Értékes győzelmet aratott a ST. Mihály, javított az MVFC
2016.02.06 | 18:41
Értékes győzelmet aratott a ST. Mihály, javított az MVFC A futsal EB mindent háttérbe szorított, így még adósak vagyunk olvasóinknak két női NB II-s bajnoki tudósításával. Az egyiken a tabellát figyelembe véve meglepetés született, a másikon viszont érvényesült a papírforma.   Női NB II, Keleti-csoport, 16. forduló   ST Mihály FC – Skorpió SE 3-1 (1-1) Deszki Sportcsarnok Játékvezetők: Fülöp István Zoltán – Szarvas Szabolcs – Boldog János ST. Mihály: Horváth Melinda – Czibere Andrea, Baksa Katalin, Varga Zsuzsa, Géczi Bettina Csere: Jankulár Zita, Seprenyi Dóra Ilona, Börcsök Ágota, Fehér Zsuzsanna, Redetzky Andrea, Puskás Dóra, Szolga Judit Edző: Hódi Zsuzsanna Skorpió: Terdik Tamara – Szklenár Kitti, Ferencz Flóra Franciska, Mészáros Zsófia Ilona, Molnár Anett Csere: Percze Réka, Botos Bernadett, Takács Dorina Edző: Csákvári Csaba Gólszerző: Fehér Zsuzsanna (2), Baksa Katalin illetve Szklenár Kitti A téli szünetet követően először lépett pályára a St. Mihály FC a női futsal NB II Keleti csoportjában, az ellen a Skorpió ellen, amellyel szemben október végén 6-2-es arányban alulmaradt. Az első félidő hajrájában megszerezte a vezetést a Skorpió, de Fehér a legjobbkor tudott egyenlíteni: még éppen a szünet előtt esett góljával a lélektani előny a St. Mihályhoz került. A fordulást követően a játékrész vége ezúttal hazai gólokat hozott: Baksa megszerezte a vezetést, majd egy perccel a vége előtt Fehér ismét betalált, így bebiztosította a St. Mihály győzelmét. Hódi Zsuzsanna együttese ezzel ötödik győzelmét aratta, legközelebb pedig a sereghajtó Ezüstcsikó vendégeként lép pályára a St. Mihály FC. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály): -  A mérkőzés első félidejében nem tudtuk játszani a saját játékunkat, rendre rossz döntéseket eredményezett indiszponáltságunk. A második félidőben helyenként szép játékkal és óriási lelkesedésünkkel bebizonyítottuk, hogy bármely csapatnak méltó ellenfele lehetünk ebben a bajnoksàgban. Megérdemelten nyertünk egy nagyon küzdelmes mérkőzésen. Meglepetés győzelem? Csak azok számára, akik nem ismerik a csapatomat, és nem tudják milyen komoly munkát végeztünk a felkészülés során. Biztos vagyok benne, hogy tavasszal a Deszki csarnokból nem adjuk majd könnyen a pontokat!  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   MVFC Berettyóújfalu – Békéscsabai Wanted SC 4-1 (1-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Kovács Ádám – Berettyán Zoltán – Erdélyi Péter MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Tamara, Poszgai Kitti, Tóth Nóra, Kelemen Anett Csere: Tóth Anita, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Ugrai Csilla, Erős Zsanett, Kóti Lilla, Petrik Szilvia Békéscsaba: Balta Zsanett – Sugár Ágnes, Balogh Viktória, Örkényi Bianka, Püski Nóra Csere: Zahorán Kitti, Horváth Sára Ticiána, Simonka Róza Edző: Domokos András Gólszerző: Kelemen Anett (2), Zahorán Kitti (öngól), Erős Zsanett illetve Sugár Ágnes Küzdelmes ugyanakkor nem túl magas színvonalú mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az MVFC a szívósan küzdő Békéscsaba ellen, s így a sereghajtó Alukonstrukt elleni meglepő vereség után, újra harcban áll a második helyért. A hazaiak kispadján ezúttal nem ült Trencsényi János, akinek a futsal válogatottal Belgrádban volt jelenése. Az első játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, a berettyói futsalosok nem tudták ráerőltetni akaratukat a vendégekre így nem okozott meglepetést, hogy Kelemen Anett góljára Sugár Ágnes válaszolni tudott, s így 1-1-s döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. A második játékrész közepéig nem változott az eredmény, ekkor azonban Zahorán Kitti öngólja, majd Kelemen Anett második találata után már érezhető volt, hogy nem fognak tudni fordítani Domokos András tanítványai. Erős Zsanett 34. percben pedig be is biztosította az MVFC győzelmét, így ha nem is könnyedén, de végül megérdemelt győzelmet arattak a hazaiak. Domokos András (Békéscsaba): - Hullámzó játékot hozott a mérkőzés, a hajráig 1-1 volt az állás, mindkét csapat jól védekezett. Érezni lehetett, hogy amelyik csapat előbb lő gólt, az megnyeri a meccset. Mi lőttünk, ... de sajnos öngólt, a középkezdésből pedig az ellenfél csatárának ajándékoztuk a labdát, így 10 másodperc alatt eldöntöttük a meccset ... az ellenfél javára. Örülök, hogy egyenrangú ellenfelei tudunk lenni rutinosabb ellenfeleinknek, de meg kell még tanulnunk az ilyen ki-ki meccseket a magunk javára fordítani.