ETO siker a bronzcsatán!
2015.03.24 | 08:32
ETO siker a bronzcsatán! ÁRKÁD ETO-BME FC 5-3 (1-2) Győr, 100 néző Játékvezetők: Horváth Zoltán (A), Tóth István, Juhász Bálint ETO: Oláh E. – Szórádi N., Demeter R., Jakab R., Vígh R. Csere: Pádár A., Jakab P., András F., Csuti M., Pintér V., Szücs A., Póda É., Bocsárdi E. Vezetőedző: Molnár Attila BME: Hargas A. – Szalkai K., Szekér A., Ganczer H., Farkas K. Csere: Molnár-Sáska I., Urbán A., Winternitz K., Fábián D., Bobok CS. K., Winternitz ZS. Á. Vezetőedző: Csernai Gábor László Gólszerzők: Vígh R. (8:56, 32:47, 39:02), Szórádi N. (22:33, 34:59), illetve Szekér A. (5:05), Farkas K. (6:00), Ganczer H. (39:19) Nagyon fontos mérkőzés volt a bronzérem szempontjából, hiszen a két fél között mindössze két pont volt a tabellán előzetesen, az ETO javára. Legutóbb az alapszakasz hajrájában találkozott a két csapat Győrben, ahol a BME nyert, és most is úgy tűnt, az első 10 perc alapján, hogy ismét begyűjtik a három pontot. Hamar két gólos előnyre tettek szert Csernaiék, és több lehetőségük is volt, hogy tovább növeljék az előnyt, vagy akár eldöntsék a mérkőzést, de nem tudtak élni a lehetőségekkel. A vendéglátók csak a félidő közepén kezdtek ébredezni, ekkor szépítettek is. A folytatásban már kiegyenlítettebb volt a játék, de újabb találat nem esett a játékrészben. Térfélcsere után hamar egalizált az ETO, így kezdődhetett minden elölről. Ahogy telt az idő, érezhető volt, hogy aki újra megszerzi a vezetést, az begyűjtheti a három pontot. Ez a győrieknek sikerült a 33. percben, amit két perccel később egy újabb találat követett, így már jelentős volt az előnyük. A BME ezután levitte kapusát, de újabb gólt kaptak, amivel el is dőlt a találkozó. Az utolsó pillanatokban szerzett vendéggól már csak szépségtapasz volt. Győzelmével a Győr 5 pontosra növelte előnyét az egyetemistákkal szemben a tabellán és nagy lépést tett a bronzérem megszerzéséért. A BME csak magát okolhatja, hogy pont nélkül távozott. Molnár Attila ETO:- Nagyon nehéz meccset nyertünk meg, úgy, hogy voltunk a gödör alján, és csak a végjátékban játszottunk tudásunkhoz méltóan. A BME minden dicséretet megérdemel, okosan, jó taktikával kezdtek, a szervezett védekezésükkel nem tudtunk mit kezdeni, és úgy belezavarodtunk a saját játékunkba, hogy hibát - hibára halmoztunk, és hat perc alatt már két gólos hátrányban voltunk. Időt kellett kérnem, hogy rendezzük a sorainkat, ez sikerült, de a játék képe lényegesen nem változott. A második játékrészre már összeszedettebbek voltunk, egyre nagyobb fölénybe kerültünk, és megfordítottuk a mérkőzést. Amikor öt a négyre váltott a BME, már nyugodtan játszottunk sikeresen levédekeztük a próbálkozásokat. Rettenetesen megszenvedtünk a győzelemért, de úgy gondolom megérdemeltük a három pontot. Csernai Gábor, BME:- Végzetes hibának minősült, hogy az első 10 percben nem döntöttük el ezt a mérkőzést, pedig a lehetőség adott volt, sajnos nem éltünk vele. Mint ahogy a végjátékban is óriási lehetőségek voltak, csak sajnos benne is maradtak. Szomorú vagyok nagyon, mert nem azt a teljesítményt mutatjuk, amit valóban tudunk, es szörnyen alul értékeljük magunkat. Gratulálok ellenfelünknek. Fotó: etofutsal.hu   Magabiztos Astra győzelem DVTK-VÉNUSZ - ASTRA HFC 2-8 (2-5) Miskolc, 100 néző Játékvezetők: Szuromi (Katona, Újhelyi). DVTK-Vénusz: Németh – Bernáth, Váradi, Miliczki, Szőke. Csere: Lengyel, Boros, Bukovszki, Kresák, André. Edző: Sárréti Géza. Astra: Vincze - Szabó B., Dikanová, Megyes, Kakuszi Cserék: Kovács - Szabó I., Szabó N. Edző: Dombó János Gólszerző: Kresák, Bernáth illetve Szabó B., (3), Szabó I., Megyes, Dikanová, Kakuszi, Szőke Egy szerencsés góllal szerzett vezetést az Astra, amire még tudott válaszolni a vendéglátó, de a folytatásban már csak a címvédő talált be a játékrészben. Hiába volt a miskolciaknak is számtalan helyzete, míg ők kihagyták, addig ellenfelük kihasználta lehetőségeit, és magabiztos előnyre tett szert. A fordulás után a játék képe nem változott. Az Astra irányított, a DVTK pedig kontrákból veszélyeztetett, de a helyzetkihasználásuk nem javult, míg Szabó Bogiék továbbra is jól sáfárkodtak a helyzeteikkel, így könnyed győzelmet arattak a Miskolc vendégeként. Sárréti Géza: - Érvényesült a papírforma ezen a mérkőzésen. Több játékosunk is kipróbálhatta magát hosszabb időre, egy jó csapat ellen. Remélem, tudjuk hasznosítani a tanulságokat és ez előre visz majd bennünket a következő találkozókon.   Csak fordulás után tudta eldönteni a mérkőzést a vendégcsapat. UNIVERZUM - HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 3-9 (1-2) Csömör, 50 néző Játékvezetők: Molnár, Horváth M., Bátori Univerzum: Deczki - Beke, Bereczki, Horváth, Bagdi Cserék: Görög, Tatár, Lukács Vezetőedző: Jávor István HTE: Torma - Pinczi, Nagy, Benkő, Sándor Cserék: Farkas - Horváth, Bernhardt Ba., Bernhardt Be., Halászi, Koch, Ujvári, Fogl, Jakab Vezetőedző: Simonyi András Sárga lap: Horváth Gólszerzők: Bagdi, Horváth (2) illetve Nagy (3), Benkő (2), Pinczi, Bernhardt Ba., Ujvári, Farkas Elég foghíjasan fogadta ellenfelét az Univerzum, de ennek ellenére az első félidőben remekül tartották az esélyesebb vendégeket. Egy gyors gólváltást követően sokáig nem találtak be a csapatok, majd a félidő hajrájában újra megszerezte a vezetést a HTE, így náluk volt az előny szünetben. A fordulás után mind a két fél góllal kezdett, így továbbra is szoros volt a küzdelem. A fordulat néhány perccel később következett be. A hazaiaknál jött egy 3 perces rövidzárlat, amit a vendégek négy góllal büntettek, amivel el is döntötték a három pont sorsát, és a hátralévő idő már csak formalitás volt. Simonyi András: Sajnos csak a màsodik félidőben mutattuk meg valódi erőnket és ekkor màr tetszés szerint növeltük előnyünket a fokozatosan elfàradó Univerzum ellen. Az első jàtékrészben a gyorsan megszerzett vezető gól utàn érthetetlen módon visszavettünk a tempóból és nem làtszott az, hogy melyik csapat küzd az éremért és melyik àll a felsőhàz utolsó helyén. Jàvor Istvànt nagyon becsülöm mert 1-1 utàn a kapuslehozatallal egyértelműen jelezte, hogy győzelemre tőr és azt gondolom ilyen edzőkre van szükség akik felvàllaljàk a tàmadójàtékot és nem ijedősek. Elismerés illeti a hibàtlan teljesítményt nyújtó jâtékvezetőket is. Jobbulàst kivànok a mérkőzésen sérülést szenvedő Koch Fruzsinànak és Deczki Vandànak!