Döntetlen a szekszárdi elődöntőben
2016.05.01 | 18:53
Döntetlen a szekszárdi elődöntőben Az Árkád ETO női futsalosai 1-1 döntetlennel zártak a Szekszárdi UFC otthonában egy pattanásig feszült, jó iramú mérkőzésen. Győrben fog eldőlni a döntőbe jutás. Az első félidőben a Győrnek volt több lehetősége, de pontatlan volt a befejezés. A kontrákra berendezkedő hazaiak előtt is volt gólszerzési lehetőség, Ganczer szabadrúgása a felső lécen csattant. A második félidőben az ETO szerezte meg a vezetést, egy gyors támadást követően. Jakab Petra lövése nyomán a Szekszárd kapujában landolt a labda (0-1)! A hazai csapat szívós munkával próbált kiegyenlíteni, Horváth és Szekér Anita lábában is benne volt e gól, de kimaradtak a szekszárdi helyzetek. Nagyon jó lett a meccs, az ETO támadásai rendre védte a remek formában védő Hargas. Majdnem meglett a két gólos győri előny a 31. percben, de Jakab passzát Vígh milliméterekkel a bal kapufa mellé lőtte. Ezután ahogy lenni szokott a kimaradt helyzetek után, szerencsés góllal egyenlített a Szekszárd. Bogárdi elé pattant a labda, aki két lépésről a győri kapuba lőtt, Bocsárdi Eszterről vágódott a labda a hálóba. (1-1).  A hajrában mindkét csapatnak volt lehetősége a győzelem megszerzésére, Jakab Petra mentett a gólvonalon a 39. percen. A döntetlen maradt a végeredmény, sajnos a győriek gólszerzője Jakab Réka megsérült egy ütközésnél, Ganczer esett rá az Achillesére, jobbulást kívánunk. A hazaiak sem úszták meg veszteségek nélkül a csatát, Szekér Anita az első félidőben, Gősi Natália a második húsz percben sérült meg. Micskó Márk: - Először is szeretnék gratulálni a lányaimnak, amit hétről hétre tesznek azelőtt le a kalappal. Hajtanak, küzdenek egymásért, sérülten is visszamennek, harcolnak azért, hogy sikeresek legyenek. Le a kalappal előttük! Ki kell emelnem, hogy fantasztikus mérkőzés volt, teljesen méltóak voltunk ehhez a Felsőházi Elődöntőhöz. Soha rosszabb mérkőzést! Molnár Attila: - Nem vagyok elégedett a mai eredménnyel, mert bosszantó hibából ajándékoztunk gólt az ellenfelünknek. A kapu előtt sem voltunk hatékonyak, bár a lányok mentségére szól, hogy a Szekszárd a saját tízméteresén védekezett a mérkőzés kilencven százalékában. Örültem volna, ha lehozzuk kapott gól nélkül a találkozót, de nem a kapott gólokkal volt problémánk, hanem a kihagyott helyzetekkel. Sajnos megint kevesen voltunk, és Réka sérülése is a legrosszabbkor jött. Nikol sem tudott játszani, nála sem kockáztattuk a rásérülést. A jövő héten hazai pályán kell kiharcolnunk a döntőbe jutást, és hatékonyabb támadójátékkal ez sikerülhet is. Forrás: eto.hu