Egy győzelemre a HTE a címvédéstől
2018.05.21 | 12:14
Egy győzelemre a HTE a címvédéstől A női bajnoki címért folytatott páros sorozat Hajdúböszörményben folytatódott 1-1 es mérkőzésállásnál. A mérkőzést a HTE kezdte aktívabban, már az első percekben akadt dolga a vendégek kapusának, egy esetben pedig a kapufa is kisegítette a kiskunfélegyháziakat. Az Astra első komolyabb helyzete Szabó Boglárka előtt adódott, aki egy labdaszerzést követően tört a hazaiak kapujára, de Torma Lilla hárítani tudta a ziccert. Az 5. percben a Böszi megszerezte a vezetést, egy szép összjáték után Szekér Anita passzát Pádár Anita váltotta gólra (1-0). A találatot követően újabb helyzeteket alakítottak ki a hazaiak, akik a 7. percben kétgólosra növelték előnyüket, Tell Zsófia lőtte ki laposan a hosszú sarkot (2-0). 32888158_1775948709110140_6827194951894302720_n   Ezután az Astra kezdett magára találni és veszélyesebben játszani, a hazaiak kapusának résen kellett lennie. A 10. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, Krascsenics Petra 13 méterről helyezett a léc alá (2-1). Két perc múlva egalizálni tudott Dombó János csapata, egy indítást követően Szabó Boglárka hozta kihagyhatatlan helyzetbe Nagy Anettet, aki higgadtan passzolt az üres kapuba (2-2). A 14. percben Kota Gabriella került ziccerbe, átemelte a kapujából késve kijövő Farkas Katalin felett a labdát, ám a hálóőr buktatta a hazaiak támadóját, amiért a kiállítás sorsára jutott. A vendégek láthatóan nem voltak felkészülve erre az eshetőségre, és némi tanakodás után Balázs Eszter állt be a kapuba. Az emberelőnyt szinte rögtön gólra váltotta a Böszi, Pádár Anita lőtte ki a hosszú felső sarkot (3-2). A 16. percben előbb Nagy Anikó növelte a HTE-előnyt (4-2), majd ugyanebben a minutumban ismét Pádár volt eredményes (5-2). A gól után kapust cserélt az Astra, Urbán Anett vállalta magára a hálóőr szerepét, aki rögtön néhány nagy védéssel mutatkozott be új szerepkörében. A félidőben több találat nem született, ám azt lehetett gondolni, hogy a szünet után a hazaiak folytatják a gólgyártást a kapusukat nélkülöző ellenfelükkel szemben. A második játékrészre azonban mintha bent ragadtak volna az öltözőben a böszörményiek, Nagy Anették pedig hatalmas elánnal estek neki vendéglátóiknak. A 22. percben egy kontratámadás végén Gelb Mónika gólja hozta vissza a vendégek reményeit (5-3). Hektikus volt a játék, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, a befejezések azonban vagy pontatlanok voltak, vagy pedig a kapusok remekeltek. A 26. percben Tell Zsófia növelte ismét háromgólosra a kék mezesek előnyét (6-3), egy perccel később pedig a fiatal Nagy Anikó szerezte meg második találatát (7-3). Négygólos HTE-vezetésnél mindenki azt hihette, hogy eldőlt a mérkőzés, kivéve a kiskunfélegyháziakat, akik továbbra sem adták fel, és a gólszerzés érdekében a találkozó hátralévő perceiben egyre inkább átálltak vészkapus játékra. A 29. minutumban ennek meg is lett az eredménye, Gelb Mónika passzából Krascsenics Petra helyezett közelről Torma Lilla hálójába (7-4). 32920038_1775949279110083_7890841979251064832_n A mérkőzés utolsó részében érezhetően a vendégek játszottak fölényben, azonban a böszörményiek előtt is adódott néhány nagy helyzet, amit nem tudtak kihasználni. A 35. percben Dikanová helyezett szép mozdulattal a kapuba Urbán passzát követően (7-5), két perccel később pedig Krascsenics Petra szerezte meg egymaga harmadik, csapata hatodik találatát (7-6), felhozva egy gólra a vendégeket. Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve rohamoztak Szabó Bogiék, a HTE-játékosok érezhetően elfáradtak, győzelmi reményeiket főként Torma bravúrjai tartották életben. A lefújásig már nem született több gól, ezzel eldőlt, hogy a HTE vág neki előnnyel a bajnoki döntő negyedik meccsének. Az első félidő alapján megérdemelten vezettek a böszörményiek, akik a találkozón négy góllal is mentek, azonban a második játékrészben mintha túl könnyelműek lettek volna, a végére el is fáradtak, az Astra pedig kapusa nélkül is foggal-körömmel küzdött az utolsó másodpercig, amiért minden dicséretet megérdemel Dombó János együttese. Hajdúböszörményi TE – Astra-4IG KKFÉLEGYHÁZI Bulls 7-6 (5-2) Hajdúböszörmény, Városi Sportközpont Vezette: Takács István, Erdélyi Tamás, Vadon Tamás HTE: Torma – Tell, Szekér, Pádár, Kota Csere: Pálóczi, Vígh, Nagy A, Kovács A, Quirikó Edző: Quirikó Vivien Astra: Farkas K – Krascsenics P, Gál, Dikanová, Szabó B Csere: Rozmis, Godvár, Balázs, Urbán, Gelb Edző: Dombó János Góllövők: Pádár 3, Tell 2, Nagy A 2 illetve Krascsenics P 3, Dikanová, Nagy A, Gelb Ezzel a győzelemmel a HTE 2-1-re fordított, és már csak egy győzemre van szüksége a bajnoki címvédéshez. Női Futsal NB I. Döntő 4. mérkőzés 05. 26. 19:30 Astra-4IG Kiskunfélegyházi Bulls - Hajdúböszörményi TE