Elvesztette veretlenségét Gyulán a Skorpió
2016.11.13 | 22:34
Elvesztette veretlenségét Gyulán a Skorpió A listavezető, eddig hibátlan Reklám-Press Skorpió Salgótarján látogatott el a tavalyi NB II-es bajnok Gyulai Amazonokhoz. Mindkét oldalon voltak hiányzók, de így is rendkívül színvonalas mérkőzést vívtak a csapatok. Az első perctől kezdve próbálták a gyulaiak saját játékukat ráerőltetni az ellenfelükre, többször is bravúrral kellett hárítania a rendkívül jó teljesítményt nyújtó Terdik Tamarának. Helyzetek, gólszerzési lehetőségek mindkét oldalon akadtak, ám az első találat Bálint Rebeka nevéhez fűződik, aki a mérkőzés 7. percében megszerezte az Amazonok első gólját.  Ezt követően még nagyobb sebességre kapcsoltak Molnárné Irénke tanítványai, nem sokkal később Pilán Tímea góljával már kettővel vitték a hazaiak. Koch Fruzsina vezérletével veszélyes kontrákkal támadtak a vendégek, azonban a kapu előtt sokszor pontatlanok voltak. A második játékrészben mintha visszább vettek volna a lendületükből a vendéglátók, meddő salgótarjáni fölény alakult ki az első 10. percben. Két egyéni hibát is kegyetlenül kihasználva előbb a csapatkapitány Koch Fruzsi, majd Bede Anna is gólt szerzett, mellyel 2-2-t mutatott a kijelző. A gyulaiak trénere időt is kért, amely alatt nagyobb lendületet kért – érthetően - a játékosaitól. Ekkor ébredt fel igazán a gyulai csapat a második félidőben, rengeteg helyzet adódott a támadó szekció előtt. Fülöp Diána A vége előtt mindössze 2 perccel a 15 éves, ám rendkívül tehetséges Balogh Noémi egy szép támadást követően megszerezte a 3. gól csapatának, mellyel itthon tartották az Amazonok a 3 pontot. Ezzel a győzelmével Molnárné Irénke együttese fellépett a tabella 1. helyére, egy ponttal megelőzve riválisukat. Összességében nagyon kemény és látványos mérkőzést láttak a kilátogató nézők, és elmondható, hogy reális volt az egy gólos hazai győzelem. Gyulai Amazonok - Reklám-Press Skorpió 3-2 (2-0) Gyula, 150 néző, Vezette: Viczián Mátyás, Telek András, Baráth János Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett- Pilán Tímea- Perjési Rita- Erdélyi Angéla-Fülöp Diána Cserék: Papp Laura, Deák Márta, Bálint Rebeka, Balogh Noémi, Kurai Nikolett, Molnár Ágnes, Szilágyi Zsanett Edző: Molnár Zoltánné: Reklám-Press Skorpió: Terdik Tamara - Koch Fruzsina, Bokor Berill, Tóth Friderika, Bede Anna Cserék: Ferencz Flóra, Molnár Anett, Mészáros Zsófia Edző: Tóth Zsolt Gólszerzők: Bálint Rebeka, Pilán Tímea, Balogh Noémi illetve Koch Fruzsina, Bede Anna Molnár Zoltánné: - Örülök, hogy itthon tudtuk tartani a 3 pontot, azonban kicsit bosszant, hogy magunknak tettük nehézkessé a mérkőzést. Mindkét félidőben rengeteg helyzet maradt ki, hozzá kell tenni, hogy Terdik Tamara ezúttal is remekül védett. Nagyon jó iramú mérkőzés volt, sok szép támadással és kemény játékkal. Külön öröm számomra, hogy a legfiatalabb játékosunk, Balogh Noémi szerezte a győztes találatot. Reméljük, hogy megtaláljuk a visszavágóra a korrekt időpontot, hiszen január 28-án (amikor lenne Salgótarjánban a mérkőzés) Díjátadó Sportbálon vesz részt klubunk, melyet jeleztünk is Tóth Zsolt és stábja felé. Gratulálok csapatomnak, ellenfelünknek pedig további sok sikert kívánok!