Drámai végjáték után, Fradi siker a női osztályozón!
2019.06.16 | 12:20
Drámai végjáték után, Fradi siker a női osztályozón! A végső összecsapásra került sor a női osztályozón, ahol eldőlt, ki lesz a nyolcadik csapat a jövő évi NB I-ben. Ahogy az első meccset követően is, és a beharangozóban is írtuk, nagy fordulatnak kellene bekövetkeznie a visszavágón, hogy az egyetemistáknak legyen esélyük a hátrány ledolgozására, akik be is mutatták, hogy ez nem lehetetlen.   NŐI OSZTÁLYOZÓ, VISSZAVÁGÓ   TFSE - FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 5-2 (3-0) Budaörs, Városi sportcsarnok Játékvezetők: Futó, Puskely, Szűcs TFSE: Terdik - Tardosi, Bobok, Koch, Janicsek Cserék: Bede, Kajdy, Winternitz, Molnár-Sáska, Juhász. Vezetőedző: Horváth Gábor FTC: Móczik - Bognár E., Haraszti, Baláz, Tagyi Cserék: Horváth F., Kókány, Králik, Kovács Sz. Vezetőedző: Soóky Norbert Gólszerzők: Juhász (8.), Kovács Sz. (12. - öngól), Bede (14.), Koch (22.), Bobok (34.), ill. Haraszti (27.), Bognár E. (38.) A zöld-fehérek kezdték a mérkőzést, és nem is rosszul, ők irányítottak, és több helyzetük is adódott, de Terdik ismét remekelt a kapuban. A vendéglátók keveset birtokolták a labdát, de ez sem gátolta meg őket, hogy egy gyors kontrát követően Juhász révén megszerezzék a vezetést a félidő közepén. 1-0 A gól után a játék képe nem változott. A Fradi támadott, a TF meg a gólokat szerezte. Egy újabb kontrába a menteni igyekvő Kovács a saját kapujába passzolt 2-0, majd két perccel később egy újabb támadást után Bede növelte a különbséget háromra. 3-0 Ez azt jelentette, hogy a hazaiak egy gólra voltak a párharc megnyerésétől. A jelentős különbség elbizonytalanította a vendégeket, és így az egyetemisták újabb helyzeteket dolgoztak ki, de szünetig nem tudtak újra betalálni. 64823625_347993459238708_6250255864788156416_n A Fradinál próbálták rendezni a sorokat a szünetben, de úgy tűnt, kevés sikerrel. A térfélcserét követően Koch használta ki a vendégek figyelmetlenségét, és a hosszúba lőtt. 4-0 Ekkor már a TF állt „továbbjutásra”, így a látogatók még nagyobb elánnal próbáltak támadni. Jöttek is a helyzetek, de a kihagyhatatlant is sikerült elpuskázni, de a 27. percben megtört a jég. Haraszti  bombája kötött a hazaiak kapujában. 4-1 Ezután ismét a hazaiaknak volt sürgős, és kidolgoztak újabb helyzeteket, de a vendégkapus is a helyén volt, így sokáig nem változott az állás. Az egyetemisták végül néhány perccel a vége előtt megszerezték a nagyon fontos ötödik gólt, Bobok lőtt okosan a rövidbe, így hosszabbításra állt ekkor a találkozó. 5-1 A hajrában mind a két csapat próbálta eldönteni a párharcot, és úgy tűnt, hogy a TF lehet a befutó, de két perccel a vége előtt eladtak egy labdát, ami végzetesnek bizonyult. Králik fülelt le egy rossz passzt, és vezethetett kontrát, amit egy szép támadás végén sikerült gólra váltani Bognárnak. 5-2 Ezzel a Fradi már több idegenben góllal állt, így a hazaiaknak két gólt kellett volna szerezni a hátralévő szűk két percben, ami nem jött össze, így összesítésben a Fradi egy góllal jobbnak bizonyult, így ők jutottak fel az élvonalba, míg a TF búcsúzott. Az első meccset követően a TF játéka nagy fordulatot vett. Mind támadásban, mind védekezésben feljavultak, és nagyon közel voltak a bravúrhoz, de a Fradi a második félidőben kihasznált számtalan helyzetéből kettőt, amivel kivívta a feljutást. A zöld-fehérek nem közelítették meg az első meccsen nyújtott teljesítményüket, de a két összecsapás alapján nem érdemtelenül nyerték meg a párharcot. Összesítésben: 7-6 a Fradi javára Horváth GáborHorváth Gábor: - Sajnos a párharc során két arcunkat mutattuk meg, én hiszek benne, hogy az utóbbi volt az igazi. Hatalmas elismerés jár a lányoknak, hogy ekkora hátrányból jöttek vissza a mai meccsen. Ha azt mondtam az előző találkozó után, hogy a Fradi győzelme megérdemelt abban az arányban is, akkor most azt mondom, ha 7-8 gólt rúgunk ma, az sem lett volna érdemtelen. Sajnos a párharc összességében nem ma úszott el, de hittel és kitartással, becsülettel visszahoztuk a reményeket, összességében ellenfelünk a két mérkőzés során egyel kevesebbet hibázott, jár az elismerés nekik, sok ilyen kiélezett küzdelemre lenne még szüksége a jövőben a női szakágban. FH Soóky Norbert vezetőedzőSoóky Norbert: - Sajnos a mérkőzés semmilyen szempontból sem alakult úgy, ahogy elterveztük. Dekoncentráltak voltunk, buta egyéni hibákat követtünk el, és nem kommunikáltunk eleget a pályán. Szerencsére a második félidőre kicsit sikerült felrázni a lányokat, és meglőni az idegenbeli gólokat, aminek köszönhetően sikerült feljutni az Nb1-be. Az első mérkőzés alapján ezt meg is érdemelték a lányok. Gratulálok a TF csapatának a második mérkőzésen nyújtott játékukhoz.