Előnyt szereztek az Amazonok a rájátszásban
2016.05.26 | 10:57
Előnyt szereztek az Amazonok a rájátszásban A női futsal NB II bajnoki döntőjének első mérkőzésén a Keleti Csoport győztese, a Gyulai Amazonok játszik a Nyugati csoport győztese, a Göcsej SK ellen. Az első mérkőzést Békéscsabán játszották a lányok . A párharc győztese lesz az NB II bajnoka, és jut fel az első osztályba.  Gyulai Amazonok- Göcsej SK 3-2 (2-2) Békéscsaba, Jv: Petrovszki György (Belicza, Takács) Gyulai Amazonok: Csontos, Papp, Fülöp, Perjési, Erdélyi, Csere: Bálint, Szilágyi, Kurai, Csanálosi, Balogh, Szerb, Edző: Molnár Zoltánné Göcsej SK: Kiss, Boda, Marsai, Orbán, Lehota, Csere: Puskás, Szabó, Nagy, Légrádi, Megyeri, Horváth, Fábián, Edző: Halmos Máté Gólszerzők: Csanálosi Csontos, Perjési, ill: Orbán, Lehota A találkozót a hazai csapat kezdte jobban, a gyulai lányok többször is veszélyeztették a vendégek kapuját. A 4. percig kellett várni az első találatra, amikor Csanálosi Anada kapott egy jó ütemű indítást, melyet magabiztosan értékesített. A válasz hamar érkezett, sőt, 1 percen belül a gólkirályi címre is esélyes Orbán Szandra és Lehota Szimonetta góljaival átvette a vezetést a zalaegerszegi csapat. Molnár Zoltánné Irénke tanítványai nem adták fel, sőt nagyobb iramra kapcsoltak, azonban nem találtak fogást a nagyon rutinos vendégeken. Az egyenlítő gólt a mérkőzés egyik legjobbja, Csontos Zsanett hálóőr Fülöp Diána buktatásáért büntetőből szerezte. Ezután a szabálytalanságok felhalmozódása miatt megítélt 10 méterest Marsai Nikoletta nem tudta értékesíteni, így maradt a döntetlen a szünetig. Kiegyenlített volt az első játékrész, mindkét csapat kissé óvatosan, kapkodóan próbálta játékát érvényesíteni.     A második félidőben a Göcsej nagyobb iramot diktált, többször is a vendéglátó együttes kapusa bravúrral hárított. Az Amazonok kontrák révén jutottak többször is helyzetbe, sőt 2 percen belül három ziccert is elpuskáztak, melynek majdhogynem meg lett a böjtje. Az utolsó 10 perc igen paprikás játékot hozott, mindkét csapat nagyon kemény belépőkkel, taktikus faltokkal próbálta az ellenfél támadásait blokkolni. Egy gyönyörű akció után a lelkesen futballozó Csanálosi passzát a rutinos Perjési Rita értékesítette, beállítva a 3-2-es végeredményt. A mérkőzés végén már nem volt helyzete a vendégcsapatnak, a gyulaiak pedig nagyon fontos győzelmet aratva előnyben várhatják a visszavágót, melyet június 2-án 16.30-kor rendeznek majd meg Zalaegerszegen. Molnár Zoltánné vezetőedző: - Először is szeretnék gratulálni az ellenfélnek, úgy gondolom, hogy egy kiválóan felkészített, taktikailag jól összerakott és nagyon technikás csapatot sikerült jó iramú mérkőzésen legyőznünk! Nem tudtuk, hogy milyen csapat a Göcsej, ezért azt kértem a lányoktól, játszanak felszabadultan és próbálják meg a saját játékunkat ráerőltetni az ellenfélre. Az első játékrészben ez többé kevésbé sikerült is, azonban látszódott, hogy a mi csapatunkban több olyan játékos is van, aki nagyon kevés futsal rutinnal rendelkezik. Jókor szereztünk gólokat, és talán úgy gondolom, hogy jobban akartuk a győzelmet. Nagyon fontos volt, hogy itthon előnyt szerezzünk a visszavágóra, mely sikerült is. Sok játékosom mélyen a tudása alatt játszott, főleg a fiatalokon láttam, hogy megijedtek a rájuk hárított feladattól. Az ilyen kemény mérkőzéseken lehet fejlődni, bízom benne, hogy a visszavágón még jobb játékkal meg tudjuk szerezni az aranyérmet! Halmos Máté:- Csalódott vagyok, mert nem nyertük meg a mérkőzést, de nem vagyok elkeseredve, hiszen megvoltak a lehetőségeink, amiket nem jó százalékban használtunk ki. Hosszú utazás vár jövő héten a Gyulára és képesnek érzem a csapatomat a kétgólos győzelemre és az első osztályba jutásra. Jobb helyzetkihasználással akár a győzelem is meglehetett volna.  Fotók: Garamvölgyi Ferenc