Elhozta a három pontot Salgótarjánból a DEAC
2016.01.17 | 21:00
Elhozta a három pontot Salgótarjánból a DEAC Második félidei játékával megérdemelt győzelmet aratott a DEAC a rengeteg helyzetet elpuskázó Skorpió otthonában. A hazai oldalon gólpasszal mutatkozott be a HTE-ből igazolt Pintér Violetta, akitől nagyon sokat várnak a helyi szurkolók. ReklámPress-Skorpió – DEAC 1-5 (0-1) Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Molnár László – Molnár Réka – Bodon Péter  Skorpió: Cseh-Rusz Bianka – Ferencz Flóra Franciska, Bede Anett, Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra Csere: Mészáros Zsófia Ilona, Molnár Anett, Bokor Berill, Balya Dorottya, Pintér Violetta Edző: Tóth Zsolt DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Horváth Renáta, Urai Bianka Csere: Erdős Edina, Balla Anikó, Dancs Rebeka, Veres Erika Edző: Sólyom Attila Gólszerző: Balya Dorottya illetve Horváth Renáta, Radics Ágnes Mariann, Balla Anikó, Kota Gabriella, Dancs Rebeka 29 másodperc elteltével vezetett a vendégcsapat Horváth Renáta góljával. Bizonyára nem ilyen kezdésről álmodott Tóth Zsolt, a Skorpió trénere, aki ezen a mérkőzésen bevetette a vasárnap reggel leigazolt Pintér Violettát, aki a HTE-ben nem számított ugyan alapembernek, de ennek ellenére ki lehet jelenteni, hogy remek képességekkel megáldott, technikás játékosnak számít, aki bizonyára húzóembere lesz a felsőházba vágyó sereghajtónak. Violetta a 30. percben gólpasszt adott Balya Dorottyának, akivel kimondottan jól megértették egymást a pályán. Kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők, éppen ezért volt váratlan, hogy a hátralévő 10 percben négyszer is eredményesek tudtak lenni a vendégek, s így 5-1-re nyertek Salgótarjánban. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy rendkívül figyelmetlenek voltak a hazai futsalosok, talán el is kedvetlenedtek a hajrára így végül a DEAC értékes három ponttal gazdagodott. Ami feltűnő volt, hogy a második játékrészben jobban „haraptak” a vendégek, míg a salgótarjániakban nem volt meg az a tűz, mint az első 20 percben. Tóth Zsolt (Skorpió): A korán bekapott váratlan gól után, azt gondolom az első játékrészben jobbak voltunk, de a helyzeteket sajnos kihagytuk. A másodikban a vendégek domináltak inkább, voltak ugyan lehetőségeink, de nem tudtunk élni velük. A helyzetkihasználásban volt jobb nálunk a DEAC! Ez döntött! Az új szerzeményünk kimondottan jól mozgott, biztató dolgokat láttam tőle, de még nem készült eleget velünk így idő kell, amíg összeszokik a többiekkel. Nagyon jó mentalítású játékos, s tervezünk még erősítést. Céljainkat a bennmaradást azt gondolom, tudjuk teljesíteni. Bede Annát nemrég műtötték, nagyon várjuk vissza, s mielőbbi visszatérést kívánunk neki. Sólyom Attila (DEAC): Kiváló védekezéssel alapoztuk meg a biztos győzelmünket. A meccs koreográfiája hasonlított az egy héttel ezelőttihez. Egy szorosabb első félidő után a második játékrészben domináltunk. Ha a helyzetkihasználásra jobban odafigyeltünk, a különbség még nagyobb lehetett volna. A mai meccsen a lányok nagyon jól dolgoztak, a pályán elsősorban az történt, amit mi elterveztünk. Tabella [gallery ids="51517,51518,51520,51523,51524,51525,51526,51527,51529,51531,51534,51537,51540,51541,51542,51545,51547,51549,51551,51554,51555,51557,51560,51561,51562,51564,51567,51568,51571,51572,51575,51578,51580,51583,51584,51586,51589,51590,51592,51595"]