Fél lábbal a négy között a Tolna
2016.04.05 | 18:23
Fél lábbal a négy között a Tolna Változatlanul adjuk közre a Tolna Mözs tudósítását a mérkőzésről. Női Futsal NB.I Play-Off 1. forduló Szekszárdi UFC - Brand Mission U-LIGHT Tolna-Mözs  0 : 3 (0:1) Szekszárd, Városi Sportcsarnok Játékvezetők:  ifj.Hartung Vilmos. Dr Sipos László, Tamás Lajos Szekszárdi UFC: Hargas – Horváth, Ganczer , Csigi, Szekér Csere:  Blesz – Mausz, Bogárdi, Klézli, Gősi, Bernhardt Edző: Micsó Márk Brand Misson – U-Light Tolna-Mözs: Vincze– Fábián,  Folk, Varga, Megyes, Csere: Ősz, Hodován, Buchmüller, Ferenczi, Bozsik, Maláti, Orbán Edző: Frank Tamás Mint ahogy az várható volt, óriási érdeklődés kísérte a megyei derbit. A honi női futsalban példátlan, mintegy 700 fő tekintette meg a mérkőzést. Mindkét csapat szurkoló tábora kitett magáért, fergetegesen buzdították csapataikat. Talán a mi szurkolóink valamivel hangosabbak voltak. Ennek oka, hogy lányaink a mérkőzés teljes ideje alatt hatalmas akarattal és jól játszottak. Frank mester taktikája bevált, már az első perctől kezdve letámadta a hazai csapat játékosait. Ez a harcmodor megölte az UFC kezdeményezéseit. Sem labdafelhozatalban, sem átlövésekben nem tudták azt nyújtani, ami várható lett volna hazai pályán. Játékukban sok volt a pontatlanság és kevés az elképzelés. Csapatunk viszont nagy iramot diktálva, időnként szemre is tetszetős játékkal rukkolt elő, és helyzeteiből egyet kihasználva (Varga Adél lőtte ki a rövid jobb felsőt), megérdemelten vezetett a félidőben. A második félidőben vendéglátóink láthatóan nagyon elfáradtak, mi pedig sorozatban alakítottuk ki helyzeteinket, amelyből kettőt értékesítettünk. A 22. percben egy kapu előtti kavarodásból Fábián Rebi növelte előnyünket, majd a 31. percben csapatunk legifjabb játékosa nagyon higgadtan helyezett a hosszú sarokba és állította be a végeredményt. A mérkőzést teljesen megérdemelten nyerte csapatunk, s bár vendéglátónknak is akadt helyzete, jobb helyzetkihasználással eldönthettük volna a párharc kimenetelét. A visszavágót nyugodtan, de nem megnyugodva várjuk. Hazai pályán a vasárnapi teljesítménnyel a továbbjutás esélyesévé léptünk elő.  Frank Tamás: -  Úgy érzem nagyjából az történt a mérkőzésen, amit mi elterveztünk. Gratulálok a lányoknak, mert nagyon fegyelmezetten és koncentráltan játszottak, amibe még az is belefért néha, hogy tetszetős támadásokat vezettek! Kis lépéselőnyben vagyunk, nem dőlt el semmi, a visszavágón is minimum ilyen teljesítményre lesz szükség, hogy elérjük célunkat! Külön megköszönöm a csapat nevében is a fantasztikus buzdítást, amit szurkolóinktól kaptunk, néha úgy éreztem, hogy mi játszunk hazai pályán! Micsó Márk: - Először is gratulálok a Tolna csapatának a győzelemhez, gyorsabbak, pontosabbak voltak, teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Szerettük volna szorosabbá tenni a mérkőzést, amihez minden esélyünk meg is volt, hiszen temérdek helyzetet hagytunk ki, de sajnos ezen a délutánon nekünk semmi sem jött össze. Dicséret illeti a lányaimat, büszke vagyok rájuk, hiszen a végsőkig küzdöttek, mindent megtettek, de a vendégcsapat a mai nap megmutatta, miért is a bajnokság egyik legnagyobb esélyese. Köszönöm szurkolóink biztatását, akik fantasztikusak voltak a mai napon is, nagyon komoly erőt jelentenek nekünk. Így együtt, jövőre komolyabb célokért fogunk harcba szállni. A visszavágón továbbra se mi vagyunk az esélyesek, de mindent el fogunk követni, ahogyan eddig is. És így látták a szekszárdiak: Nem sikerült csodát tenni! Szekszárdi UFC - Brand Mission Tolna-Mözs 0:3 (0:1) Vasárnap délután, csodálatos időben, telt ház előtt rendezték a rájátszás első mérkőzését Szekszárdon. Mindkét tábor kitett magáért, a szekszárdi szurkolók egységesen fekete pólóban tekintették meg a mérkőzést, nagyszerű látvány volt ez a fajta egység, ami jellemzi a megyeszékhely csapatát és szurkolóit. Természetesen a vendég csapat volt a mérkőzés és egyben a párharc esélyese, ami a bajnokság eddig lejátszott mérkőzéseiből látszott is, de minden szekszárdi hitt a csodában, ami valljuk be nem lett volna lehetetlen küldetés, hiszen lányaink már többször bizonyítottak eddig a bajnokságban. Nagy iramban tolnai fölényben kezdődött a mérkőzés, lányaink egy picit izgatottabbnak tűntek, mint szoktak lenni. A vendég csapat uralta is az első félidőt, gyorsabb és pontosabb volt, mint a hazai csapat, de a szekszárdi ellentámadásokban, mindig ott volt a veszély lehetősége. A félidőben 1:0-as vendég vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második félidőben folytatódott minden, ahogy az elsőben volt, egy szerencsés góllal 2:0-ra vezetett már a listavezető. Ezután két hatalmas helyzetet is kihagytak a szekszárdi lányok, sajnos az üres kapuba sem sikerült betalálni. Ez a két momentum visszavetette a hazai csapat önbizalmát, ami a 3-ik bekapott gól végleg megpecsételt. Hazai időkérés után próbálkozott a Szekszárd, hogy a szépítő gólt megszerezze, amire bőven meg is voltak a lehetőségei, de ezen a délutánon sajnos semmi sem jött össze. Csüggedésre azonban semmi oka sincs senkinek, dicséret illeti a lányokat, akik végig küzdöttek, hajtottak, de azt látni kell, hogy a méltán bajnokesélyes Tolna még előttünk jár. Nem utolsó sorban szeretnénk megköszönni a SZURKOLÓINK biztatását, nagyon fontosak a számunkra és csodálatos érzés, hogy egy ilyen FANTASZTIKUS TÁBOR mögöttünk, velünk van. A visszavágón továbbra sem mi leszünk az esélyesek, de mindent el fogunk követni, ahogy eddig is, hogy becsületesen helytálljunk. Hajrá Lányok!!! Hajrá Szekszárdi UFC!!! [gallery ids="58096,58097,58098,58099,58101,58104,58107,58110"]