Fordítani tudott a HTE Miskolcon
2014.11.23 | 09:45
Fordítani tudott a HTE Miskolcon fotok_hirek.asp23  Fotó: Kovács Zoltán   A női NBI-es bajnokság 10. fordulójában három mérkőzésen is igen szoros eredmény volt. Az ETO, a BME és a HTE is csak az utolsó percekben tudott győzni. Ezek az eredmények is mutatják, hogy a középcsapatok fejlődnek, és aki félvállról venné őket, az könnyen pórul járhat. Lássuk az eredményeket:

ASTRA HFC - ELTE-BEAC 7-1 (5-1) 2014.11.22 - szombat 10:30 Budapest, Kurj Iván Sportcsarnok (ESMTK) Játékvezetők: Zimonyi Péter, Harmath Zsolt, Dobó Gábor.

ASTRA HFC: Varga Luca - Dombai Nagy Anett, Szabó Boglárka, Dikanová Dominika, Megyes Ágnes. Cserék: Király Bianka, Vincze Anikó, Kakuszi Adrienn, Gyöngyösi Alexandra, Németh Andrea, Hatala Boglárka. Edző: Dombó János. Gólszerzők: Szabó Boglárka (3), Dombai Nagy Anet (2), Megyes Ágnes, Kakuszi Adrienn.

ELTE-BEAC: Szabó Annamária - Juhász Adrienn, Baksai Éva, Tatai Krisztina, Orbán Csilla. Cserék: Móczik Alexandra Cintia, Hangonyi Anna, Horváth Bors Bettina, Pfundtner Vivien, Szabó Éva. Edző: Sajben Marcell. Gólszerző: Orbán Csilla. Sárga lap: Juhász Adrienn, Orbán Csilla.

Ahogy a beharangozóban is szó volt róla Dávid és Góliát csatája zajlott a mérkőzésen. Gyors gólváltást követően 1-1-es állás alakult ki Szabó és Orbán góljaival. A félidő közepén történt egy kihagyás, rövidzárlat az ELTE részéről, amit Dombai-Nagy Anett kétszer, Szabó Bogi és Megyes Ági egyszer-egyszer használt ki, s hirtelen 5-1-re változott az eredmény. A félidőben már nem született több találat, így szünetre vonultak a játékosok.

Fordulás után valamelyest változott a kép, hiszen az vendég együttes egyre több helyzetet dolgozott ki, ám a próbálkozások mindegyike kimaradt, olykor a jó kapusteljesítmény miatt, olykor pedig a dekoncentráltság miatt. Ez az Astra együttesére is igaz volt, hisz Móczik Alexandra hatalmasakat védett, és a rengeteg lehetőségből mindössze kettőt tudott kihasználni a hazai együttes. Ismét a félidő felénél volt eredményes Szabó és Kakuszi Adrienn. A találkozó állása 7-1-re módosult, ami a találkozó végeredményét is jelentette. Az Astra ellentmondást nem tűrve hozta a kötelezőt, s továbbra is vezeti a bajnoki pontvadászatot. Érdekesség, hogy Vincze Anikó helyett, a fiatal Varga Luca kezdett az Astrában, aki már korábban is bizonyított a futsalkapuban. Dombó mester egyébként bátran nyúlt a fiataljaihoz ezen a mérkőzésen, játéklehetőséget nyújtva számukra. Varga Lucán kívül Király Bianka, Németh Andrea és Hatala Boglárka is belekóstolhatott az első osztály légkörébe. Minden elismerés megilleti ezért az Astra edzőjét. Dombó János, Astra Bulls: Egy nagyon masszív, jól összerakott és felkészített csapat ellen sikerült győzelmet aratnunk. Gratulálok a most debütáló fiataljainknak, remekül helytálltak!

Sajben Marcell (ELTE-BEAC): - Sajnos továbbra is sújt minket a sérüléshullám, így nagyon sokan hiányoztak csapatunkból ismét. Egy 5 perces rövidzárlat kivételével úgy gondolom sikerült becsületesen helytállnunk az Astra ellen, de ez a rövidzárlat pont elég volt ahhoz hogy ne tudjunk szorosabb eredményt elérni. Számunkra az Univerzum elleni jövő heti mérkőzés a legfontosabb, reméljük sikerül becsületesen felkészülni és végre megszerezni első győzelmünket az idei szezonban, rászolgáltak a lányok már a munkájukkal. A második félidőben beálló Móczik Alexandra teljesítményét kiemelném, a mindössze egy éve focizó kapusunk ihletett formában védett a második játékrész alatt.

UNIVERZUM -ÁRKÁD ETO 3-5 (1-0) 2014.11.22 - szombat 20:00 Üllő, Üllő Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Geleta Mihály, Laczkó Zoltán, Kéri I. Zoltán. UNIVERZUM: Deczki Vanda Kinga - Beke Adrienn, Bagdi Csilla, Garamvölgyi Nikolett, Görög Zsófia Réka. Cserék: Lukács Ágnes, Bereczki Orsolya, Török Kira Katalin, Kaiser Karina, Szalai Ágnes. Gólszerzők: Görög Zsófia Réka, Bereczki Orsolya, Beke Adrienn. Edző: Jávor István Sárga lap: Beke Adrienn. ÁRKÁD ETO: Bocsárdi Eszter - Demeter Réka, Pádár Anita, Fogl Katalin, Vígh Renáta. Cserék: Oláh Erika, Újvári Krisztina, Jakab Réka, Jakab Petra, Szórádi Nikolett, András Franciska, Podova Eva, Szücs Adrienn. Edző: Molnár Attila. Gólszerzők: Pádár Anita (2), Jakab Réka (2), Demeter Réka. Sárga lap: Vígh Renáta. Egy nagyon jól összeszedett győri társulat helyzetek sokaságát kidolgozva játszott az Univerzum ellen, azonban Deczki Vanda a hazaiak kapusa az év kapusteljesítményét nyújtva 31 percig szinte megbénította győri lányokat a gólszerzésben. A vezetést az Univerzum szerezte meg egy védelmi hibát követően a 4. percben (1-0), amit Berecki Adrienn pontosan 20 perccel később kettőre növelt a szünet után (2-0). Közben nagy fölényben játszott az ETO, de ez a tény gól nélkül mit sem ér, pláne úgy, hogy két gólos hátrányba is kerültek a zöld-fehérek. Nem estek kétségbe azonban a győri futsalos nők, a kétgólos hátrányt követően türelmesen kijátszották az utolsó ütemig a helyzeteiket a lányok, ami végül áttörést hozott. Szinte üreskapus gólokkal 0-2-ről Pádár Anita két találatával sikerült kiegyenlíteni a vendégeknek (2-2), amivel feléledt az ETO győzelmi reménye. Mégis két perccel később újra hátrányba került az ÁRKÁD ETO, de a végig nagy kedvvel és jól játszó - a győri Jakab duó-Újvári-Vígh tengellyel egyre jobban kooperáló - Demeter Réka nagyon fontos gólt szerzett egy perccel később egalizálva ismét az eredményt (3-3). Ebben a pillanatban 4 perc volt hátra a mérkőzésből! A hajrá a Győrnek sikerült jobban, mivel Jakab Réka kétszer is bevette Deczki kapuját, amivel végül  5-3-ra megfordították a meccset az ÁRKÁD ETO lányai. Az Univerzum majdnem meglepte az ETO-t, de mindent beleadva győzött az ÁRKÁD ETO a hajrában Üllőn. A megszerzett három ponttal ismét harmadik a Rába-parti női gárda, visszaelőzve a tabellán a BME csapatát. Jávor István (Univerzum): - Azt mondtam a lányoknak a mérkőzés előtt, hogy nem tudom, hogy készen vagyunk egy sorsfordító mérkőzésre, de az esélyünk már meg lesz. Ezt a mérkőzést már valóban megnyerhettük volna! Az első három kapott gól mindegyike ajándék volt... ezek után már elhitte az Eto hogy nyerhet. Gratulálok mind a két csapatnak mert mind a két fél szívből küzdött! Nekünk ebből a mérkőzésből erőt kell merítenünk! Elemzünk, hibát javítunk, fejlődünk! Molnár Attila (Árkád Eto): - A mai mérkőzésen mindent megpróbáltunk, taktikailag is, azonban sokáig nem tudtunk mit kezdeni Decki Vanda emberfeletti kaputeljesítményével, akit az ország egyik legjobb kapusának tartok. Sem kidolgozott szituációkból, sem egy az egyes helyzetekből nem sikerült gólt szerezni, pedig rengeteget kidolgoztunk. A 2. félidő végén kértem a lányokat, hogy az egy az egyes szituációkat úgy fejezzék be. hogy bepasszolt labdákkal hozzák helyzetbe társaikat, ami aztán sikerült is. Pádár A. kétszer, majd Demeter R. egy kontrából is eredményes volt, amit aztán Jakab R. az egész meccsen nyújtott teljesítményére feltéve a koronát két győztes góllal megtoldott. Nagyon nehéz mérkőzésen úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, mivel végig domináltunk, és a végén javítva támadásainkon képesek voltunk magunk javára fordítani az eredményt. - forrás:etofutsal.hu -
BME FC - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 5-4 (4-1) 2014.11.23 - vasárnap 12:30 Busapest, MAFC Sportcsarnok Játékvezetők: Puskás Gabriella, Kénoszt Éva Noémi, Csete Csongor. BME FC: Hargas Annamária - Farkas Klaudia, Winternitz Anna, Szekér Anita, Ganczer Hajnalka. Cserék: Winternitz Zsuzsanna Ágnes, Fábián Dóra, Molnár-Sáska Ildikó, Urbá Anett, Dr. Monspart-Molnár Zsófia, Winternitz Katalin. Edző: Csernai Gábor László. Gólszerzők: Szekér Anita (3), Ganczer Hajnalka, Fábián Dóra. BRAND MISSION TOLNA-MÖZS: Heitzmann Nikolett - Maláti Dalma, Hodován Edit, Simon Boglárka, Varga Adél. Cserék: Fábián Rebeka, Mausz Renáta, Orbán Rebeka, Folk Zsuzsanna. Gólszerzők: Fábián Rebeka (2), Simon Boglárka, Folk Zsuzsanna. Sárga lap: Folk Zsuzsanna.

A vasárnapi játéknap nyitó mérkőzésén kis híján meglepetés eredmény született. A mérkőzés első találatára nem kellett sokat várnia a kilátogató nézőknek, hiszen Szekér Anita már a második percben megszerezte a vezetést. A félidő közepén Simon Boglárka tudott egyenlíteni. Majd a tolnai egyenlítést követően két perc alatt Ganczer és Szekér növelte 3-1-re az eredményt. A lefújás előtt Fábián Dóra is betalált, így 4-1-re módosult a félidei eredmény. A fordulást követően jobban nyomott a Tolna, majd Fábián Rebeka egy perc alatt kétszer is betalált a hazaiak kapujába. Az igazi izgalmak Folk Zsuzsanna találata után jöttek, aki a 33. percben egyenlíteni tudott. Félvén a megszégyenüléstől, miszerint 4-1-ről pontokat bukhat a fővárosi együttes, elkezdtek támadni, iramot diktálni. A 37. percben klasszis teljesítmény döntött, hiszen Szekér Anita parádés góljával alakult ki újra a BME vezetése, ami mint később kiderült a mérkőzést végeredményét is jelentette. A hazaiaknak majdnem sikerült elszórniuk 2 bajnoki pontot, ám ahogy az Univerzum-ETO mérkőzés is jelzi, a hátrébb lévő csapatok is folyamatosan fejlődnek, s így őket sem lehet már félvállról venni. Ez természetesen jót tesz az idei bajnokságnak, amit egy jó rájátszással lehetne megkoronázni... Csernai Gábor (BME FC): - A mai mérkőzés rengeteg tanulsággal szolgálhat nekünk, ha képesek vagyunk tanulni belőle, és nem követjük a tévképzeteinket. Az első félidőben sikerült 3gólos előnnyel az öltözőbe menni, majd a 2. Félidőben ahelyett, hogy tovább mentünk volna, megálltunk, es bevártuk ellenfelünket, ők meg köszöntek szépen majdnem pontot szereztek. Győzelem ide vagy oda kicsit csalódott vagyok, mert a 2. félidőben azt hittük, hogy nekünk jár a 3 pont...

DVTK-VÉNUSZ - HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 2-3 (2-1) 2014.11.23 vasárnap 18:00 Miskolc, Miskolci Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Szuromi Viktor, Katona Brigitta, Kulik Norbert. DVTK-VÉNUSZ: Almási Ildikó - Bernáth Csilla, Váradi Cintia, Miliczki Noémi, Kovács Alíz. Cserék: Kresák Katalin, Németh Diána, Boros Kinga, Mikó Vivien, Bukovszki Mónika, Szőke Zsuzsanna. Edző: Sárréti Géza. Gólszerzők: Miliczki Noémi, Kovács Alíz. Sárga lap: Miliczki Noémi, Kovács Alíz. HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE: Torma Lilla - Sándor Zita, Halászi Kinga, Sebestyén Györgyi, Vágó Fanny. Cserék: Czégény Zsuzsánna, Farkas Éva, Bernhardt Bernadett, Jakab Kata Rebeka. Edző: Simonyi András. Gólszerzők:  Farkas Éva, Sándor Zita, Vágó Fanny.

A mérkőzés előszavához hozzátartozik, hogy a tegnapi napon a HTE játékosa, Farkas „kicsi" Éva születésnapját ünnepelte, így honlapunk ezúton is boldog születésnapot kíván neki. Mindkét együttesben voltak hiányzók, ám ez a HTE együttesét érintette jobban, hiszen kispadjukon nem megszokott módon mindössze 4 cserejátékos foglalt helyet. A mérkőzést a HTE kontrája indította, amiből Sándor Zita szerezhetett volna gólt. A mérkőzés első periódusában a Vénusz vezetett veszélyesebb támadásokat. A vezetést Miliczki Noémi szerezte meg egy szöglet után. Az ifjú hölgy egyre jobb formába lendül, s már-már a válogatott kapuit döngeti. Majd szinte a középkezdősből Vágó Fanni lőtt sistergős kapufát. Az újabb találatig 10 percet kellett várni, ekkor Miliczki passzolt Kovácshoz, aki Torma Lilla mellett közelről bepofozta a Vénusz második találatát. A Böszörmény addig csak 1-2 helyzetet tudott kialakítani, sikertelenül. majd a 18. percben Farkas Éva kavargatott a 6 méteres vonalnál, majd lapos lövését Almási kissé ügyetlen módon bevédte saját kapujába. Így a 29 éves plusz 1 napos hölgy kozmetikázta csapata eredményét. Szinte érthetetlen módon a HTE nem nagyon tesztelte Almási Ildikó képességeit, így a fiatal hálóőr, szinte izzadságfoltok nélkül ment pihenni.

Fordulás után valamelyest feljött a vendég együttes, ami mint utóbb kiderült 3 percig tartott. A 28. percben az agresszívabban védekező Böszörmény elérte az 5. szabálytalanságot, ami nagy sanszot adott a hazaiaknak a nagybüntetőkhöz. A 29. percben Sándor Zita 10 méterről elvégzett átlövése megtréfálta Almásit, aki zavarában mellényúlt a labdának, és a labda zavartalanul csapódott a hálóba. Két kapushiba elegendő volt a nehezen megszerzett hazai előny elszórakozásához. Majd kiegyenlített erőviszonyok között hasonlóan, mint a BME mérkőzésen a 37. percben itt is egy klasszis játékos villanása döntötte el a találkozót. Vágó Fanni húzogatott a kapuval szemben, majd tisztára játszva magát a kapu bal alsó sarkába gurított. Ettől kezdve a vendég együttes nem a legszimpatikusabb módon, ám annál hatásosabban tartotta a labdát, s így az eredményt is. A mérkőzés lefújása után a HTE edzője Simonyi András futva vette célba a csapat szurkolóit, majd a kijáratot, ami jelzi a mérkőzés izgalmait, s a megnyerésének súlyát. Sárréti Géza: - Nagyon közel álltunk ahhoz, hogy a bajnokság egyik legjobb csapatát itthon megfogjuk. Helyenként jó játékkal, a helyzeteket kihagyva szenvedtünk vereséget Simonyi András (HTE): - Korrekt játékvezetés mellett, kitűnő kapusteljesítményünknek, szívünknek és a nehéz pillanatokban kitartóan buzdító szurkolótáborunknak köszönhetjük a sikert. El kell ismernem a DVTK az első félidőben eldönthette volna a három pont sorsát, szerencsére Torma Lilla versenyben tartott minket, na meg születésnapos csapatkapitányunk Farkas Évi is, aki góljával visszahozta a reményünket. A második félidőben éreztem, hogy képesek lehetünk a fordításra, mert az ETO ellen is bizonyítottuk, hogy amikor nagyon kell mindig van valaki aki nyerő ember tud lenni. Most Vágó Fanni töltötte be ezt a szerepet már nem először. Ő a HTE klubikonja, nem véletlenül imádja őt mindenki Böszörményben. A DVTK kitűnő csapat, Sárréti Géza pedig az élvonal talán legjobb trénere, elképesztő mennyit fejlődnek meccsről-meccsre. Megérdemlik a Vénuszos lányok is a dicséretet nem lett volna érdemtelen a pontszerzésük.