módon futsalozott. Sajnálatos módon Bokor Berill bokasérülést szenvedett, neki jobbulást és mielőbbi visszatérést kívánunk. Hódi Zsuzsanna (Szent Mihály): - Az első félidőben sikerült meglepni ellenfelünket, izgalmas és ígéretes küzdelem bontakozott ki. A második játékrészben egy gyors gól megpecsételte a játékunkat, és nem tudtuk átlépni saját pszichés gátjainkat, aminek ismét egy nagyarányú vereség lett a vége. Ellentétes félidőt produkáltunk, keresni kell a "miérteket", vagy írni kell belőle egy újabb X aktát...   Tóth Zsolt (Skorpió): - Rendkívül szimpatikus és felkészült ellenfelünk a mérkőzés elején meglepett minket, mert sokan közülük nagypályáznak, és emiatt szokatlan volt játékuk. Bár már az első félidőben sikerült megszereznünk a vezetést, a csapat teljesítménye a második játékrészben volt kiemelkedő, és sikerült növelnünk előnyünk. Nagyon összeszedetten játszottunk, örülök, hogy minden játékosomat egyenlően tudtam játszani, gratulálok a lányoknak. Az ellenfélnek további sok sikert kívánok.   Női NB II, Nyugati-csoport   Kalafa Futsal – RFC Csömör 3-4 (3-0) Szári Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Stumpf  Tamás – Wittner József – Dinnyei Norbert   Kalafa: Botos Regina – Szabó Zita, Pap Eszter, Szabó Katalin, Kovács Nikolett Csere: Sántháné Szamos Éva, Szilágyi Fruzsina Franciska Edző: Szabó László   Csömör: Prekovics Emese – Dohány Rita, Botka Bernadett Johanna, Lengyel Zsanett, Orbán Csilla Csere: Lőrincz Lilla, Gál Gréta, Kakuk Anikó, Markó Melinda, Szennai Adrienn Edző: Tóth László Gólszerző: Pap Eszter (3) illetve Dohány Rita (3), Kakuk Anikó Az ellentétes félidők meccsén a Csömör legyőzte a Kalafát, s értékes három ponttal távozott a Szári Sportcsarnokból. Semmi nem utalt pedig a fordulatra, hiszen az első játékrész végén Pap Eszter triplájával már 3-0-ra vezettek a hazaiak, s igazság szerint nagyon nem ment a játék a csömörieknek. A szünetben Tóth László felrázta játékosait, s a 28. percben már 3-3-t mutatott az eredményjelző tábla, s a végén a fantasztikus formában játszó gólzsákjuk Dohány Rita góljával a győzelmet is megszerezték a vendégek. Okkal voltak csalódottak a Kalafa játékosok, mert győzelmet engedtek ki a kezükből, s igazából ezért csak magukat okolhatják, mert a második játékrészben fokozatosan elbizonytalanodtak, s hiába próbált rendet tenni a fejekben edzőjük Szabó László, ezúttal nem járt sikerrel.   Szabó László (Kalafa): - Sajnos egy félidő kevés,ha a másodikban  hibát hibára halmozunk,keveset futunk,várjuk a sült galambot, akkor így járunk. És persze amikor a hiányzó kapus helyett ki kell venni valakit az amúgy is kevés mezőnyjátékosból! Nem tudom mikor ébredünk ebből a szériából,melyre a dekoncentráltság , fegyelmezetlenség jellemző. Talán jól jön a pihenő!   Tóth László (Csömör): - Nagyon nagy dolgot hajtottak végre a lányok azzal, hogy 0-3-ról fel tudtunk állni és a második félidőben a javunkra fordítottuk a meccset. Az első 20 percben elkövettünk három buta hibát, amit a szünetben átbeszéltünk, egy kicsit oda is kellett pirítanom, mert nagyon puhák voltunk bizonyos szituációkban! Az előre játékunkon is kellett egy picit módosítani annak érdekében, hogy ponttal távozzunk és hála az Istennek a csajok maradéktalanul megfogadták azt, amit megbeszéltünk a szünetben. Gratulálok a csapatomnak és sok sikert kívánok a házigazdáknak. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- PAFC-Mitre – PTE-AOK Petőfi SE 1-7 (1-4) Piliscsaba, VM KASZK Szakképző Iskola, 50 néző Játékvezetők: Ifj. Szűcs István – Liebhardt András – Kovács Péter Róbert  PAFC: Héjja Krisztina – Eigner Maggy, Aknai Beatrix, Kiss Eszter, Hajdu Réka Renáta Csere: Simon Noémi, Szeibert Viktória, Peregovics Laura, Cserős Alexandra, Kiss Réka, Pintér Denissza, Nagy Anita Edző: Sersztnyev Richárd   PTE: Molnár Andrea – Tveitehagen Birgit, Hoel Julie Alexandra, Müller Zsófia, Ystad Birgit Csere: Kovács Fanni Éva, Tyrdal Tea Marie Synnove Gjerland, Kett Veronika, Hógli Claudia Edző: Reisz Josua   Gólszerző: Hajdu Réka Renáta illetve Ystad Birgit (3), Hoel Julie Alexandra (2), Kovács Fanni Éva, Kett Veronika   A Kalafa után a Piliscsabát is legyőzte a PTE , s a játékuk is egyre inkább érettebb az Egyetemistáknak, ami bizakodással töltheti el híveiket. Pedig a hazaiak 12 percig nem kaptak gólt és úgy tűnt, hogy szoros meccsre van kilátás, de Kovács Fanni vezető találata után a pécsiek átvették a játék irányítását és ellenfelük számtalan egyéni hibáját kihasználva háromgólos előnnyel mehettek pihenőre. A fordulást követően sem forgott veszélyben a vendégsiker, a norvég játékosaik gólerősen játszottak, de a magyar mag is sokat tett hozzá a mérkőzéshez. A Piliscsaba néhány futsalosa túlizgulta a mérkőzést, ezt edzőjük is szóvá tette a lefújás után. Mi azt mondjuk, hogy a futsalt még szokniuk kell, de láttunk olyan biztató jeleket ami alapján kijelenthető, hogy van fantázia bennük, így elkeseredésre nincsen okuk.   Reisz Josua (PTE): - A mérkőzés döcögősen kezdődött a részünkről, sok pontatlan passzt játszottunk, kerestük a játékunkat. Az első félidőben kiegyenlített volt a mérkőzés, mindkét oldalon helyzetek adódtak. Idővel kezdtük átvenni az irányítást, magabiztosan járattuk a labdát. Ellenfelünk zárt védekezésre kényszerült, sok helyzetet tudtunk kialakítani és egymás után jöttek a gólok. Fizikailag erősebbek és gyorsabbak voltunk, 1-1 elleni labdaszerzéseket követően további lehetőségeink adódtak. A csapat egyre jobb formában van. Ha továbbra is a teljes csapatunkkal tudunk kiállni, akkor minden csapat ellen a bajnokságban esélyünk van a győzelemre.   Sersztnyev Richárd (PAFC): - Azt gondolom, hogy az a csapat nyerte meg a mérkőzést, egy kicsit tapasztaltabbnak mondhatja magát a másiknál, és kevesebbet hibázott a 40 perc során, ugyanis nem volt egyéni képességekben különbség a két csapat játékosai között. Nem kapott a csapatom egyetlen olyan gólt sem, ami egy sakk-matt-ra játszott támadás vége volt, vagy esetleg egy futsal figurából jött, egyéni hibák miatt kaptunk ki. Ameddig a lámpaláz dominál bennünk, és nem azt valósítjuk meg a pályán, amit egyébként valójában tudunk, addig azokat a mérkőzéseket is el fogjuk könnyedén veszíteni, amiket könnyedén meg is nyerhetnénk. Mindezektől függetlenül, gratulálunk a pécsi csapatnak, akik teljesen megérdemelten nyerték meg a tegnapi találkozót.   [gallery ids="68060,68063,68066,68067,68068,68071,68073"]