Egy tucat gólt rúgott a Hajdúböszörmény az Amazonoknak
2017.11.12 | 10:05
Egy tucat gólt rúgott a Hajdúböszörmény az Amazonoknak A bajnoki címvédő Hajdúböszörmény már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a Gyulai Amazonok elleni mérkőzésen. Pedig az odavágón Gyulán mindössze egy góllal győzött a címvédő az újonc otthonában, így mindenféleképpen ennél szorosabb eredményre lehetett számítani. 0123Mégsem volt egy súlycsoportban a két gárda. A HTE-ben mindenki hozzátette magáét a nem várt nagy különbségű sikerhez, hatan osztoztak az egy tucat találaton, ami önmagáért beszél. Pádár Anita egymaga ötször volt eredményes és máris utcahosszal áll a mesterlövészek listájának első helyén. Kétgólos átlaga impozáns teljesítmény a rutinos klasszistól. Sokkal gyorsabban, ötletesebben és motiváltabban játszottak a böszörményi futsalosok és ez utóbbin egy kicsit csodálkozunk. Ugyanis az Amazonokat motiváció terén egyik ellenfelük sem tudta ezidáig legyőzni, Irénke tanítványai valamennyi mérkőzésen csúsztak-másztak és utolsó leheletükig küzdöttek. Hajdúböszörményben azonban a második kapott gól után mintha lélekben feladták volna a mérkőzést, el sem hitték, hogy képesek fordítani és szinte percenként rezdült meg a kapujuk. Irénke rutinos edzőként a szünetben rendet tett a fejekben és a második félidőben már feljavult a játékuk és Bálint Rebeka révén a szépítés is összejött nekik. A hajrában azonban újítani tudtak Vígh Renátáék és négyszer is eredményesek tudtak lenni és ilyen arányban is megérdemelten nyertek.   Női NB I, 7. forduló   Hajdúböszörményi TE – Gyulai Amazonok 12-1 (8-0) Hajdúböszörmény, Városi Sportközpont, 80 néző Játékvezetők: Takács István – Erdélyi Tamás – Vasziliu Tamás HTE: Torma Lilla – Vígh Renáta, Bokor Adrienn, Tell Zsófia, Pádár Anita Csere: Quirikó Vivien, Szekér Anita, Kota Gabriella, Farkas Éva, Benkő Mónika, Szilágyi Mariann Edző: Quirikó Vivien Amazonok: Csontos Zsanett – Fülöp Diána, Balogh Noémi, Papp Laura, Perjési Rita Csere: Sovány Liza, Kajári Gabriella, Bálint Rebeka, Molnár Ágnes Irén, Kurai Nikolett, Erdélyi Angéla Edző: Molnár Zoltánné Gólszerző: Pádár Anita (5), Vígh Renáta (2), Szekér Anita (2), Tell Zsófia, Benkő Mónika, Kota Gabriella illetve Bálint Rebeka Quiriko VivienQuirikó Vivien (HTE): Gratulálok a csapatnak, maximálisan megvalósították a megbeszélt elemeket és fölényünk végre gólokban is megmutatkozott. Minden egyes játékos kimagasló teljesítményt nyújtott, csak így tovább. Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné (Amazonok): Ma sajnos osztálykülönbség volt a két csapat között. Tudásunkat minimálisan sem tudtuk megmutatni, olyan enervált volt az egész csapat. A második félidei játékunk lehet biztató a jövőre nézve.     - Simonyi András -