Fölényes hazai sikerek!
2015.03.09 | 17:04
Fölényes hazai sikerek! Felsőház, 3. forduló Már az első félidőben eldöntötte a HTE a három pont sorsát. Hajdúböszörményi TE – BME FUTSAL 7-1 (6-0) Hajdúböszörmény, 150 néző Játékvezetők: Szilágyi, Takács, Hadházi HTE: Torma – Pinczi, Nagy, Benkő, Sándor Cserék: Farkas, Horváth, Bernhardt, Be., Bernhardt Ba., Vesszős, Koch, Újvári Vezetőedző: Simonyi András BME: Hargas – Szalkai, Szekér, Winternitz A., Szekér, Ganczer Cserék: Molnár-Sáska, Mádi, Urbán, Winternitz K. Vezetőedző: Csernai Gábor Sárga lap: Bernhardt Ba., Bernhardt Be., Koch Gólszerzők: Ujvári (3), Benkő (2), Farkas, Nagy illetve Szekér Mind a két oldalon akadtak hiányzók. A hazaiaknál a nagypályás válogatottak edzőtáborban voltak, így nélkülük kellett kiállniuk a mérkőzésre. A találkozó előtt köszöntötték mind a két csapat tagjait, nőnap alkalmából. Az alapszakaszban mind a kétszer szoros meccset játszottak a felek, és előzetesen úgy tűnt, ez a mostani is hasonló lehet, de csak az első 10 percig tűnt úgy. A HTE nekiesett ellenfelének, és keményen és agresszívan játszottak, ami nem ízlett a tompán játszó egyetemistáknak.  Ezek fényében nem is csoda, hogy a félidő derekán 4-0 állt az eredményjelzőn, melyet a folytatásban újabb hazai gólok követtek, így összesen fél tucatot rúgtak szünetig. Csernai mester szünetben rendezte a sorokat a vendégeknél, és térfélcsere után már lényegesen jobb teljesítményt nyújtottak. Ennek köszönhetően döntetlenre hozták a 2. félidőt, és elkerülték a nagyarányú vereséget. A vendégeknek sokkal jobb teljesítményre lesz szükségük a folytatásban, ha szeretnének érmet szerezni. Csernai Gábor, BME: - Sajnos csak a második félidőre értünk oda. Az elsőben nem voltunk pályán. Ezek fényében bravúrnak érzem, hogy a második játékrészt döntetlenre hoztuk. Ellenfelünknek gratulálok, mert megérdemelten nyert ilyen arányban is. Simonyi András, HTE: - Ezen a mérkőzésen a motiváltabb, akaratosabb csapat győzött, de hiba lenne azt gondolni, hogy ekkora különbség lenne a két alakulat között. A BME ezúttal mélyen tudása alatt játszott, de ilyen előfordul szinte minden csapat életében így nem szabad ennek nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Továbbra is tisztelem ellenfelünket és annak edzőjét és tudom, hogy akár már a következő meccsen valós énjüket fogják hozni. Nagyon örülök a nagy különbségű győzelemnek és annak is, hogy valamennyi benevezett játékosunk sokat hozzá tudott tenni a játékunkhoz.   Meglepte ellenfelét az Univerzum hazai pályán! UNIVERZUM - DVTK-VÉNUSZ 8-5 (5-3) Csömör, 50 néző Játékvezetők: Futó, odor, Liebhardt Univerzum: Deczki – Beke, Bereczki, Horváth, Papp Cserék: Bagdi, Kaiser, Görög, Szalai, Tatár Vezetőedző: Jávor István DVTK: Almási – Bernáth, Váradi, Mikilczki, Kovács Cserék: Szőke, Boros, Bukovszki, Kresák Vezetőedző: Sárréti Géza Sárga lap: Papp, Szalai illetve Bernáth, Kovács Piros lap: Almási Gólszerzők: Beke (3), Pap, Görög (2), Horváth, Bereczki illetve Bernáth (3), Szőke (2) Ahogy a beharangozóban írtuk, hogy nagy kérdés, hogy a hazaiak milyen összetételben tudnak felállni az összecsapásra, mert ha meghatározó játékosaikra számíthatnak, akkor jó esélyük van a győzelemre is. Így is indult a találkozó, a vendéglátók két gólos előnyre tettek szert, de a miskolciak nem adták fel és a félidő derekén kihasználtak egy hazai rövidzárlatot és két perc alatt megfordították az állást. A játékrész tartogatott még fordulatot. A hajrában az Univerzum előbb egyenlített, majd két gólt szerzett, így ő vezethetett két góllal szünetben. Fordulás után tudták növelni előnyüket Jávor István lányai, így eldőlni látszott a találkozó, de az Vénusz nem adta fel és két gólt jegyezve visszajöttek a meccsbe. Sokáig nem örülhettek a szépítésnek, mert nem sokkal később kapusukat kiállította a játékvezető, melyből az emberelőnyt az Univerzum gólra váltotta, amivel el is dőlt a három pont sorsa. Az utolsó gól már csak kegyelemdöfés volt. A vendéglátók remek játékot nyújtva megérdemelten tartották otthon a három pontot. Ezzel a vereséggel jó lehetőséget szalasztottak el a vendégek, hogy felzárkózzanak az előttük állókra. Jávor István, Univerzum: - Ha teljes kerettel vagyunk, és valóban csapatként funkcionálunk, akkor bárkivel fel tudjuk venni a versenyt. Ma ez történt. Jó játékkal, megérdemelt győzelmet arattunk, bár nagyon remélem nem fizettünk ezért túl nagy árat! Gratulálok a játékosaimnak és boldog nőnapot a futsal társadalmunk hölgy tagjainak!   Kiütötte a címvédő az ETO-t! ASTRA HFC-ÁRKÁD ETO 12:1 (7:1) Kiskunfélegyháza, 100 néző Játékvezetők: Geleta, Kozma, Laczkó Astra: Vincze A. - Szabó B., Dikanová D., Megyes Á., Dombai N. A. Cserék: Kovács K., Király B., kakuszi A., Gyöngyösi A., Godvár K., Szabó N., Szabó I. Vezetőedző: Dombó János ETO: Bocsárdi E. - Jakab P., András F., Jakab R., Vígh R. Cserék: Szücs A., Pádár A., Diószegi F., Pintér V., Oláh E. Vezetőedző: Molnár Attila Gólszerző: Szabó B., Godvár (2), Dombai (5), Dinaková (2), Megyes Á., Szabó I., illetve Vígh R. Az ősszel a győriek meglepték mostani ellenfelüket, és úgy voltak vele, hogy ez most miért ne sikerülhetne megint. Álmaik nem tartottak sokáig, hiszen néhány perc elteltével már négy gólnál jártak a vendéglátók, amire egy válasz érkezett, amivel ráadásul a győriek ellőtték minden puskaporukat, mint utóbb kiderült. A folyatásban hiába alakítottak ki a vendégek helyzeteket, nem tudtak túljárni Vincze eszén, míg a címvédő remekül használta ki lehetőségeit. Az Astra a biztos előny tudatában sem állt le és fordulás után is folytatta a góllövést. Reálisan nincs ekkora különbség a két csapat között, de ezen az estén klasszisokkal jobb teljesítményt nyújtottak a hazaiak. Dombó János, Astra: - Tartottunk a mérkőzéstől előzetesen, hiszen tudtuk, hogy egy kiváló csapatot láthatunk vendégül, de az elsődleges kérdés azonban az volt, hogy a múlt hétvégi fantasztikus győzelmünk után, vajon egy héttel később, mennyire tudunk motiváltak és "éhesek" lenni. Azt gondolom a lányok kellőképpen megválaszolták ezt a kérdést. Gratulálok a csapatom valamennyi tagjának és köszönöm mindnyájuknak! lugitiuz   Érvényesült a papírforma BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - ELTE-BEAC 7-1 (4-0) Tolna, 250 néző Játékvezetők: Halasi, Kaszala, Márkus Tolna: Ősz - Fábián, Folk, Varga, Simon Cserék: Maláti, Hodován, Buchmüller, Mausz, Orbán Edző: Frank Tamás ELTE: Móczik - Juhász, Baksai, Tihanyi, Orbán Cserék: Szabó A., Szabó É., Szabó K., Tatai, Blayer, Pfundtner, Edző: Sajben Marcell Gólszerzők: Simon (3), Varga, Bucnmüller, Fábián, Maláti illetve Tatai Az alapszakasz utolsó fordulójában találkoztak a csapatok és akkor is ugyan ez az eredmény született, azzal a különbséggel, hogy a Tolna számára úgy tűnt, van még tétje a három pont megszerzésének. Azóta kiderült, hogy nem tudtak azzal a sikerrel sem a felsőházba kerülni, így ez a tétmeccs igazából tétnélküli volt. Az esélyek a hazaiak mellett szóltak, úgy mond, csak a gólarány volt kérdéses. Az összecsapás az 5. percre eldőlt, ekkor 3-0 volt az állás. Az hogy a vége nem lett még nagyobb arányú vereség, csak a kapusuknak köszönhetik a vendégek. Simon Bogi vezérelte Tolna könnyedén nyert. A két csapat találkozik még egyszer a fővárosban és számukra véget is ér a „rájátszás” és a bajnokság. Sajben Marcell, ELTE:- Kihúztuk a bajnokságot áprilisig mi is, igaz csak 2 meccset játszunk két hónap alatt... Egy csendes márciusi vasárnap csak edzőpartnerek voltunk a Tolna számára. Kapusainkon es Pfundtner Vivin kívül sajnos senki sem tudott felpörögni a mérkőzésre.