Fordított a Szent Mihály, Szabó Katalin vezérletével újra nyert a Kalafa
2016.11.15 | 20:19
Fordított a Szent Mihály, Szabó Katalin vezérletével újra nyert a Kalafa A női NB II hétvégi mérkőzései közül még hárommal vagyunk adósak. Keleten a Szent Mihály második félidei ragyogó játékkal győzte le a végére elfáradó Nyírséget, a HTE II nem tudott nyerni Berettyóújfalun, sőt még a döntetlent is nehezen harcolta ki. A Nyugati csoportban a Kalafa szenzációs derbit vívott a TFSE-vel, s végül 6-5-re Szabó László edző tanítványai diadalmaskodtak. Női NB II, Keleti csoport, 7. forduló   Szent Mihály – Nyírség NSC 8-2 (1-2) Deszki Sportcsarnok, 40 néző Játékvezetők: Szalai Szabolcs István – Kádár Németh Zoltán – Bálint Sándor   Szent Mihály: Horváth Melinda – Géczi Bettina, Redetzky Andrea, Szalai Ágnes, Varga Zsuzsa Csere: Fehér Zsuzsanna, Vass Noémi, Koncz Bernadett, Börcsök Ágota, HArcel Boglárka, Lovászi Zita Edző: Hódi Zsuzsanna   Nyírség: Kovács Dzsenifer – Szűcs Éva, Nagy Boglárka, Fekete Henrietta, Király Lilla Csere: Hudák Karolina, Gyurján Ágnes, Ladács Virág Edző: Kósa János   Gólszerző: Fehér Zsuzsanna (2), Harcel Boglárka (2), Lovászi Zita (2), Géczi Bettina, Redetzky Andrea illetve Nagy Boglárka, Hudák Karolina   Kiállítva: Nagy Boglárka (36. percben)   Az ellentétes félidők mérkőzésén megérdemelt hazai siker született. Pedig az első játékrészben a Nyírség jobban játszott, szervezetten védekeztek és veszélyes kontrákat vezettek és bizony semmi nem utalt arra, hogy gondjuk lesz a szünet után. Pedig lett, a Szent Mihály feljavult, magához vette a kezdeményezést és előbb egyenlítettek majd fokozatosan elhúztak Hódi Zsuzsanna tanítványai ellenfelüktől, akiken a fáradtság is kezdett kiütközni. A hatgólos különbség persze némileg túlzó, de a második játékrészben valóban csak egy csapat volt a pályán.   Hódi Zsuzsanna (Szent Mihály): - Az első félidőben sajnos katasztrofális játékot produkálva sikerült elhitetnünk a Nyíregyházával, hogy lehet esélyük ellenünk. A második játékrészre összeszedtük magunkat, kiegyenlítettünk gyorsan, majd a vezetés megszerzése után szinte esélyt sem adtunk ellenfelünknek. Gratulálok a csapatomnak a második félidőben nyújtott játékért és sok sikert kívánok a Nyíregyházának is a következő mérkőzésekhez! Kósa János (Nyírség): - Nagyszerű első félidő produkáltak a lányok, jól védekeztünk és veszélyes kontrákat vezettünk . A második félidőre már kijött rajtunk a fáradság és a hosszú utazás és a rövid kispad .Sajnos négy alapemberünket is nélkülöztük megyünk tovább a megkezdett úton. -------------------------------------------------------------------------------------   MVFC Berettyóújfalu – Hajdúböszörményi TE II 1-1 (0-0) Berettyóújfalu,, Pálfi István Rendezvénycsarnok, 30 néző Játékvezetők: Szabó Ferenc Szilárd – Kriston Tamás – László János   MVFC: Tóth Renáta – Tóth Nóra, Tóth Anita, Petrik Szilvia, Pozsgai Kitti Csere: Tar Szilvia, Donkó Szilvia, Pozsgai Melinda Edző: Trencsényi János   HTE: Varga Linda – Bölömi Ibolya, Mogyorósi Zsuzsanna, Pálóczi Krisztina, Mága Alexandra Csere: Quirikó Vivien, Sipos Bernadett, Nagy Mária, Nagy Anikó Andrea, Malachovszky Dóra Edző: Quirikó Vivien, Berta László   Gólszerző: Tóth Anita illetve Bölömi Ibolya   Az MVFC – HTE összecsapás mindig hatalmas pressztizscsatát szokott hozni s most sem történt másként. Mindkét gárda nagy becsvággyal lépett pályára, s a hozzáállásra egyik oldalon sem lehetett panasz. Ahogy mondani szokás ezen a találkozón inkább a küzdelem dominált, s bizony az első játékrészben csak a jól védő kapusokon múlt, hogy nem született meg a vezető találat. A védekezésre az MVFC és a HTE is nagy hangsúlyt fektetett, de egyikük sem kockáztatott sokat, óriási taktikai csata zajlott a pályán. Aztán a 31. percben az ex-böszörményi Tóth Anita megszerezte a vezetést a Berettyóújfalunak, de a hajrában az örökifjú Bölömi Ibolya kiegyenlített, így döntetlennel zárult a mérkőzés. Trencsényi János (MVFC): - Küzdelmes mérkőzésen közel jártunk a győzelemhez, sajnálom, hogy a végén ellenfelünk ki tudott egyenlíteni. Korábban közölt eredmény: Gyulai Amazonok – ReklámPress Skorpió 3-2 (2-0)   Női NB II, Nyugati csoport, 7. forduló   Kalafa Futsal – TFSE 6-5 (4-2) Szári Sportcsarnok, 40 néző Játékvezetők: Ibriksz Máté – Nagy II. László – Nagy Márk   Kalafa: Boros Andrea – Szabó Zita, Pap Eszter, Szabó Katalin, Botos Regina Csere: Sántháné Szamos Éva, Kovács Nikolett, Szabó Klára Edző: Szabó László   TFSE: Winternitz Zsuzsanna Ágnes – Bagdi Csilla, Winternitz Anna, Molnár-Sáska Ildikó, Winternitz Katalin Csere: Hadnagy Petra, Császár Anikó, Miklós Zsófia, Janicsek Zsanett Lujza Edző: Horváth Gábor   Gólszerző: Szabó Katalin (4), Pap Eszter, Botos Regina illetve Molnár-Sáska Ildikó, Winternitz Anna, Janicsek Zsanett Lujza, Bagdi Csilla, Winternitz Katalin Le a kalappal mindkét csapat előtt! A Kalafa – TFSE mérkőzés az élvonalban is megállta volna a helyét, s ebben semmi túlzás nincs! Megérdemli minden pályára lépő a dicséretet, mert színvonalas, őrült iramú összecsapást láthattak a nézők és nem mellékesen 11 gólt. Hogy miben múlta felül a hazai csapat a TFSE-t? Pont abban, ami eddig a csapat rákfenéje volt: a helyzetkihasználásban. A száriaknak szinte minden bejött, a vendégek viszont nagyon sok ziccert hibáztak és Boros Andrea is nagyon jól védett, elbizonytalanítva Bagdi Csilláékat. Igazi csapatként küzdött a több balszerencsés vereséget elszenvedő Kalafa, s volt egy Szabó Katalinjuk, aki csodálatos napot fogott ki. A népszerű Cofit nem lehetett tartani, négy góljával főszerepet vállalt a sikerből. Amióta abbahagyta a nagypályát és csak a futsalra összpontosít, azóta úgy tűnik kiteljesedett a kitűnő játékos. De csapattársai is kitettek magukért, a roppant hasznosan játszó, gólérzékeny Pap Esztert külön is kiemelnénk. A TFSE játékosait sem lehet elmarasztalni, szinte végig futottak az eredmény után, de talpra tudtak állni, s volt lehetőségük a pontszerzésre is. Sok ilyen mérkőzést szeretnénk látni a női bajnokságban a későbbiekben is!!!   Szabó László (Kalafa): - Sajnos sérülések és munka miatt nem tudtunk edzeni a héten, reméltem a pihenés segít. Kértem a játékosokat, hogy a meccs elején adódó lehetőségeinkkel jól gazdálkodjunk, ami ma sikerült is, gyorsan vezettünk,majd végig előnyben voltunk .Nehéz meccs volt, el is fáradtunk a végére,de nem annyira, hogy kiengedjük a győzelmet a kezünkből. Gratulálok játékosaimnak, igazi csapatként küzdöttek! Ellenfelünknek sok sikert kívánok!   Korábban közölt eredmény: RFC Csömör – KRSE 4-2 (2-1) Az ELTE-BEAC – PTE-AOK mérkőzést november 25-én játsszák le.