Felemás félidőkkel HTE győzelem
2015.12.05 | 22:08
Felemás félidőkkel HTE győzelem A forduló rangadóját játszották Győrben a Rába ETO és a HTE csapatai. Az izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen az első félidőben már három góllal is vezető HTE megérdemleten nyert, a szünet után feltámadó és a döntetlenért az utolsó másodpercig harcoló ETO ellen. Pádár ANita triplázni tudott, Demeter Réka és Vígh Renáta két gólig jutott a színvonalas futsal mérkőzésen, amit a jövőheti VB selejtező tornára Győrben készülő magyar futsal válogatott is megtekintett. Az izgalmas mérkőzésen a vendégek lerohanták az öltözőben maradt győri csapatot, akik láthatóan sok hibával és eredménytelenül kezdték a rangadót. Már az első percben Pádár Anita egy labdaszerzést követően megszerezte a vezetést (0-1), amitől a Böszi lendületbe jött, játékosai mindent elkövetettek a győzelem megszerzéséért. Jöttek is a helyzetek és a lehetőségek, azonban Bocsárdi Eszter remekül védett és meccsben tartotta sokáig csapatát. A 12. percben aztán tovább növelte Demeter Réka révén előnyét a HTE, amikor egy hazai oldalberúgást követően labdát szereztek, majd kis területen gyors passzokkal a győri kapu előtt helyzetbe kerültek. Demeter egy lépésről kihasználta a kínálkozó lehetőséget (0-2). A gól ellenére tovább szervezte játékát a Győr, majd egy perccel később szépítettek is, amikor Vígh Renáta sikeresen lepattintotta az állandó két védőt magáról és lefordulva Toma Lilla kapujába bombázott (1-2). A HTE nem engedte, hogy egalizáljon az ETO, fél perccel később Demeter Réka távoli megpattant lövésével újra bevette Bocsárdi E. kapuját (1-3). Továbbra sem tudta saját játékát játszani az ETO, a HTE sokkal frissebben és kreatívabban játszott az első félidőben. A 16. percben Pádár Anita lőtt az elvetődő Bocsárdi felett a léc alá (1-4). Sokan temetni kezdték az ETO-t, de végül a mentálisan erős hazaiak, egy formás kontra után ismét betaláltak, Öreg Cintia maradt üresen a bal szélen, lövése Tormát érintve jutott a jobb alsó sarokba (2-4). Majdnem sikerült az újabb hazai találat a 20. percben, de Öreg Cintia a lefújást követően egy másodperccel később lőtt Torma kapujába, így a bírók érvénytelenítették a találatot. A szünet után egy sokkal harcosabb ETO jött ki a pályára, ami jót tett a mérkőzésnek, kiegyenlítettebb lett a találkozó. A hazaiak kapujukhoz szegezték a HTE-t, akik sokáig kapura sem tudtak lőni, azonban a Győr nem találta Torma kapujának kulcsát. A félidő derekától egyre veszélyesebbek lettek a vendég kontrák, azonban Bocsárdi remekül védett, illetve az ETO védelem jobban működött, mint az első húsz percben. A meddő mezőnyfölényben játszó ETO végül visszajött a meccsbe, amikor egy formás támadás végén Jakab Réka hozta helyzetbe Vígh Renátát, aki közelről a hálóba lőtt a 34. percben (2-4). A hazaiak mindent egy lapra feltettek az eredmény egalizálásáért, még a kapusukat is lehozták, hogy mielőbb eredményesek legyenek. Azonban a 38. percben balul sült el ez a taktika és Pádár Anita egy labdavesztést követően biztosan emelt a győri kapuba, amivel eldőlt a rangadó (3-5). A HTE az első félidőben nyújtott teljesítményével megérdemelten nyert Győrben, viszont a második húsz perc alapján az ETO kis szerencsével megszerezhette volna az egyik pontot. Lódi Tamás, ETO vezetőedzője: Egy jól felkészített csapattal egy rendkívül jó mérkőzést játszottunk. Kicsit nagyobb volt az izgalom, ami miatt apróbb hibákat vétettünk, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált. Dolgozunk tovább, hogy kiküszöböljük és kijavítsuk a hibákat, még többet készülve, hogy legközelebb sikeresebbek lehessünk. Simonyi András, a HTE vezetőedzője: Ahogy azt az ETO-HTE meccseken megszokhattuk, hihetetlenül izgalmas, színvonalas fordulatokban gazdag mérkőzésen vagyunk túl. Azt gondolom, hogy egy kiválóan felkészített Győr ellen nyertünk, akik az első 5-6 percben az öltözőben maradtak. Viszont meg kell mondjam, ahogy az 1-4 után visszajöttek a mérkőzésbe, olyan mentális erőről tettek tanúbizonyságot, ami azt mutatja, hogy a rájátszásban ez a Győr félelmetes vetélytárs lesz. Megérdemelten nyertünk, sokat elárul a rangadóról, hogy Bocsárdi Eszter a győriek kapusa volt a mezőny legjobbja, aki őrületbe kergetett bennünket. Szerintem nagyobb volt a különbség, mint amit az eredmény mutatott. A lányok megakarták mutatni, hogy a tavaly 3-10 csak egy kisiklás volt. Ma nekünk jött ki a lépést, különösebb tétje még nincsen, mert minden a rájátszásban dől el a jövőben.   RÁBA ETO-HAJDÚBÖSZÖRMÉNY TE 3:5 (2:4) ETO: Bocsárdi E. – Jakab R., Szórádi N., Vígh R., Csuti M. Csere: Jakab P., András F., Süle D., Németh L., Öreg C., Mészáros D., Póda É., Mészár K. Vezetőedző: Lódi Tamás HTE: Torma L. – Szekér A., Demeter R:, Nagy Á., Pádár A. Csere: Tóth B., Szabó Zs., Sebestény Gy., Benkő M., Sándor Z., Horváth E. Vezetőedző: Simonyi András Gólszerzők: Vígh R. (9’, 34’), Öreg C. (17’), Jakab R. (34’), illetve Pádár A. (1’, 16’, 38’), Demeter R. (8’, 9’) Sárgalap: Csuti M. (15’), Nagy Á. (40’), Jakab R. (40’) forrás: eto.hu  TABELLA